Acid2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Acid2
Посилання acid2.acidtests.org
Тип Acid Testd
Мови англійська
Власник Web Standards Projectd
Рейтинг Alexa 1 022 640[1]
CMNS: Acid2 у Вікісховищі

Acid2 — вебсторінка, яка перевіряє відображення браузерами аспектів розмітки HTML, стилів CSS 2.1, зображень PNG та data URI. Тестову сторінку випустив 13 квітня 2005 року Web Standards Project[en]. Тестова сторінка Acid2 відображатиметься правильно в будь-якій програмі, яка відповідає специфікаціям W3C та IETF для цих технологій. Ці специфікації відомі як вебстандарти, оскільки вони описують очікуване функціювання використовуваних в інтернеті технологій.

Acid2 перевіряє недоліки відтворення у браузерах та інших програмах, які відображають HTML. Названу на честь кислотного тесту на золото[en], вебсторінку розроблено в дусі Acid1, як відносно вузький тест на відповідність стандарту Cascading Style Sheets 1.0 (CSS1). Як і у випадку з Acid1, програма проходить тест, якщо результат відображення тестової сторінки відповідає еталонному зображенню.

Acid2 розроблено з особливою увагою до Microsoft Internet Explorer. Творців хвилювало те, що Internet Explorer не відповідає вебстандартам. Він був схильний відображати вебсторінки не так, як інші браузери, що змушувало веброзробників витрачати час на налаштування своїх вебсторінок. Acid2 спонукав Microsoft зробити Internet Explorer відповідним вебстандартам. 31 жовтня 2005 року Safari 2.0.2 став першим браузером, який пройшов Acid2. Потім пішли Opera, Konqueror, Firefox та інші. З випуском Internet Explorer 8 19 березня 2009 року останні версії всіх основних настільних веб-браузерів тепер проходять тест. Після Acid2 з'явився Acid3.

Історія[ред. | ред. код]

Смайлик першої версії Acid2. Через проблеми в цій версії тесту ніс занадто близько до рота, і текст «ERROR» (з англ. — ПОМИЛКА) з'являється навіть у браузері, що відповідає стандартам.

Acid2 запропонував Хокон Віум Лі, головний технічний директор Opera Software і творець широко використовуваного вебстандарту Cascading Style Sheets[2]. У статті на CNET від 16 березня 2005 року він висловив занепокоєння тим, що Microsoft Internet Explorer не підтримує належним чином вебстандарти і, отже, не повністю сумісний з іншими браузерами. Він оголосив, що Acid2 стане викликом для Microsoft, щоб розроблюваний на той час Internet Explorer 7 досяг вищого рівня відповідності стандартам, ніж попередні його версії. Оригінальний тест Acid1 змусив виробників браузерів виправити свої програми або зазнати незручностей; Лі сподівався, що Acid2 зробить те саме[3].

Лі та його колега Ян Гіксон[en] створили перший проєкт тесту в лютому 2005 року[4]. Остаточний тест створив Ян Гіксон у співпраці з Web Standards Project і вебспільнотою[3][5][6][7]. Офіційно його випущено 13 квітня 2005 року, і на той час жоден із браузерів не пройшов його вдало[8].

23 квітня 2005 року Acid2 оновлено, щоб виправити помилку, через яку рот був розташований занадто близько до носа[9][10]. Після кількох скарг тест знову оновлено в січні 2006 року, щоб видалити перевірку на непопулярні коментарі в стилі SGML, які ніколи не широко не застосовувались. У браузерах, які не реалізують коментарів у стилі SGML, оригінальний тест виводив у нижній частині обличчя слово «ERROR»[4].

У березні 2008 року Ян Гіксон випустив Acid3 як продовження Acid2. Тоді як Acid2 перевіряє переважно CSS, Acid3 більше зосереджується на JavaScript та інших технологіях «Web 2.0»[11].

