Венеційська комісія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Венеційська комісія
Дата створення / заснування 10 травня 1990[1]
Офіційна назва англ. European commission for democracy through law
Сфера роботи конституція
Офіційна мова англійська і французька
Батьківська організація Рада Європи
Розташування штаб-квартири Страсбург
Сфера зацікавлень конституційне право
Пов'язане зображення
Офіційний сайт
   Член
   Асоційований член
   Спостерігач
   Спеціальний статус

Венеційська комісія[2][3], або Венеціа́нська комі́сія[4][5] — дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, котрий надає висновки про відповідність проєктів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям. Офіційна назва — Європейська комісія за демократію через право.

Комісія є форумом, у ході якого країни можуть обмінюватися інформацією, вчитися один у одного, обговорювати ідеї та проєкти, пов'язані з конституційними питаннями.

Члени

[ред. | ред. код]

Членами є «поважні академіки, зокрема в царині конституційного та міжнародного права, судді верховних або конституційних судів та члени національних парламентів». Члени обираються своїми державами терміном на чотири роки. Серед інших відомих академіків і суддів, у різний час до складу комісії входили:

Керівники

[ред. | ред. код]

Керівник комісії обирається терміном на два роки з можливістю переобрання.

Члени комісії від України

[ред. | ред. код]

Чинні

[ред. | ред. код]

Колишні

[ред. | ред. код]

Експерти від України

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. (unspecified title) — С. 15.
  2. Верховенство права (правовладдя): як його тлумачить Венеційська Комісія | Конституційний Суд України. ccu.gov.ua. Процитовано 5 листопада 2023.
  3. Венеційська комісія перейшла на російську. Як інституція Ради Європи підриває рух України до ЄС. Європейська правда (укр.). Процитовано 5 листопада 2023.
  4. Указ Президента України від 16 березня 2017 року № 65/2017 «Про призначення С. Головатого членом Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанська Комісія)»
  5. Венеціанська комісія. Вища рада правосуддя.
  6. Призначено нового президента Венеційської комісії. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 10 грудня 2021. Процитовано 10 грудня 2021.
  7. Президенткою Венеційської комісії стала француженка Клер Базі-Малорі. Новини України - #Букви. 10 грудня 2021. Архів оригіналу за 10 грудня 2021. Процитовано 10 грудня 2021.
  8. Пилипенко: Венеційська Комісія вітає прагнення України щодо судової реформи, але проти радикальних звільнень суддів. Архів оригіналу за 24 жовтня 2015. Процитовано 16 січня 2016.

Посилання

[ред. | ред. код]