Символ євро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Символ євро

Знак Євро (€) — символ валюти євро, офіційної валюти Єврозони Європейського Союзу, опублікований Європейською комісією 12 грудня 1996 року.

Опис символу[ред.ред. код]

Специфікація логотипу євро: повинен друкуватися жовтим кольором (Yellow PMS) на блакитному фоні (Reflex Blue PMS)
Реалізація символу євро різними шрифтами

Знак євро (€) був спроектований після того, як методом опитувань громадської думки були обрані два варіанти з десяти пропозицій, і потім Єврокомісія обрала один з них як остаточний варіант. Автором переможного дизайну, як стверджується, була команда з чотирьох експертів, імена яких офіційно не були названі. Офіційна версія створення дизайну євро оспорюється Артуром Ейзенменгером [1], в минулому провідний графічний дизайнер Європейського співтовариства, який проголошує, що створив цей знак як загальний символ Європи.

Офіційне представлення символу відбулося 12 грудня 1996.

Знак є, згідно Єврокомісії, «комбінацією грецької літери Епсілон, як показника значущості європейської цивілізації, букви E, що позначає Європу, і перетинаючі знак дві паралельні лінії, які означають стабільність євро». Графічний знак євро вийшов значно схожим з літерою «Є» української абетки.

Європейська комісія також розробила логотип євро з вказівкою точних пропорцій і кольорів переднього плану і фону [2]. Хоча деякі дизайнери шрифтів просто в точності скопіювали логотип євро як знак євро в цих шрифтах, більшість розробили свої варіанти, які часто базуються на букві С у відповідному шрифті, щоб знак валюти мав таку ж ширину, як і арабські цифри [3].

Символ євро () традиційно пишеться з двома горизонтальними штрихами. Проте в таких шрифтах, як High Tower Text і Lexington, він виводиться з одним штрихом.

Кодування[ред.ред. код]

Кодування Десятковий
код
16-ковий
код
Вісімковий
код
Двійковий код
Юнікод 8364 20AC 020254 00100000 10101100
Windows-1251 136 88 0210 10001000

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]