Відповідь Microsoft[ред. | ред. код]

У липні 2005 року Кріс Вілсон, архітектор платформи Internet Explorer, заявив, що проходження Acid2 не є пріоритетом для Internet Explorer 7, описавши тест як «список побажань» функцій, а не справжній тест на відповідність стандартам[12]. У грудні 2007 року Microsoft оголосила, що всі зміни, необхідні для проходження Acid2, будуть доступні в Internet Explorer 8, але вони не будуть увімкнені за замовчуванням, тобто IE8 фактично не пройде тест[13][14]. Занепокоєння полягало в тому, що перехід до нової поведінки спричинить занадто багато проблем на вебсторінках, які очікують старої, несумісної поведінки Internet Explorer. Потім у березні 2008 року Microsoft випустила бета-версію IE8 1 і все-таки увімкнула зміни за замовчуванням[15]. Джеймс Пратт, менеджер із продуктів для IE8, пояснив, що це рішення прийнято для того, щоб «розробники могли витрачати більше часу на створення функцій і цікавих речей, а менше часу на те, щоб просто налаштовувати свої сайти для різних браузерів»[16].

Ще одна невирішена проблема відповідності стандартам призвела до збою IE8 бета-версії 1, коли не всі елементи тесту були розміщені на одному сервері[17][18][19]. У серпні 2008 року корпорація Майкрософт випустила IE8 бета-версії 2, яка вирішила проблему[20]. Однак, починаючи з цієї бета-версії, стандартний режим не ввімкнено за замовчуванням для сторінок, завантажених у «зоні інтранету». Ця зона активна для сторінок, які завантажуються за допомогою UNC-шляхів, іменованих адрес без крапок (наприклад, http://mysite/), а також сайтів, які обходять налаштування проксі[21]. Таким чином, IE8 не пройде тесту Acid2, якщо він завантажується в цих випадках[22].

Огляд випробовуваних стандартів[ред. | ред. код]

Acid2 тестує різноманітні вебстандарти, опубліковані W3C та IETF. За винятком CSS 2.1, усі ці вебстандарти кодифіковано до 2000 року[23][24][25][26]. CSS 2.1 був на момент випуску Acid2 рекомендованим кандидатом[27] і залишався ним станом на 23 квітня 2009 року[28].

Зокрема, Acid2 перевіряє такі функції:[29]

 • Альфа-прозорість у зображеннях формату PNG: очі усміхненого обличчя використовують альфа-прозорість, яка є частиною специфікації Portable Network Graphics 1996 року. Альфа-прозорість плавно зливає брови з обличчям. Це була серйозна проблема, оскільки Internet Explorer 6, найпоширеніший браузер на момент випуску Acid2,[30] не підтримував альфа-прозорість. Цей недолік виправлено в Internet Explorer 7, що привело його в цьому відношенні у відповідність з іншими браузерами[31].
 • Елемент object: очі також перевіряють підтримку елемента HTML object. Елемент object був частиною HTML від моменту випуску HTML 4 1998 року[32], але до 2005 року ще не всі браузери повністю його підтримували. Творці Acid2 вважали підтримку елемента object важливою, оскільки вона дозволяє резервний вміст — якщо об'єкт не завантажується, браузер може відобразити замість нього альтернативний (загалом простіший і надійніший) вміст.
 • data: URI: насправді зображення очей закодовано, як data URI, що дозволяє вставляти мультимедіа у вебсторінки, не зберігаючи в окремому файлі. Acid2 перевіряє найпоширеніший випадок, коли двійкове зображення кодується за допомогою base64 в текст, а потім цей закодований текст включається в data URI на вебсторінці. Хоча, що IETF опублікував специфікацію data URI 1998 року[25], вони ніколи офіційно не прийняли її як стандарт[33]. Попри це, специфікація HTML 4.01 посилається на data URI[17], а її підтримку тепер реалізовано в більшості браузерів.
 • Абсолютне, відносне та фіксоване позиціювання CSS: абсолютне позиціонування означає, що для розміщення елемента на сторінці веброзробник вказує точні координати X і Y. Відносне позиціювання означає, що веб-розробник визначає зміщення X і Y від звичайного положення елемента. Фіксоване розташування означає, що елемент розміщується відносно вікна браузера та прокручується разом із вікном, а не з рештою сторінки[34][35].
 • Блокова модель CSS: ця функція дозволяє веб-дизайнеру вказувати розміри, відступи, межі та поля[36], і вона була в центрі уваги початкового тесту Acid1[29]. Acid2 не лише повторно перевіряє підтримку полів, але також перевіряє найменшу та найбільшу висоту та ширину (нові функції для CSS 2.0).
 • Форматування таблиці CSS: ця частина CSS дозволяє веб-дизайнеру застосовувати форматування таблиці без традиційної розмітки таблиці HTML.
 • Вміст, створений CSS: за допомогою вмісту, створеного CSS, веб-розробники можуть додавати прикраси та анотації до певних елементів без необхідності додавати вміст до кожного окремо.
 • Синтаксичний аналіз CSS: у Acid2 наявна низка неправильних операторів CSS для перевірки обробки помилок. Очікується, що браузери, сумісні зі стандартами, оброблятимуть ці помилки відповідно до специфікації CSS. Це допомагає забезпечити кросбраузерну сумісність, змушуючи всі браузери обробляти CSS з однаковим рівнем строгості, щоб те, що працює в одному браузері, не спричиняло помилок у іншому.
 • Порядок малювання: Acid2 вимагає, щоб браузер мав стандартний порядок малювання. Тобто елементи, що накладаються, мають бути розміщені, тобто намальовані один попереду іншого, в правильному порядку.
 • Ефекти наведення: коли користувач наводить вказівник миші на ніс смайлика, він стає синім. Це називається ефектом наведення, і хоча він традиційно використовується для гіперпосилань, він має працювати з багатьма елементами HTML[37].

