Textron

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Текстрон
Textron Inc.
Тип Публічна компанія, Конгломерат
Форма власності корпорація і публічна компанія
Галузь автомобільна промисловість
Лістинг на біржі NYSETXT
S&P 500 Component
Попередник(и) Special Yarns Corporation
Засновано 1923
Засновник(и) Ройял Літтл
Штаб-квартира Провіденс, штат Род-Айленд США США
Ключові особи

Ройял Літтл
(засновник компанії і перший її Голова),

Скотт Донеллі[2]
(Голова, Головний виконавчий директор, президент і Член Комітету Правління)
Продукція гелікоптери, літаки, спеціальні автомобілі, транспортні засоби-амфібії
Виторг 12,237 мільярдів US$ (2012)[3]
Операційний прибуток (EBIT) 581 мільйонів US$ (2012)[3]
Чистий прибуток 242 мільйонів US$ (2011)[3]
Активи 10,711 мільярдів US$ (2012)[3]
Співробітники 33 000 (2013)[2]
Дочірні компанії
 • AAI Corporationd, Сессна, Avcod, Lycomingd, Textron Marine & Land Systems, Textron Systems (United Kingdom)d, Gorham Manufacturing Companyd[4], Bell Helicopter[5][6] і Bostitchd[7][8]
 • www.textron.com
  CMNS: Textron у Вікісховищі

  Textron — американський індустріальний конгломерат, до якого входять компанії із світовими іменами — Bell Helicopter, Cessna Aircraft, Greenlee, E-Z-GO, Jacobsen, Kautex, Textron Systems та ін.

  З валовим доходом 12,237 мільярда доларів і з близько 33 000 робітників у 25 країнах Textron у 2013 році зайняв 225-те місце в рейтингу Fortune 500 найбільших компаній Сполучених Штатів.

  Коротка історія[ред. | ред. код]

  Компанія була заснована Ройялом Літтлом у 1923 р. як союз текстильних компаній — прообраз сучасних індустріальних конгломератів, із штаб-квартирою у хмарочосі «Текстрон Тауер», що в діловій частині міста Провіденс (штат Род-Айленд). Скуповуючи на позичені ним 10 000 доларів США нові текстильні фірми й нарощуючи обсяг виробництва, у 1944 році компанія змінила свою назву на сучасну — Textron.

  Літтл продовжував із ентузіазмом витрачати свій час, зусилля та гроші, скуповуючи інші текстильні фірми, і його зусилля увінчались успіхом. 1947 року в цієї компанії обсяг продажу становив 125 мільйонів доларів США.

  Розуміючи, що одна текстильна промисловість не може бути стабільно життєздатною, у п'ятдесятих роках Літтл починає скуповувати перспективні фірми в інших галузях промисловості, чим фактично започатковує свій конгломерат.

  До 1960-х Textron придбав активи компаній з виробництва інструментів з пневмоприводом, антен, пластмас, фанери, шкіри, алюмінію, ланцюгових пил, гелікоптерів та ін., «націлюючись» на найбагатшого і найстабільнішого в США покупця — Департамент оборони США.

  У 1960 році Textron увійшов до першої сотні найбагатших компаній Америки, активи якої оцінювалися в 100 мільйонів доларів.

  Авіаційна складова компанії[ред. | ред. код]

  Bell Helicopter[ред. | ред. код]

  Гелікоптер Bell 429

  Заснована у липні 1933 року Ларрі Беллом як Корпорація літальних апаратів Белла, вона була першою з тих, що отримали сертифікацію для комерційних гелікоптерів. За свою історію Белл поставив більш ніж 35 000 літальних апаратів споживачам у всьому світі. Штаб-квартира компанії Bell Helicopter розміщена у Форт-Ворсі, що в Техасі. Заводи знаходяться в місті Амарилло (штат Техас) та в місті Мірабель (провінція Квебек, Канада). Основні логістичні центри Bell Helicopter, які забезпечують постачання літальних апаратів та їх технічне обслуговування і ремонт, розташовані у Європі, Канаді, Сінгапурі й США. Компанія спеціалізується на проектуванні й виробництві літаків-винищувачів — першими були XFM-1 Airacuda, двомоторний винищувач, призначений для винищення бомбардувальників, та P-39 Airacobra, які постачалися під час німецько-радянської війни за лендлізом у СРСР. Компанія також спроектувала і виготовляла P-59 Airacomet — перші американські реактивні винищувачі, та P-63 Kingcobra, попередником якого був P-39[9].

