Falcon 1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Falcon 1
П'ятий запуск ракети Falcon 1. Острів Омелек.
П'ятий запуск ракети Falcon 1. Острів Омелек.
Призначення ракета-носій
Виробник SpaceX
Країна США
Розміри
Висота 21,3 м
Діаметр 1,7 м
Маса 38 555 кг
Ступенів 2
Вантаж
Вантаж на
670 кг
Історія запусків
Статус програма завершена
Космодроми п. ім. Рейгана ОМ
Всього запусків 5
Успішних 2
Невдалих 3
Перший запуск 24 березня 2006
Останній запуск 14 липня 2009
ступінь
Двигуни Merlin 1C (в перших 2 запусках використовувався Merlin 1A)
Тяга 454 кН кН
Тривалість горіння 169 с
Паливо гас та рідкий кисень
ступінь
Двигуни Kestrel
Тяга 31 кН кН
Тривалість горіння 378 с
Паливо гас та рідкий кисень

Falcon 1ракета-носій, розроблена компанією SpaceX. Частково багаторазова, перший ступінь після розділення приводнюється і може бути використаним повторно. Проте перші три запуска Falcon 1 закінчилися аваріями і перший ступінь жодного разу не був врятований. Четвертий і пятий запуски були цілком успішними.

Надалі програма була згорнута і почалося використання ракети-носія більшої вантажопідйомності Falcon 9.

Запуски[ред.ред. код]

Перший запуск[ред.ред. код]

Перший раз Falcon 1 був запущений 24 березня 2006 року. Закінчився невдачею на етапі роботи двигуна першого ступеня. Практично одразу після старту почалася пожежа, викликана течею гасу через корозію накидної гайки датчика тиску палива. Після перегорання комунікацій ракета втратила керування та автоматично був зупинений двигун першого ступеня. Ракета впала в воду недалеко від місця старту.

Другий запуск[ред.ред. код]

Другий раз Falcon 1 був запущений 21 березня 2007 року. Закінчився невдачею на етапі роботи другого ступеня — через нерозрахованих умов при поділі ступенів друга ступінь увійшла в режим автоколивань, які досягли такого ступеня, що паливо перестало надходити у двигун.

Третій запуск[ред.ред. код]

Третій раз Falcon 1 був запущений 3 серпня січень 2008 року. Закінчився невдачею. Ракета несла один військовий американський супутник, два малайзійських мікросупутника та вантаж праху для поховання в космосі. На третій хвилині польоту зв'язок з ракетою був втрачений. Згідно з офіційною заявою компанії, до поділу ступенів політ проходив нормально, однак, через більшу імпульсу післядії двигуна Мерлін-1С, перший ступінь після поділу «наздогнала» другу та вдарила по ній. удар прийшовся на момент запуску двигуна другого ступеня, внаслідок чого друга ступінь вийшла з ладу.

Четвертий запуск[ред.ред. код]

Четвертий раз Falcon 1 був запущений 28 вересня січень 2008 року. На цей раз на борту ракети був лише макет вантажу вагою в 165 кілограмів. Запуск успішний, макет вантажу був виведений на розрахункову орбіту.

Первісні орбітальні дані апарату

П'ятий запуск[ред.ред. код]

Увечері 13 липня (14 липня в 08:36 за київським часом) 2009 року двоступенева ракета Falcon 1 успішно стартувала в космос з малайзійським супутником RazakSAT на борту. Супутник вироблено малайзійською компанією Astronautic Technology (M) Sdn Bhd (ATSB). Апарат важить 180 кілограм, а його діаметр і довжина становлять 1,2 метра[1].

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Шаблон:Американська ракетно-космічна техніка


Космос Це незавершена стаття про космос або космічний політ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.