Оскільки Acid2 не є всеосяжним тестом, він не гарантує повної відповідності будь-якому конкретному стандарту. У Web Standards Project є також варіант тесту Acid2, який не перевіряє підтримку data URI даних[29].

Умови проходження[ред. | ред. код]

Acid2 on Firefox 92.0.1. This image was zoomed in by 300 % on the browser.
Помилка Acid2 у Firefox 92.0.1. Зображення після збільшення в браузері до 300 %.

Проходження зараховується, лише якщо використовувалися типові налаштування браузера. Такі дії, як зміна розміру шрифту, рівня масштабування та застосування таблиць стилів користувача, можуть порушити відображення тесту. Це очікувано та не стосується сумісності браузера[38].

Тест роблять недійсним такі налаштування браузера та дії користувача:[38][39]

 • Прокручування
 • Зміна розміру вікна браузера
 • Збільшення або зменшення
 • Вимкнення зображень
 • Використання режимів «За шириною» або «Малий екран» у Opera
 • Застосування власних шрифтів, кольорів, стилів тощо
 • Користувацькі скрипти на JavaScript або Greasemonkey
 • Увімкнення «перегляду сумісності» в Internet Explorer

Сумісні та несумісні застосунки[ред. | ред. код]

Acid2, відтворений сумісною програмою

Правильно відображений у браузері користувача Acid2 має вигляд смайлика під текстом «Hello World!», а ніс стає синім, коли на нього навести вказівник. До кінця березня 2009 року поточні версії всіх основних браузерів пройшли тест. Однак на момент випуску тесту кожен із браузерів провалив його[8]. Нижче наведено зображення помилок відтворення тесту в найпопулярніших браузерах на момент випуску Acid2 13 квітня 2005 року.

Історія проходження тесту[ред. | ред. код]

Нижче наведено список випусків програм, які пройшли тест. До списку не включено нових програм, які пройшли Acid2 з моменту їх першого офіційного випуску.

