Rocka Rolla

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Rocka RollaM:
Judas Priest - Rocka Rolla.jpg
Студійний альбом
Виконавець Judas Priest
Дата випуску 6 вересня 1974
Записаний Червень - липень 1974
Жанр Хард-рок, Блюз-рок, Артрок, Психоделічний рок
Тривалість 42:04
Мова англійська
Лейбл Gull
Продюсер Роджер Бейн
Хронологія Judas Priest
Попередній
←
Sad Wings of Destiny
(1975)
Наступний
→

Rocka Rolla (від Рок-н-Рол і Кока-кола) — дебютний студійний альбом англійського хеві-метал гурту Judas Priest, випущений 6 вересня 1974 року лейблом Gull Records. Продюсером запису виступив Роджер Бейн, відомий за работою над першими трьома альбомами Black Sabbath. Початкова обкладинка альбому та логотип не подобалися Judas Priest — на думку учасників гурту, вони не відповідали стилю хеві-метал.

Про альбом[ред. | ред. код]

За словами гурту, альбом записувався наживо, в студії (тобто, коли всі музиканти грали одночасно, як на концерті, проти більш популярного методу, коли кожний музикант записувався окремо, а потім частини пісні змішувалися).[1]

Під час запису альбому у студії виникли технічні проблеми, що призвело до поганої якості звуку та шипіння альбому. Гітарист Гленн Тіптоп, який приєнався до гурту перед записом Rocka Rolla, написав тільки дві пісні - заголовну і баладу "Run of the Mill".

Деякі пісні були написані колишні вокалістом гурту - Елом Аткінсом і були регулярними частинами їх живих виступів у Манчестері, де група стала доволі знаменитою за попередні кілька років. Трек «Caviar and Meths», який був написаний Аткінсом, Даунінгом та Хіллом тривалістю 14 хвилин був скорочений через обмеженість у часі до 2:02. Довша версія пісні з’являється в альбомі Аткінса 1998 року Victim of Changes. Хоча це не повна версія, вона триває - 7 хвилин (оригінал - 14 хвилин). Цей же альбом Аткінса також містить кавери на "Winter" і "Never Satisfied".

На цьому етапі кар'єри гурт ще не виробив свій фірмовий імідж  - "Denim and Leather". Крім того музика альбому представляла з себе хард-рок і блюз-рок з елементами психоделічного року і артроку, на відміну від наступних релізів, які представляють з себе хеві-метал.[2] Це робить стиль альбому практично невпізнанним у порівнянні з пізнішими альбомами Priest, хоч він і має подвійні гітари, а «Run of the Mill» — взагалі перша пісня, яка була спеціально розроблена для вокального діапазону Гелфорда, а не Аткінса.

Барабанщик Джон Хінч був звільнений у 1975 році перед записом наступної платівки. Пізніше Тіптон назвав його «музично неадекватним» для майбутніх планів гурту.

Альбом декілька раз перевидавався, в 1984 році навіть з іншою обкладинкою і бонус-треком "Diamonds and Rust" - кавером на однойменну пісню Джоан Баез, яка включена в третій альбом колективу.

Більшість пісень з Rocka Rolla не виконувались Judas Priest наживо з середини кінця 1970-х років, хоча сольний гурт Хелфорда виконував «Never Satisfied» під час живих виступів у 2003 році, також ця пісня була частиною сет-ліста Epitaph World Tour 2011-2012 років. "Rocka Rolla" була вперше виконана з 1976 року на Bloodstock Open Air у 2021 році.

Прийом[ред. | ред. код]

Альбом був проданий малий тиражем через що, гурт опинився в жахливому фінансовому становищі. Вони намагалися укласти угоду з Gull Records, щоб ті платити їм 50 фунтів на тиждень, але Gull, яка також страждала від економічних проблем, відмовилася.[3] У ретроспективному огляді AllMusic поставив альбому Rocka Rolla оцінку 2,5 з п’яти зірок і сказав, що, хоча це був «ескізний і недостатньо сфокусований дебют», альбом «безперечно натякає на потенціал та оригінальність Judas Priest».[4]

Композиції[ред. | ред. код]

Перша сторона
# Назва Тривалість
1. «One for the Road»   4:34
2. «Rocka Rolla»   3:05
3. «Winter»   1:41
4. «Deep Freeze»   1:21
5. «Winter Retreat»   3:28
6. «Cheater»   2:59
Друга сторона
# Назва Тривалість
7. «Never Satisfied»   4:50
8. «Run of the Mill»   8:34
9. «Dying to Meet You/Hero, Hero»   6:23
10. «Caviar and Meths» (Instrumental) 2:02
Бонус трек перевидання 1987 року
# Назва Тривалість
11. «Diamonds & Rust» (кавер Джоан Баез, запис 1975 року) 3:12

Оригінальний британський лонгплей має довшу версію пісні "Rocka Rolla", ніж версія, яка використовується для випуску вінілу в США, а також більшості компакт-дисків. На початку пісні є додатковий куплет і приспів.

Версія "Diamonds & Rust", яка з'являється у перевиданні, була записана під час сесій Sad Wings of Destiny, на відміну від версії, яка з'являється на Sin After Sin

Джерела[ред. | ред. код]

  • Увійти у Facebook. Facebook (укр.). Процитовано 19 травня 2022. 
  • Blast From The Past: Judas Priest – Rocka Rolla | Metal Recusants. web.archive.org. 2 травня 2016. Процитовано 19 травня 2022. 
  • Judas Priest Behind The Music Remastered: Judas Priest | MTV. web.archive.org. 27 квітня 2014. Процитовано 19 травня 2022. 
  • Rocka Rolla - Judas Priest | Songs, Reviews, Credits | AllMusic (англ.). Процитовано 19 травня 2022.