SEPA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SEPA
Логотип
Розташування на мапі
Офіційний сайт
CMNS: SEPA у Вікісховищі

SEPA (англ. Single Euro Payments Area; укр. єдина європейська мережа розрахунків) — єдина зона, в якій повністю ліквідовано відмінності між внутрішніми та міжнародними платежами в євро[1]. Перші пов'язані з SEPA зміни набули чинності 28 січня 2008.

Мета проєкту — поліпшити ефективність міждержавних євро платежів і об'єднати національні ринки різних країн у єдиний домашній ринок. Єдина зона платежів в євро дозволить користувачам здійснювати безвалютні транзакції в євро будь-якому іншому користувачеві, що перебуває в будь-якому місці цієї зони, використовуючи єдиний банківський рахунок і єдиний набір платіжних інструментів.

Додаткова економія досягається за рахунок обов'язку банків зараховувати SEPA-платежі на рахунок одержувача у повній сумі, без будь-яких комісій. Виконання платежів здійснюється не пізніше 1 робочого дня після їх оформлення.

Проєкт включає створення спільних фінансових інструментів, стандартів, процедур та інфраструктури для забезпечення економіки в масштабі всіх країн-учасників. Результатом введення єдиної зони платежів в євро має стати зменшення загальних витрат по переміщенню капіталів в європейській економіці (2-3 % від загального значення ВВП).

З 1 лютого 2014 на всій території Євросоюзу запроваджена SEPA — єдиний європейський порядок безготівкових платіжних операцій.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]