Дата Браузер Доступність Примітки
27 квітня 2005 Safari приватна збірка[40]
18 травня 2005 iCab[en] приватна збірка[41] Ця збірка стала доступною для зареєстрованих користувачів iCab 20 травня 2005 року.
4 червня 2005 Konqueror приватна збірка[42]
6 червня 2005 iCab публічна збірка[41] Чи справді ця версія iCab проходить тест чи ні, було під сумнівом, оскільки вона відображає на тестовій сторінці смугу прокрутки[43]. У специфікації CSS зазначено, що правильно відтворений Acid2 не повинен мати смуги прокрутки,[44] але також сказано, що «за певних обставин можуть існувати вагомі причини» нехтувати цю вимогу[45][46].
6 червня 2005 Safari доступний сирцевий код[47] Код WebKit, основи Safari, відкрито 6 червня 2005. Safari, запущений із останньою версією WebKit, пройшов Acid2.
31 жовтня 2005 Safari 2.0.2 офіційний випуск[48][49] Включено в Mac OS X 10.4.3. Перший офіційно випущений браузер, який пройшов тест.
29 листопада 2005 Konqueror 3.5 офіційний випуск[50] Перший сумісний із Linux браузер, який пройшов тест, хоча він не приховував смугу прокрутки.
7 грудня 2005 Prince[en] 5.1 офіційний випуск[51] Перший застосунок, що не є браузером, який пройшов тест.
10 березня 2006 Opera 9, розробницька збірка 8249 публічна щотижнева збірка[52][53] Перший сумісний із Microsoft Windows браузер, який пройшов тест, і перший сумісний із Linux браузер, який пройшов тест, приховавши смугу прокрутки. Публічна бета-версія, випущена 20 квітня, також пройшла тест[54][55].
28 березня 2006 Konqueror 3.5.2 офіційний випуск[56] Оновлено, щоб сховати смугу прокрутки[57][58].
11 квітня 2006 Mozilla Firefox публічна нічна збірка[59] Щоденні збірки «reflow refactoring», код яких відгалужено від основної гілки Gecko 1.9/Firefox 3.0, проходять Acid2.
24 травня 2006 Opera Mobile для Symbian OS приватна збірка[60] Перший мобільний браузер, який пройшов тест.
20 липня 2006[уточнити] OmniWeb 5.5 бета 1 публічна збірка[61][62][63] OmniWeb перейшов на рушій WebKit, що використовувався в Safari, який вже проходив Acid2.
20 червня 2006 Opera 9.0 офіційний випуск[64]
6 серпня 2006 hv3[ru] доступний сирцевий код
17 серпня 2006 iCab 3.0.3 офіційний випуск[65] Перший публічний випуск, який приховує смугу прокрутки.
6 вересня 2006 OmniWeb 5.5 офіційний випуск[61]
8 грудня 2006 Mozilla Firefox, Camino, SeaMonkey публічна нічна збірка[66] Гілку рефакторингу об'єднано з основною гілкою Gecko. Після цього збірки Firefox, Camino та SeaMonkey на її основі проходять Acid2.
5 березня 2008 Internet Explorer 8 бета 1 публічна збірка[67] Бета 1 проходить тест, розміщений на www.webstandards.org, але не проходить розміщеного на webstandards.org або acid2.acidtests.org[18].
17 червня 2008 Mozilla Firefox 3.0[en] офіційний випуск[68][69] Mozilla Firefox 3.0, 3.5, і 3.6 проходять Acid2.
27 серпня 2008 Internet Explorer 8 бета 2 публічна збірка[70] Бета 2 і пізніші проходять тест, якщо він розміщений не в зоні Intranet[20][22].
2 вересня 2008 Google Chrome 0.2 бета публічна збірка[71]
14 жовтня 2008 Flock 2.0 офіційний випуск[72]
11 грудня 2008 Google Chrome 1.0 офіційний випуск
19 березня 2009 Internet Explorer 8 офіційний випуск[73]
27 жовтня 2009 SeaMonkey 2.0 офіційний випуск[74]
18 листопада 2009 Camino 2.0 офіційний випуск[75]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Alexa.com — 1996.
 2. Lie, Håkon Wium (12 травня 2008). Håkon. Opera Software. Архів оригіналу за 6 вересня 2008. Процитовано 27 липня 2008.
 3. а б Lie, Håkon Wium (16 березня 2005). The Acid2 challenge to Microsoft. CNET. Архів оригіналу за 16 червня 2011. Процитовано 12 січня 2008.
 4. а б Hickson, Ian (20 січня 2006). People who don't realise that they're wrong. Hixie's Natural Log. Архів оригіналу за 2 травня 2008. Процитовано 1 квітня 2008.
