Сільськогосподарська техніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
Трактор John Deere, зерновий комбайн Case, фуражний комбайн New Holland
Категорія Категорія Портал

Сільськогосподарська техніка, сільгосптехніка — широкий спектр технічних засобів, призначених для підвищення продуктивності праці в сільському господарстві шляхом механізації і автоматизації окремих операцій або технологічних процесів.

У сільському господарстві техніка, зазвичай, використовується на сільськогосподарських об'єктах і підприємствах, на усіх етапах сільгосп виробництва: при обробці та підготовці грунту, заготівлі кормів, посіві та збиранні врожаю, а також для утримання домашніх тварин.

Для постійного використання сільськогосподарської техніки з сільськогосподарською метою створюються сільськогосподарські бази, що відповідають за базування, використання та ремонт сільськогосподарської техніки, а також за утримання домашніх тварин, заготівлю кормів і ринковий продаж на інших більш дрібних сільськогосподарських об'єктах.

До сільгосптехніки відносять: базові гусеничні та колісні трактори і причіпне та навісне сільськогосподарське обладнання, посівна сільгосптехніка (садильні машини, сівалки[1]), збиральна сільгосптехніка (тракторні напівпричепи, картоплекопач), кормозаготівельна сільгосптехніка (підбирачі, косарки, кормозбиральні комбайни, дробарки), комбайни різного призначення, грунтообробна сільгосптехніка (обприскувачі, плуги, культиватори, дискові борони, розкидачі добрив)[2].

Світлини[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Експлуатація та ремонт сільськогосподарської техніки: підруч. [для учнів проф.-техн. навч. закл.]: у 3 кн. / А. Ф. Головчук, В. Ф. Орлов, О. П. Строков. — К. : Грамота, 2009; Кн. 1 : Трактори. — 2009. — 335 с. : іл., табл. — Бібліогр.: с. 332 (6 назв). — 1 000 пр. — ISBN 966-8066-30-8
  • Цільовий ринок сільськогосподарської техніки / Н. Гронська, І. Сушко, І. Шувар; Нац. ун-т «Львів. політехніка». — Л., 2000. — 238 c. — Бібліогр.: 48 назв.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Машини для обробітку ґрунту, посіву, догляду за рослинами.
  2. Сільськогосподарські і меліоративні машини: Навчальний посібник / Кошук О. Б., Лузан П. Г., Мося І. А., Герлянд Т. М., Романов Л. А. – К. : ІПТО НАПН України, 2015. – 291 с

Посилання[ред. | ред. код]