Йоганн Людвіг Буркгардт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:40, 20 лютого 2018, створена RarBot (обговорення | внесок) (Шаблон:Персона -> Шаблон:Особа)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йоганн Людвіг Буркгардт
Народився 24 листопада 1784(1784-11-24)[3][4]
Лозанна, Во, Швейцарія
Помер 15 жовтня 1817(1817-10-15)[1][2][…] (32 роки)
Каїр, Єгипетський еялет
·дизентерія
Країна Швейцарія
Діяльність мандрівник-дослідник, письменник, мистецтвознавець, археолог, геолог, розвідник
Alma mater Кембриджський університет
Знання мов французька, англійська[1] і арабська
Конфесія іслам
Батько Johann Rudolf Burckhardtd

Йо́ганн Лю́двіг Бу́ркхардт (нім. Johann Ludwig Burckhardt; 24 листопада 1784, Лозанна — 15 жовтня 1817, Каїр) — швейцарський сходознавець, який прославився в епоху романтизму подорожами по Близькому і Середньому Сходу під ім'ям Ібрагім ібн Абдалла. Один з перших дослідників Нубії.

Коротка біографія

Після курсу в Геттінгенському університеті Буркхардт загорівся думкою відшукати витоки річки Нігер. У 1806 році він направився до Англії з метою заручитися фінансовою підтримкою Африканської асоціації британських джентльменів. Отримавши схвалення свого проекту, він почав вивчати арабську мову в Кембриджі, а у вільний час виснажував себе пішими переходами.

Наполегливість Буркхардта була винагороджена навесні 1809 року, коли за підтримки Джозефа Банкса він дістався до Сирії, де, видаючи себе за приїжджого «шейха», став вивчати в Алеппо закони шаріата. Перебування в Сирії дозволило йому досконало опанувати арабську і, не вселяючи підозр місцевим жителям, відвідати невідомі європейцям руїни древніх цивілізацій, включаючи Пальміру і Петру. Його пізнання в Корані були настільки значні, що він написав до нього науковий коментар.

Для самого Буркхардта відкриття Петри (завдяки якому він залишився в історії) було лише кроком до заповітного переходу через Сахару до витоків Нігера. Для підготовки він в 1812 р. приїхав в Каїр, який відтоді став його домівкою. Під виглядом бідного сирійського купця він спустився по Нілу до невідомого тоді Абу-Сімбела, потім повернув на схід, переплив Червоне море і чи не першим з християн після Вартеми відвідав як Медіну, так і Мекку, де прожив три місяці.

Свій опис мусульманських святинь Буркхардт переслав до Європи, де він був негайно опублікований і приніс йому популярність. Як і інші записи Буркхардта, він був складений по-французьки. Навесні 1816 він відвідав гору Синай, але незабаром після того захворів на дизентерію і, виснажений тривалими подорожами, помер, не доживши кілька тижнів до 33-річчя, правовірним мусульманином.[5]

Праці

Примітки