 5. Ian Hickson. The Web Standards Project. Процитовано 25 березня 2008.
 6. Ben Henick. The Web Standards Project. Архів оригіналу за 1 квітня 2008. Процитовано 2 квітня 2008.
 7. David Baron. The Web Standards Project. Процитовано 2 квітня 2008.
 8. а б Hyatt, Dave (12 квітня 2005). The Acid2 Test. Surfin' Safari. MozillaZine. Архів оригіналу за 31 березня 2008. Процитовано 1 квітня 2008.
 9. Hyatt, Dave (23 квітня 2005). Acid2: Version 1.1 Posted. Surfin' Safari. MozillaZine. Архів оригіналу за 23 грудня 2007. Процитовано 24 грудня 2007.
 10. Hyatt, Dave (20 квітня 2005). Acid2: Lopping Off the Sideburns. Surfin' Safari. MozillaZine. Архів оригіналу за 14 травня 2008. Процитовано 14 травня 2008.
 11. Acid3 Browser Test. The Web Standards Project. Архів оригіналу за 15 серпня 2008. Процитовано 15 серпня 2008.
 12. Wilson, Chris (29 липня 2005). Standards and CSS in IE. IEBlog. Microsoft. Архів оригіналу за 15 березня 2008. Процитовано 11 березня 2008.
 13. Charles (19 грудня 2007). IE 8: On the Path to Web Standards Compliance – ACID 2 Test Pass Complete. Microsoft Developer Network. Microsoft. Процитовано 30 серпня 2008. About 19 minutes and 15 seconds through the video, Alex Mogilevsky, a member of the IE team, points at a picture of the Acid2 test improperly rendered and states "The video in the bottom is an IE7 version of smiley face...What you're looking at is actually IE8. It is what it looks currently in IE8 and it will look exactly like this when we ship IE8 because we are not breaking any compatibility, and this is a compatible mode of IE8. And, uh, most of the web relies on particular behavior including particular incorrect behavior, so the incorrect behavior will still be there unless the new content wants IE to be in standards-compliant mode, and then they will ask us, and then we will show perfectly standard picture."
 14. Lie, Håkon Wium (20 грудня 2007). Acid2 in IE8!. Opera Software. Архів оригіналу за 17 травня 2011. Процитовано 30 серпня 2008.
 15. Hachamovitch, Dean (3 березня 2008). Microsoft's Interoperability Principles and IE8. IEBlog. Microsoft. Архів оригіналу за 30 серпня 2008. Процитовано 30 серпня 2008.
 16. Tesar, David (27 серпня 2008). IE8 Beta 2 screencast demo and interview. Microsoft. Архів оригіналу за 5 жовтня 2010. Процитовано 14 грудня 2008.
 17. а б Raggett, Dave; Le Hors, Arnaud; Jacobs, Ian (24 грудня 1999). Objects, Images, and Applets: Rules for rendering objects. HTML 4.01 Specification. W3C. Архів оригіналу за 12 березня 2008. Процитовано 20 березня 2008.
 18. а б Nachreiner, Phil (5 березня 2008). Why Isn't IE8 Passing Acid2?. Microsoft. Архів оригіналу за 9 березня 2008. Процитовано 11 березня 2008.
 19. Hickson, Ian (14 березня 2008). Re: MSIE 8 beta 1 clarification needed. World Wide Web Consortium. Процитовано 5 травня 2008.
 20. а б Перевертайлов, Алексей (7 вересня 2008). Internet Explorer 8 Beta 2: проверяем работоспособность (рос.). Архів оригіналу за 16 жовтня 2008. Процитовано 15 жовтня 2008.
 21. How to use security zones in Internet Explorer. Microsoft Knowledge Base. Microsoft. 18 грудня 2007. Архів оригіналу за 16 вересня 2008. Процитовано 31 серпня 2008.
 22. а б Dickens, Scott (27 серпня 2008). Introducing Compatibility View. IEBlog. Microsoft. Архів оригіналу за 31 серпня 2008. Процитовано 30 серпня 2008.
 23. (Пресреліз). {{cite press release}}: |archive-date= вимагає |archive-url= (довідка); Вказано більш, ніж один |archivedate= та |archive-date= (довідка); Пропущений або порожній |title= (довідка)Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
 24. Bos, Bert; Lie, Håkon Wium; Lilley, Chris; Jacobs, Ian (11 квітня 2008). Cascading Style Sheets, level 2. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 11 серпня 2008. Процитовано 12 серпня 2008.
