Gnumeric

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Gnome Office)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gnumeric
Gnumeric.svg
Gnumeric 1.8.1.png
Gnumeric 1.8.1
Тип табличний процесор
Розробник GNOME Office team
Стабільний випуск 1.12.33 (30 січня, 2017; 2 роки тому (2017-01-30))
Версії 1.12.46 (6 листопада 2019)[1]
Репозиторій git.gnome.org/browse/gnumeric/
Операційна система Багатоплатформний
GNU фреймворк GTK
Написано на C[2]
Українська частково[1]
Ліцензія подвійна GPLv2/GPLv3
Онлайн-документація help.gnome.org/users/gnumeric/stable/gnumeric.html
gnumeric.org

CMNS: Gnumeric на Вікісховищі

Gnumericвільний табличний процесор, що випускається під ліцензією GNU General Public License. Підтримується на GNU/Linux. Раніше були версії для Mac OS X (PowerPC), Microsoft Windows, ReactOS, SkyOS, BeOS й інших ОС. Gnumeric є частиною GNOME Office, набору офісних застосунків з деякою часткою інтеграції.

Gnumeric був створений Мігелем де Ікаса,[4] але він потім перейшов до інших проектів (зараз працює над Xamarin). Поточний мейнтенер проекту Jody Goldberg. Під Microsoft Windows збірки випускалися до серпня 2014 (Останні: 1.10.16 і 1.12.17). [5]

Розробники прагнуть забезпечити підтримку повнофункціональних електронних таблиць і простий перехід для користувачів і організацій з невільних програм. Деякі фахівці стверджують, що він забезпечує більше функцій і набагато більшу точність обчислень, чим Microsoft Excel[6].

Програма досить швидко працює, зважаючи на маленький розмір — 20 МБ (версія 2014 року 1.12.17 для Віндовс).

Gnumeric підтримує систему підключення модулів, що дозволяє розширювати функціональність — додавати функції, використовувати інші формати введення-виводу і можливості обробки даних в реальному часі.

Формати файлів: OpenOffice Calc, Microsoft Excel; читання форматів IBM Lotus Notes, Applix, Quattro Pro, XBase, DIF, SYLK, HTML, Psion, MPS, oleo, sc.

Проект розвивається самодостатньо і без наміру повторити можливості існуючих табличних процесорів, забезпечуючи ряд цікавих особливостей, таких як мінімалістичний і неперевантажений інтерфейс, розширені функції для телекомунікацій і фінансів (пропонується 154 специфічні функції, яких немає в Excel), додаткові засоби аналізу статистики, власні механізми побудови графіків і діаграм. При цьому пакет надає засоби для імпорту та експорту таблиць у форматах MS Excel і OpenOffice, і забезпечує повну сумісність з Excel на рівні доступних функцій.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnumeric/blob/master/ChangeLog
  2. The gnumeric Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.
  3. https://help.gnome.org/users/gnumeric/stable/gnumeric.html
  4. The Gnumeric spreadsheet. Gnumeric. Процитовано 6 September 2010. «Gnumeric has been coded mainly by Miguel de Icaza, with help from other intrepid hackers that have contributed code, bug fixes and documentation.» 
  5. Morten Welinder (25 August 2014). Discontinuing Windows Builds. Comments.gmane.org. Архів оригіналу за 21 грудень 2016. Процитовано 9 December 2016. 
  6. Fixing Statistical Errors in Spreadsheet Software: The Cases of Gnumeric and Excel. Архів оригіналу за 3 лютий 2007. Процитовано 11 квітень 2008. 

Посилання[ред. | ред. код]