Очікує на перевірку

Claas

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клаас
Claas KGaA mbH
Типбізнес і tractor brandd
Організаційно-правова форма господарюванняGmbH & Co. KGaAd
Галузьмашинобудування
Спеціалізаціяс/г машинобудування
Засновано1913
Штаб-квартираГарзевінкель, Німеччина Німеччина
Ключові особиТомас Бек
Продукціяс/г техніка
Операційний прибуток (EBIT)3.898 млрд (2019)[1]
Співробітники11 448 (2019)
Дочірні компаніїJ. Bautz AG Erntemaschinenwerked[2]
claas.ua
Мапа
CMNS: Claas у Вікісховищі
Зернозбиральний комбайн LEXION
CLAAS XERION
Зернозбиральний комбайн CLAAS LEXION
AXION 960 TERRA TRAC
Відео комбайн CLAAS Tucano 430 з дрона (2022)

Claas KGaA mbH — німецька машинобудівна компанія зі штаб-квартирою в Гарзевінкелі, один з провідних виробників сільськогосподарської техніки.

Claas — сімейна компанія, яка є одним з лідерів на ринку агротехніки, європейський лідер на ринку комбайнів та лідер світового ринку самохідних кормозбиральних комбайнів. Асортимент продукції включає трактори, прес-підбирачі, косарки, граблі, сінозрушувачі, причепи для силосування, колісні навантажувачі, телескопічні навантажувачі та іншу збиральну техніку, а також найсучасніші інформаційні технології у галузі сільського господарства[3]. У компанії працює близько 11 500 співробітників по всьому світі. У 2019 фінансовому році товарообіг склав близько 3,9 млрд євро. Близько 78,5% продажів генерується за межами Німеччини[4].

Володіє 14-ма заводами з виробництва сільськогосподарської техніки в Європі, Азії та Америці.

Історія

[ред. | ред. код]

У 1887 році коли Франц Клаас заснував у Кларгольці компанію з виробництва молочних центрифуг. З 1900 року розпочав виробництво інших сільськогосподарських машин, у тому числі прес-підбирачі та різаки для косарок.

Офіційне заснування компанії відбулося у 1913 році, коли син Франца Клааса, Август, зареєстрував підприємство з виготовлення прес-підбирачів зі штатом у два слюсарі та одного некваліфікованого робітника. У 1914 році його брати Франц-молодший та Бернхард також долучилися до справи, після чого компанія продовжила діяльність під назвою «Gebr. Claas». Четвертий брат Тео офіційно приєднався до компанії як партнер у 1940 році.

Після Першої світової війни, у 1919 році, сім'я Клаасів перемістила свою компанію в Гарзевінкель, де придбала недіючий завод та продовжила виробництво. Було розпочато експорт продукції «Claas» до Нідерландів, Франції та Бельгії.

У 1930 році розпочалася розробка першого зернозбирального комбайна. Перший прес-підбирач соломи був виготовлений у 1931 році. У 1936 році компанія випустила перший зернозбиральний комбайн, розроблений спеціально для європейських умов збирання. З 1937 року розпочато серійний випуск зернозбиральних комбайнів. У 1943 році виробництво було призупинено. До цього часу було виготовлено 1400 машин.

CLAAS JAGUAR
Трактор CLAAS

Паралельно з випуском 1000-го зернозбирального комбайна у 1942 році розпочалася розробка «CLAAS SUPER», що вийшов на ринок у 1946 році. До кінця виробництва у 1978 році комбайнів цього модельного ряду випущено понад 65 000 одиниць.

У 1956 році у Падерборні було запущено новий завод. У 1961 році запущено новий завод з виробництва прес-підбирачів у Меці (Франція), який з 1969 року працює як дочірня компанія «Usines Claas France SA».

У 1962 році Гельмут Клаас, син Августа Клааса, став керуючим директором компанії. На той час «Claas» вже був виробником зернозбиральних комбайнів №1 у Європі. У 1969 році в Заульгау було придбано «Josef Bautz AG» із заводом по заготівлі кормів. За рік придбано компанію «Speiser» з Геппінгена, яка спеціалізувалася на технологіях заготівлі корму. Компанія продовжувала стабільно рости та представляла нові продукти для заготівлі кормів, такі як косарки, сінозворушувачі, сівалки, навантажувачі та причіпні кормозбиральні комбайни[5][6].

У 1978 році Гельмут Клаас обійняв посаду голови правління.