  Cessna Aircraft Company[ред. | ред. код]

  Турбокомпресорний літак бізнес-класу Cessna Citation V

  Cessna — це всесвітній лідер серед авіаційних компаній. Штаб-квартира і завод розташовані у «авіаційній столиці світу» — м. Вічита, штат Канзас. Сучасна Cessna має два принципових напрямки розвитку бізнесу:

  1. виробництво і продаж літальних апаратів;
  2. надання послуг з післяпродажного обслуговування і ремонту та виробництво запасних частин і обладнання.

  Виробництво і продаж літальних апаратів включає комерційні турбокомпресорні Cessna Citation, цивільні одномоторні турбогвинтові Cessna Caravan, одномоторні поршневі літаки та підіймальні і транспортні CitationAir.

  Післяпродажне обслуговування включає виробництво і постачання запасних частин, інспектування технічного стану та діагностування літальних апаратів, а також їх ремонт.

  У 2012 році Cessna поставила 571 літальний апарат, у тому числі 181 комерційний реактивний Cessna Citation. Валовий дохід фірми становив 3,111 мільярди доларів[10].

  Textron Systems[ред. | ред. код]

  Безпілотний літак
  Система спостереження, інтегрована у зброї та у шоломі бійця 2-го батальйону 75-го Рейнджерського полку (місія в Іраку, 2006).
  • Textron Systems

  Textron Systems — це аерокосмічна та оборонна фірма, штаб-квартира якої розташована у містечку Вілмінґтон, штат Массачусетс. Компанія є складовою частиною Textron Inc., і, за даними 2009 року, у неї річний продаж становив 1,9 мільярда доларів. Textron Systems має декілька підрозділів, головними з яких є:

  Загалом на підприємствах компанії Textron Systems налічується 5 600 працівників.

  AAI Corporation виробляє і обслуговує безпілотні літальні апарати та технології і системи наземного керування їх польотами, тренувальні системи і моделювальні тренажери, автоматизоване випробувальне, контрольно-діагностичне і гаражне обладнання, системи озброєння та забезпечує логістичну підтримку і супровід, обслуговування і ремонт власної продукції.

  Lycoming Engines спеціалізується на проектуванні, виготовленні, обслуговуванні та ремонті і технічній підтримці авіаційних поршневих двигунів.

  Overwatch є постачальником інтегрованого програмного забезпечення розвідувальних служб, а також супутникових комунікаційних систем для служб безпеки як США, так і міжнародних співтовариств. Продукцією компанії користуються аналітики антитерористичних служб та аналітики й безпосередні виконавці (учасники) бойових дій — для узагальненого аналізу та застосування розвідувальної інформації. Сюди належать індивідуальні і колективні системи спостереження, інтегровані у зброї, бойовому спорядженні солдат, у військовій техніці, а також у безпілотних літальних апаратах і дистанційно керованих транспортних засобах. Кожен боєць підрозділу може бачити поле бою «очима системи Overwatch» будь-кого із інших бійців чи «очима системи Overwatch» технічних засобів. Командир підрозділу бачить усе «очима системи Overwatch» усіх бійців підрозділу та «очима системи Overwatch» усіх наявних у підрозділі технічних засобів.

  Textron Defense Systems — це постачальник «суперзброї», бортових і наземних датчиків та систем спостереження, а також аерокосмічної та національної систем безпеки.

  Textron Marine & Land Systems — це американський військовий підрядник, який виробляє броньовані автомобілі, бронетранспортери, бронебашти, морські судна, судна на повітряній подушці, а також різноманітні системи озброєнь. Фірма стала власністю компанії Textron у 1994 році в результаті злиття фірм Cadillac Gage та Textron Marine[11].

