THQ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
THQ Inc.
Тип Видавець
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь Комп'ютерні ігри
Спеціалізація Відеоігри
Наступник(и)
(спадкоємці)
THQ Nordic
Засновано 1989
Засновник(и) Jack Friedman[d]
Закриття (ліквідація) 19 грудня 2012 закриття
23 січня 2013 продаж власностей
Причина закриття Банкротство
Штаб-квартира США Аґура-Гіллз
Ключові особи Брайан Фаррелл
( Голова, президент і ген. Директор)
Джейсон Рубін
(Президент)
Продукція програмне забезпечення[1]
Власник(и) Nickelodeon Interactive
Nickelodeon Ukraine
Співробітники
 • 1300 осіб
Дочірні компанії Vigil Games[d]
Сайт www.THQ.com

CMNS: THQ на Вікісховищі

THQ Inc. (Toy HeadQuarters)  — розробник і видавець відео ігор. Заснована в 1989 році в США, компанія видає ігри для консолей, портативних ігрових систем, а також для персональних комп'ютерів. THQ не спеціалізується на жодному з жанрів комп'ютерних ігор, а видані ними проекти можуть бути зовсім різних напрямків: від шутерів до перегонів.

Компанія володіє підрозділами в Північній Америці, Європі та Південно-Східної Азії.

В активах компанії найпопулярніші франшизи: Supreme Commander, Metro 2033, Saints Row, Frontlines: Fuel of War , S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля[2] , Red Faction, MX vs ATV, Company of Heroes і інші. У компанії також підписані багаторічні контракти з такими володарями ліцензій, як World Wrestling Entertainment (WWE), Games Workshop (Warhammer, Warhammer 40,000), Ultimate Fighting Championship (UFC), Nickelodeon і Disney Pixar. Власники — Nickelodeon Ukraine та Nickelodeon Interactive

Історія[ред. | ред. код]

1989—1999. Перші кроки[ред. | ред. код]

TAC (Trinity Acquisition Corporation) була утворена в 1989 році в Нью-Йорку. Основним напрямком компанії було виробництво настільних ігор. У 1990 році вона придбала Brøderbund's Video Game Division (BVGD). У 1994 році компанія повністю зосередилася на створенні відеоігор.

2000—2009. Роки успіху[ред. | ред. код]

Логотип з 2000 по 2011

У 2000 році THQ представила новий логотип, який використовувала 11 років. У лютому цього ж року, THQ зіткнулася з позовом по федеральному закону про цінні папери (через нерозкриття суттєвої інформації). У вересні того ж року придбала Volition, Inc. розташований в Шампейн, штат Іллінойс. З тих пір THQ мала 17 студій по всьому світу з різними можливостями у всіх ігрових платформах.

Приклади цього студії: Relic Entertainment, Blue Tongue Entertainment, Juice Games, Kaos Studios і Volition, Inc. Вони вже працювали над іграми для консолей наступного покоління, а також ПК.

THQ купила Vigil Games в 2006 році. на 10 травня 2007 року, THQ повідомила про свої високі річних показників продажів і чистого прибутку за фінансовий рік, що закінчився 31 березня. Виручка від продажів склала більше $ 1 млрд. У березні 2008 року, THQ оголосила про розробку першого в світі консольного планшета uDraw.

Незабаром після цього, 3 листопада 2008 року, компанія закрила п'ять своїх внутрішніх студій: Paradigm Entertainment, Mass Media Inc., Helixe, Locomotive Games і Sandblast Games.

У 2009—2010 роках THQ підстерігали фінансові труднощі.

2011—2013.[ред. | ред. код]

У листопаді 2011 року THQ представила uDraw для Xbox 360 і PlayStation 3. Але планшет став комерційним провалом. 12 січня 2011 року THQ представила новий логотип.

У березні того ж року акції THQ впали на 26 % через невдалого запуску Homefront. Влітку 2011 оголосила про закриття Kaos Studios (розробник Homefront).

2013. Продаж власностей на аукціонах[ред. | ред. код]

 • В ході 22-годинного аукціону активи THQ були розділені між кількома покупцями. Дані про ціни і переможцях аукціону наведені сайтом Distressed Debt Investing:
 • Студія Relic Entertainment (Company of Heroes) дісталася Sega за 26,6 мільйона доларів США. На другому місці опинилося видавництво Zenimax Media, яке запропонувало 26,3 мільйона доларів.
 • Студія THQ Montreal, що працювала над не анонсованими проектами 1666 і Underdog була куплена Ubisoft за 2,5 мільйона доларів (єдина ставка).
 • Гра Evolve, над якою працювала студія Turtle Rock, дісталася Take-Two Interactive за 10,894 мільйона доларів. На другому місці була сама студія Turtle Rock, що запропонувала скромні 250 тисяч доларів.
 • Студія Volition, Inc. (Серія Saints Row) пішла Koch Media за понад 22 мільйона доларів. На другому місці — Ubisoft, що бажала придбати Volition за 5,4 мільйона.
 • Торгова марка Homefront дісталася Crytek за трохи більше, ніж півмільйона доларів.
 • Серія Metro була викуплена Koch Media за 5,8 мільйона доларів. Практично «ніздря в ніздрю» йшла Ubisoft, яка запропонувала на сімсот тисяч менше.
 • Гра South Park: The Stick of Truth, яка повинна була вийти на початку березня, потрапила в руки Ubisoft за 3 мільйона доларів.
 • Nordic Games придбала серії Darksiders, Red Faction та MX за 4,9 мільйона доларів.
 • Take-Two Interactive викупила WWE Games за 4.5 Мільйона доларів.

2014[ред. | ред. код]

12 червня 2014 року Nordic Games оголосила про придбання торгової марки THQ, що дозволило студії публікувати ігри під назвою THQ. У серпні 2016 року компанія була перейменована в THQ Nordic, щоб краще пов'язати себе з історичною маркою.

Ігри THQ[ред. | ред. код]

Докладніше: Список ігор THQ

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. National Software Reference Library
 2. Починаючи з «Чистого неба» серію STALKER видає Deep Silver

Посилання[ред. | ред. код]