З 1990-х років компанія посилила свою міжнародну присутність у неєвропейських країнах. Нові представництва розпочали роботу, зокрема, в Індії (1989), США (1999), Росії (2005), Китаї (2012/2014) та Південній Америці. З придбанням більшості пакетів акцій З 1990-х років компанія посилила свою міжнародну присутність у неєвропейських країнах. Нові пункти виробництва та збуту були створені, зокрема, в Індії (1989), США (1999), Росії (2005), Китаї (2012/2014) та Південній Америці. З придбанням більшості пакетів акцій «Renault Agriculture» у 2003 році, «CLAAS» розширила асортимент своєї продукції, включивши стандартні трактори. 11 лютого 2003 року 400-тисячний комбайн покинув виробничу лінію на головному заводі в Гарзевінкелі.

У 2011 році «LEXION 770» встановив світовий рекорд, зібравши 675,84 тонни зерна за вісім годин[7].

Із запуском нового центру розвитку електроніки у Діссені, Нижня Саксонія, «CLAAS» зробив акцент на цифровізацію та автоматизацію процесів збору врожаю.

З 1 жовтня 2019 року компанію очолює генеральний директор Томас Бек[8].

Підрозділи

[ред. | ред. код]

Гарзевінкель, Німеччина

[ред. | ред. код]

Завод у Гарзевінкель розпочав роботу в 1919 році. Зернозбиральні комбайни тут виробляються з 1936 року. На сьогодні тут випущено понад 400 000. «CLAAS» також виробляє кормозбиральні комбайни та трактор «XERION» на головному заводі у Гарзевінкелі. У період з 2000 по 2003 рік завод було розширено, щоб можна було виробляти не тільки готові машини, але й окремі компоненти для інших заводів CLAAS[9]. Машини, вироблені на головному заводі в Гарзевінкелі, перевозять приблизно половину залізничним транспортом, а половину вантажівками. Вибір способу доставки в основному залежить від країни призначення. До Західної Європи (Німеччини, Франції, Іспанії) транспортування здійснюється переважно автомобільним транспортом. До морських портів Бремена та Гамбурга, а також до Південно-Східної та Східної Європи (Польщі, Румунії та країн СНД) переважає залізничний транспорт. Важливість залізничного транспорту відображається в тому, що вже в 1967 році була побудована сполучна залізниця протяжністю 3,1 кілометра[10].

Бад-Саульгау, Німеччина

[ред. | ред. код]

Заводи «CLAAS» у Бад-Заульгау розробляють, випробовують та виготовляють кормозбиральні комбайни та агрегати. Крім того, на цьому виробничому майданчику зосереджено виробництво кормозбирального комбайна «JAGUAR». У Бад-Саульгау також знаходиться центр випробувань технологій заготівлі кормів та Центр компетенції групи автоматики навісного обладнання (TIM) групи «CLAAS»[11].

Ле-Ман, Франція

[ред. | ред. код]

Після придбання контрольного пакету акцій «Renault Renault», «CLAAS» з 2003 року на її потужностях зосередив виробництво тракторів[12]. Всі моделі тракторів «CLAAS», крім «XERION», випускаються на заводі в Ле-Мані[13].

Мец, Франція

[ред. | ред. код]

На заводі «CLAAS» у Меці, де працює 400 працівників, виготовляють прес-підбирачі. З початку виробництва у 1958 році було виготовлено понад 300 000 одиниць. Кожен тип прес-підбирача виготовляється на власній лінії зварювання та обробки листового металу. Це економить дороге переобладнання та дозволяє одночасно виготовляти всі моделі[14].

Терексентмілош, Угорщина

[ред. | ред. код]

800 співробітників зайняті на угорському підрозділі у Терексентмілоші, на південний захід від Будапешта. Він є частиною групи «CLAAS» з 1997 року і перетворився на центр виробництва для куттерних та барабанних косарок[15].

Колумбус (Індіана) та Омаха (Небраска), США

[ред. | ред. код]

Комбайни «CLAAS» для збору у північноамериканських умовах випускаються з 1950-х років. З часу заснування у 1979 році дочірньої «CLAAS of America» (COA) та початку випуску техніки у Колумбусі, з 1981 році продажами продукції розпочали займатися офіційні дилери «CLAAS». З ростом бізнесу в США департамент запасних частин у Колумбусі, який оперує ринками США та Канади, також був значно розширений.

Виробничий майданчик «CLAAS Omaha» (COL) випускає зернозбиральні комбайни «LEXION» з 1999 року. Компанія має також підрозділ з розробки та випробування техніки. Завод розташований у найбільшому районі вирощування зернових в США і спочатку експлуатувався у співпраці з «Caterpillar», однак з 2002 року повністю належить «CLAAS». На сьогодні комбайни «LEXION» у США продаються через мережу дилерських агенцій[16]. До 2019 року комбайни, вироблені в Омасі, мали жовто-чорну ліврею. З початком виробництва нової серії моделей «LEXION» для ринку Північної Америки на заводі в Омасі, кольорова гамма продукції змінена на типову зелено-біло-червону.