 25. а б Masinter, L (August 1998). RFC 2397 – The "data" URL scheme. Internet Engineering Task Force. doi:10.17487/RFC2397. Архів оригіналу за 15 вересня 2008. Процитовано 12 серпня 2008.
 26. Raggett, Dave; Le Hors, Arnaud; Jacobs, Ian (24 грудня 1999). HTML 4.01 Specification. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 10 серпня 2008. Процитовано 11 серпня 2008.
 27. Bos, Bert; Çelik, Tantek; Hickson, Ian; Lie, Håkon Wium (19 липня 2007). Cascading Style Sheets, level 2 revision 1. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 17 грудня 2008. Процитовано 5 січня 2009.
 28. Bos, Bert; Çelik, Tantek; Hickson, Ian; Lie, Håkon Wium (19 липня 2007). Cascading Style Sheets, level 2 revision 1. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 19 березня 2009. Процитовано 21 березня 2009.
 29. а б в Acid2: The Guided Tour. The Web Standards Project. Архів оригіналу за 23 грудня 2007. Процитовано 24 грудня 2007.
 30. Browser Stats. TheCounter.com. April 2005. Архів оригіналу за 13 серпня 2008. Процитовано 23 серпня 2008.
 31. Roelofs, Greg (14 березня 2009). Current Status of PNG. SourceForge.net. Архів оригіналу за 13 квітня 2009. Процитовано 4 квітня 2009.
 32. Raggett, Dave; Hors, Arnaud Le; Jacobs, Ian (24 квітня 1998). HTML 4.0 Specification. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 27 липня 2008. Процитовано 28 липня 2008.
 33. Proposed Standards. Official Internet Protocol Standards. Internet Society. 4 січня 2009. Архів оригіналу за 17 січня 2009. Процитовано 4 січня 2009.
 34. Bos, Bert; Çelik, Tantek; Hickson, Ian; Lie, Håkon Wium (19 липня 2007). Visual formatting model. Cascading Style Sheets, level 2 revision 1. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 5 січня 2009. Процитовано 5 січня 2009.
 35. Valkhof, Kilian (5 травня 2008). Understanding CSS Positioning part 1. Архів оригіналу за 30 липня 2008. Процитовано 31 липня 2008.
 36. Bos, Bert; Çelik, Tantek; Hickson, Ian; Lie, Håkon Wium (19 липня 2007). Box model. Cascading Style Sheets, level 2 revision 1. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 5 січня 2009. Процитовано 5 січня 2009.
 37. Mielke, Markus (22 серпня 2006). Details on our CSS changes for IE7. IEBlog. Microsoft. Архів оригіналу за 30 липня 2008. Процитовано 31 липня 2008.
 38. а б Holzschlag, Molly E. (20 липня 2006). Acid2 and Opera 9 Clarifications: Yes, Opera 9 Passes the Test. The Web Standards Project. Архів оригіналу за 5 серпня 2006. Процитовано 22 липня 2006.
 39. Altman, Tim (19 липня 2006). Tim's Opera Bits v1.1. Tim's blog. Архів оригіналу за 10 березня 2008. Процитовано 15 листопада 2007.
 40. Hyatt, Dave (27 квітня 2005). Safari Passes the Acid2 Test (Updated). Архів оригіналу за 15 червня 2006. Процитовано 14 червня 2006.
 41. а б Much, Thomas (5 листопада 2005). Acid2 – the truth about Safari, iCab and Konqueror. Thomas Much's Weblog. Процитовано 5 травня 2008.
 42. Sandfeld, Allan [carewolf] (4 червня 2005). Konqueror now passes Acid2. carewolf's blog. blogs.kde.org. Процитовано 18 липня 2017.
 43. Wilton-Jones, Mark "Tarquin". Notes about the scrollbar. Acid 2 in major browsers. Архів оригіналу за 22 січня 2009. Процитовано 10 січня 2009.
 44. Bos, Bert; Çelik, Tantek; Hickson, Ian; Lie, Håkon Wium (19 липня 2007). Visual effects. Cascading Style Sheets, level 2 revision 1. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 18 грудня 2008. Процитовано 5 січня 2009.
 45. Bos, Bert; Çelik, Tantek; Hickson, Ian; Lie, Håkon Wium (19 липня 2007). Conformance: Requirements and Recommendations. Cascading Style Sheets, level 2 revision 1. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 15 січня 2009. Процитовано 10 січня 2009.
