Ark: Survival Evolved

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ark: Survival Evolved
Обкладинка відеогри Ark Survival Evolved.jpg
Обкладинка відеогри
Розробник Studio Wildcard
Instinct Games
Efecto Studios
Virtual Basement
Видавець Studio Wildcard
Дистриб'ютор Jesse Rapczak
Jeremy Stieglitz
Продюсер Navin Supphapholsiri
Dave Loyd
Геймдизайнер Kayd Hendricks
Композитор Gareth CokerStudio Wildcard
Дата випуску 3 червня 2015 (ранній доступ)
2017 (повноцінний реліз)
30 червня 2017 (остання версія)
Версія 260.00
Жанр(и) Action-adventure, симулятор виживання
Платформа PlayStation 4
Xbox One
Microsoft Windows
OS X
Linux
Гральний рушій Unreal_Engine#Unreal_Engine_4
Режим гри Однокористувацька гра, Багатокористувацька гра
Носій Завантаження через Steam
Керування Геймпад або клавіатура і миша
Сайт playark.com

Ark: Survival Evolved (стилізовано під ARK: Survival Evolved) — багатокористувацька комп'ютерна гра в жанрі симулятора виживання, що розробляється Studio Wildcard, Instinct Games, Effecto Studios і Virtual Basement. Повноцінний реліз заплановано для PlayStation 4[1], Xbox One, Microsoft Windows, OS X, і Linux на серпень 2017 року. Гра отримала ранній доступ для Microsoft Windows 2 червня 2015, для OS X і Linux 1 липня 2015, для Xbox One 16 грудня 2015. Гравці повинні вижити на острові, наповненому динозаврами, стихійними лихами й іншими потенційно ворожими гравцями.

Гра проходить або від третьої, або від першої особи. Доступне переміщення пішки або верхи на динозавра. Гравці використовують вогнепальну зброю і створюють бази для захисту від інших ворожих гравців, ссавців, динозаврів та інших рептилій.

Розробка почалася в жовтні 2014. Команда розробників вивчила вигляд динозаврів спеціально для гри, проте врешті решт вони внесли свої зміни в їхню зовнішність і поведінку. Один з ігрових режимів, Survival of the Fittest, був випущений як окрема гра в березні 2016 року. Як і оригінальна гра, вона також поширюється через Steam.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Ark: Survival Evolved симулятором виживання, в якому використовується вигляд від першої особи, з можливістю перемкнутися на вигляд від третьої особи. Щоб вижити, гравці повинні побудувати базу з багаттям і зброєю. Такі можливості, як приручення динозаврів, вимагають більшої кількості ресурсів і часу. Карта гри становить близько 48 квадратних кілометрів, тобто близько 36 квадратних кілометрів суші і 12 квадратних кілометрів океану[2].

Для того, щоб побудувати базу, гравці повинні отримати будівельні елементи, такі як підлоги, двері і вікна. Ці предмети можуть бути створені самими гравцями і поміщені в ігровому світі. Гравці можуть створити будь-яку структуру, однак вона може бути зруйнована іншими гравцями. Збираючи ресурси, гравці отримують можливість створити зброю, яку можна поліпшити шляхом прикріплення аксесуарів, таких як додаткові приціли і ліхтарики для пістолета або автомата.

В грі сто дев'ятнадцять видів динозаврів (всього анонсовано сто сорок один вид). Динозаврів можна приручити за допомогою транквілізатора і подальшого годування, або спеціального предмета. Для кожного виду існує свій спосіб приручення, хижаки надають перевагу м'ясу, травоїдні - ягодам. Після приручення гравці отримують можливість польоту або переміщення верхи на динозаврі. Деякі динозаври мають додаткові можливості, наприклад ютараптор може захищати базу, а трицератопс атакувати базу суперників. У грі є й інші тварини, такі як додо, меганеври, мамонти, титаномірми, шаблезубі кішки, жаби , павуки, мавпи, черепахи, скорпіони і навіть гігантопітеки[2].

Крім цього, в грі є можливість створити плем'я, яке дозволяє гравцям сформувати групу і працювати в напрямку досягнення спільних цілей. Члени племені можуть мати загальні споруди й істот. В одному з оновлень племена отримали можливість оголошувати один одному війну.

Розробка[ред. | ред. код]

Розробка гри почалася в жовтні 2014. Ігровим рушієм було обрано Unreal Engine 4. Спочатку гра була випущена в Steam у ранньому доступі для Microsoft Windows 2 червня 2015 року, для OS X і Linux 1 липня 2015 року, для Xbox One 16 грудня 2015 року. Гру можна придбати за $ 29,99. Повноцінний реліз заплановано для PlayStation 4[1], Xbox One, Microsoft Windows, OS X і Linux на серпень 2017 року. Один з ігрових режимів, Survival of the Fittest, було випущено як окрему гру в березні 2016 року. Розробники планують, що в ній будуть проходити кіберспортивні турніри з призовим фондом $50.000[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Rapczak, Jesse (May 11, 2015). Ride dinosaurs in ARK: Survival Evolved, coming soon to PS4. PlayStation Blog. Sony Computer Entertainment. Процитовано July 4, 2016. 
  2. а б Frequently Asked Questions. Steam. Valve Corporation. 12 травня 2015. Процитовано July 4, 2016. 
  3. Morrison, Angus (March 16, 2016). Ark: Survival of the Fittest becomes free standalone with cash prizes. PC Gamer. Future plc. Процитовано July 4, 2016. 

Посилання[ред. | ред. код]