CLAAS LEXION 740 жовто-чорній лівреї
CLAAS LEXION 740 у жовто-чорній лівреї

Краснодар, Росія

[ред. | ред. код]

Завод у Краснодарі розпочав роботу у 2005 році. Його запуск зробив «CLAAS» першим великим виробником сільськогосподарської техніки, який експлуатував власні виробничі потужності у Росії. Виробнича база в Краснодарі розрахована на виробництво 1000 машин на рік і має на меті перетворитися на місцевий центр передового досвіду в галузі сільського господарства. У 2015 році компанія інвестувала 120 млн євро у розширення заводу. Зернозбиральні комбайни випускаються там на всіх етапах виробництва[17].

Санчалес, Аргентина

[ред. | ред. код]

З 1950-х років «CLAAS» продавав збиральні комбайни до Аргентини. Місцева філія працює з 2000 року в місті Санчалес. У країні працюють ще 5 сервісних центрів.

У 2006 році «CLAAS Argentina» запустила новий завод, який у 2013 році почав випускати зернозбиральний комбайн «TUCANO». На підприємстві випускаються моделі «TUCANO 570»[18], «TUCANO 470»[19] та «TUCANO 560»[20].

У місті Амегіно, Буенос-Айрес, «CLAAS» виробляє жатки та інше обладнання і комплектуючі.

Чандігарх, Індія

[ред. | ред. код]

«CLAAS» відкрив завод поблизу Чандігарха у 2008 році. Завод розрахований на виробництво 900 зернозбиральних комбайнів на рік. Зернозбиральний комбайн «CROP TIGER» в основному виробляється на заводі в Чандігарсі як у колісних, так і у гусеничних версіях «TERRA TRAC». Завдяки гусеничній тязі ця машина особливо підходить для вологих ґрунтів і тому продається в Південній Індії, Шрі-Ланці, Південній Кореї та інших країнах Південносхідної Азії. Колісна версія «CROP TIGER» в основному використовується в сухих умовах, притаманних для Північної Індії, Близького Сходу та Африки.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. {https://www.claas-gruppe.com/blueprint/servlet/blob/1900026/cbcecb316639b4d9dfcc2801bdcc0ce5/geschaeftsbericht-2019-data.pdf}[недоступне посилання]
  2. Архів преси XX століття — 1908.
  3. Rödl & Partner advises CLAAS of America, Inc. ("CLAAS") and the... roedl.com. Архів оригіналу за 23 квітня 2020. Процитовано 9 січня 2020.
  4. Geschäftsbericht 2019. claas-gruppe.com. Архів оригіналу за 2 серпня 2019. Процитовано 9 січня 2020.
  5. Claas Maschinenfabrik. landtechnik-historisch.de. Архів оригіналу за 20 липня 2015. Процитовано 9 січня 2020.
  6. Topics. claas-group.com. Архів оригіналу за 20 серпня 2013. Процитовано 9 січня 2020.
  7. Combine Harvesting (Wheat) – Team in Eight Hours. Guinness World Records. Архів оригіналу за 14 жовтня 2013. Процитовано 10 серпня 2013.
  8. Management. www.claas-group.com (англ.). Архів оригіналу за 11 листопада 2014. Процитовано 27 липня 2020.
  9. Locations Germany. claas-group.com. Архів оригіналу за 7 вересня 2013. Процитовано 3 січня 2020.
  10. Renner, Robert (4 липня 2017). FLEXIBLE SHUTTLEZÜGE ÜBERZEUGEN MARKTFÜHRER CLAAS. captrain.de. Архів оригіналу за 3 січня 2020.
  11. Locations Germany. claas-group.com. Архів оригіналу за 7 вересня 2013. Процитовано 3 січня 2020.
  12. Claas übernimmt Renault vollständig. profi (нім.). 20 вересня 2010. Архів оригіналу за 3 січня 2020. Процитовано 3 січня 2020.
  13. Standorte Europa. claas-gruppe.com. Архів оригіналу за 24 липня 2014. Процитовано 3 січня 2020.
  14. Locations Europe. claas-group.com. Архів оригіналу за 17 серпня 2013. Процитовано 3 січня 2020.
  15. Locations Europe. claas-group.com. Архів оригіналу за 24 березня 2015. Процитовано 3 січня 2020.
  16. Standorte Amerika. claas-gruppe.com. Архів оригіналу за 5 березня 2014. Процитовано 3 січня 2020.
  17. Locations Europe. claas-group.com. Архів оригіналу за 14 лютого 2015. Процитовано 3 січня 2020.
  18. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 грудня 2017. Процитовано 25 вересня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  19. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 грудня 2017. Процитовано 25 вересня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  20. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 грудня 2017. Процитовано 25 вересня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]