  Індустріальна складова компанії[ред. | ред. код]

  E-Z-GO[ред. | ред. код]

  Автомобіль для гольфу E-Z-GO
  • E-Z-GO (автомобілі для гольфу, трамваї, лікарняні візки та сервісні транспортні засоби).

  E-Z-GO — розробник і виробник легких транспортних засобів, призначених для пересування по м'яких трав'яних покриттях полів для гольфу. Фірма виробляє автомобілі для гравців в гольф як із електричними двигунами, так і з двигунами внутрішнього згоряння, а також транспортні засоби багатоцільового призначення під торговими марками E-Z-GO, Cushman та Bad Boy Buggy. Штаб-квартира фірми знаходиться в м. Огаста, штат Джорджія.

  До нових пропозицій для потенційних споживачів Фірми E-Z-GO належать електричні транспортні засоби із повним приводом (4х4) та різноманітного типу комерційні транспортні засоби спеціального призначення.

  Jacobsen[ред. | ред. код]

  • Jacobsen (професійне обладнання для обслуговування полів із трав'яними покриттями)

  Jacobsen пропонує продукцію, призначену для догляду за трав'яними покриттями полів для гольфу й полів для інших спортивних ігор, аеропортів, парків тощо як для комерційного, так і для промислового застосування. До продукції належать професійне обладнання для догляду за трав'яними покриттями та спеціалізовані транспортні засоби, що можуть безпечно пересуватися на таких покриттях. Як і E-Z-GO, Jacobsen працює над розширенням своєї глобальної присутності в Азії та Латинській Америці.

  Greenlee[ред. | ред. код]

  • Greenlee Textron (інструменти для встановлення і монтажу проводів та кабелів)

  Greenlee — це фірма з виробництва промислових інструментів та інструментів для електричної промисловості. Штаб-квартира знаходиться у м. Рокфорд, штат Іллінойс. У 1862 році цю фірму заснували брати Роберт і Ральф Ґрінлі, щоб налагодити виробництво їхнього винаходу — свердла, оточеного чотирма лезами долота, що застосовувалось у виготовленні заглиблень для з'єднань типу «паз-шип» для підприємств меблевої промисловості Рокфору. Цей пристрій застосовується у меблевій промисловості дотепер. Згодом брати різнобічно вдосконалювали різноманітні інструменти для ручних робіт із деревом, а також обладнання для виготовлення дерев'яних діжок. Фірму придбала компанія Textron у 1986 році. Нині Greenlee виробляє широку гаму різноманітних інструментів, які застосовуються в галузях електрики, телекомунікацій, промисловості, слюсарної справи та в галузі цифрового оброблення звуку.

  Kautex[ред. | ред. код]

  • Kautex (пластмасові системи живлення)

  Kautex — це провідний глобальний постачальник систем живлення для автомобільної промисловості. Компанія розробляє і виробляє пластикові паливні системи, селективні каталітичні системи нейтралізації (SCR), системи омивання й очищення вітрових стекол та фар, кулачкові вали двигунів, штамповані промислові упаковки. Kautex найбільш задіяний в США та у Європі, яка вносить 75% загального доходу.

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. Global Research Identifier Database — 2015.
  2. а б More On Textron; Profile. Yahoo! Finance. December 31, 2011. Процитовано July 20, 2012. 
  3. а б в г 10-K Form FY11. Morningstar. February 23, 2012. Процитовано July 19, 2012. 
  4. https://www.apnews.com/ef853523757f804808a6fb255c57720f
  5. OpenCorporates — 2010.
  6. sapere.it
  7. Brogan J. Textron plans to sell Bostitch, 2 other units in debt-cutting move // The Providence JournalProvidence: 1985. — P. A–11.
  8. Textron has agreed to sell its Bostitch division. // Los Angeles TimesLA: 1986. — ISSN 0458-3035; 2165-1736
  9. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 серпень 2013. Процитовано 17 липень 2013. 
  10. http://eric2.textron.com/Pages/Article.aspx?asset_id=1192310154038[недоступне посилання з червня 2019]
  11. Textron Marine & Land Systems

  Посилання[ред. | ред. код]