 46. Bradner, S. (March 1997). RFC 2119 – Key words for use in RFCs to Indicate Requirement Levels. Internet Engineering Task Force. doi:10.17487/RFC2119. Архів оригіналу за 27 січня 2009. Процитовано 10 січня 2009.
 47. Festa, Paul (7 червня 2005). Apple opens up open-source effort. CNET. Процитовано 26 лютого 2009.
 48. Stachowiak, Maciej (1 листопада 2005). WebKit Fixes in Safari 2.0.2 / Mac OS X 10.4.3. Surfin' Safari. Архів оригіналу за 30 квітня 2008. Процитовано 3 травня 2008.
 49. Apple Safari 2.0.2 software download. VersionTracker. Архів оригіналу за 1 серпня 2008. Процитовано 3 травня 2008.
 50. K Desktop Environment 3.5 Released. KDE Project. 29 листопада 2005. Архів оригіналу за 24 квітня 2006. Процитовано 16 травня 2006.
 51. The Acid2 Test. YesLogic. Архів оригіналу за 15 травня 2006. Процитовано 16 травня 2006.
 52. Altman, Tim (10 березня 2006). Acid2 – Rows 4 and 5 AKA Opera passes the Acid2 test!. Tim's blog. Архів оригіналу за 4 березня 2008. Процитовано 16 травня 2006.
 53. Santambrogio, Claudio (10 березня 2006). …and one more weekly!. Процитовано 10 травня 2008.
 54. (Пресреліз). {{cite press release}}: |archive-date= вимагає |archive-url= (довідка); Вказано більш, ніж один |archivedate= та |archive-date= (довідка); Пропущений або порожній |title= (довідка)Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
 55. Changelog for Opera 9.0 Beta 1 for Windows. Opera Software. 20 квітня 2006. Архів оригіналу за 20 травня 2008. Процитовано 10 травня 2008.
 56. KDE 3.5.2 Release Announcement. The KDE Project. 28 березня 2006. Архів оригіналу за 26 грудня 2008. Процитовано 10 січня 2009.
 57. KDE 3.5.1 to KDE 3.5.2 Changelog. The KDE Project. 28 березня 2006. Архів оригіналу за 22 грудня 2008. Процитовано 10 січня 2009.
 58. Kügler, Sebastian (28 березня 2006). KDE 3.5.2 Released. The KDE Project. Процитовано 26 лютого 2009.
 59. Baron, David (11 квітня 2006). Firefox (on a development branch) passing the Acid2 test. Flickr. Процитовано 1 січня 2009.
 60. Nevstad, Magnus. Opera for Symbian passes Acid2. The Digital Void of SPZ. Opera Software. Процитовано 24 травня 2006.
 61. а б Historical Release Notes. The Omni Group. 9 квітня 2008. Процитовано 29 квітня 2008.
 62. Handycam (8 травня 2006). Acid2 Passes!. The Omni Group. Процитовано 10 травня 2008.
 63. Lengye, Andras (11 липня 2006). Fourth Mac OS X browser test. Macintalk. Архів оригіналу за 14 вересня 2008. Процитовано 24 серпня 2008.
 64. Ford, Thomas (20 червня 2006). Welcome to Opera 9.0. Opera Software. Архів оригіналу за 4 липня 2006. Процитовано 20 червня 2006.
 65. Much, Thomas (24 серпня 2006). iCab 3.0.3 Final(ly). Thomas Much's Weblog. Процитовано 13 квітня 2008.
 66. Baron, David (8 грудня 2006). Comment #121. Bug 289480 – Tracking bug for acid2 (acid 2) test. Mozilla Corporation. Процитовано 8 грудня 2006.
 67. Hachamovitch, Dean (5 березня 2008). Internet Explorer 8 Beta 1 for Developers Now Available. IEBlog. Microsoft. Архів оригіналу за 9 квітня 2008. Процитовано 5 травня 2008.
 68. Paul, Ryan (12 грудня 2006). A first look at Firefox 3.0. Ars Technica. Процитовано 5 серпня 2008.
 69. Firefox 3 Release Notes. Mozilla Foundation. 7 червня 2008. Архів оригіналу за 31 липня 2008. Процитовано 4 серпня 2008.
 70. Hachamovitch, Dean (27 серпня 2008). Internet Explorer 8 Beta 2 Now Available. IEBlog. Microsoft. Архів оригіналу за 18 грудня 2008. Процитовано 17 листопада 2008.
 71. Chrome tops IE, Firefox in Acid3 test. Архів оригіналу за 15 грудня 2012. Процитовано 19 грудня 2009.
 72. Flock 2.0, Out Of Beta And Ready To Rock. Архів оригіналу за 18 жовтня 2008.
 73. Hachamovitch, Dean (19 березня 2009). Internet Explorer 8 Final Available Now. IEBlog. Microsoft. Архів оригіналу за 22 березня 2009. Процитовано 19 березня 2009.
 74. SeaMonkey 2.0.
 75. Camino 2 Release Notes.

Посилання[ред. | ред. код]