IBM Watson

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Watson'а («розумніша планета» IBM)[1]

Watson — комп'ютерна система штучного інтелекту, що здатна відповісти на питання, задані природною мовою[2]. Watson розроблена в рамках проекту IBM DeepQA, який був проведений дослідницькою групою, очолюваною науковим керівником Девідом Феруччі (David Ferrucci). Watson названий на честь першого президента IBM Томаса Дж. Вотсона (англ. Thomas J. Watson)[3][4].

В рамках цього проекту компанія почала застосовувати анатіличну програму Watson Analytics, що прогнозує, наскільки той чи інший працівник буде корисним в майбутньому та пропонує видавати йому премії за майбутні заслуги. Watson Analytics звертає увагу на досвід та проекти співробітника, щоб визначити його потенційні навички та якості, які можуть знадобитися IBM у майбутньому. Також у полі зору — чи відвідував працівник внутрішні тренінги та семінари. Поки оцінку Watson враховують, лише коли виникає питання премій, гонорарів та підвищення.[5]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. IBM Watson: The Face of Watson на сайті YouTube
  2. DeepQA Project: FAQ. IBM Corporation. Процитовано 2011-02-11. 
  3. Hale, Mike (2011-02-08). Actors and Their Roles for $300, HAL? HAL!. The New York Times. 
  4. The DeepQA Project. Research.ibm.com. Процитовано 2011-02-18. 
  5. У IBM визначають майбутні досягнення працівників та дають за них премії наперед. Tokar.ua (uk-UA). 2018-07-30. Процитовано 2018-11-30. 

Посилання[ред. | ред. код]

Архів Jeopardy![ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]