SEPA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

SEPA (англ. Single Euro Payments Area; укр. єдина європейська мережа розрахунків) — Єдина зона, в якій повністю ліквідовані відмінності між внутрішніми та міжнародними платежами в євро.[1] Перші пов'язані з SEPA зміни вступили в силу 28 січня 2008.

Мета створення проекту — поліпшити ефективність міждержавних євро платежів і об'єднати національні ринки різних країн у єдиний домашній ринок. Єдина зона платежів в євро дозволить користувачам здійснювати безвалютні транзакції в євро будь-якому іншому користувачеві, що знаходиться в будь-якому місці цієї зони, використовуючи єдиний банківський рахунок і єдиний набір платіжних інструментів.

Додаткова економія досягається за рахунок обов'язку банків зараховувати SEPA — платежі повною сумою на рахунок одержувача і без будь-яких комісій. Виконання платежів здійснюється не пізніше 1 робочого дня після їх оформлення.

Проект включає створення спільних фінансових інструментів, стандартів, процедур та інфраструктури для забезпечення економіки в масштабі всіх країн-учасників. Результатом введення єдиної зони платежів в євро має стати зменшення загальних витрат по переміщенню капіталів в європейській економіці (2-3% від загального значення ВВП).

З 1 лютого 2014 р. на всій території Євросоюзу буде запроваджена SEPA — єдиний європейський порядок безготівкових платіжних операцій.

Примітки[ред.ред. код]