Горбата гора: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
SieBot (обговорення | внесок)
м робот змінив: sh:Brokeback Mountain
Рядок 106: Рядок 106:
[[ro:Brokeback Mountain]]
[[ro:Brokeback Mountain]]
[[ru:Горбатая гора]]
[[ru:Горбатая гора]]
[[sh:Planina Brokeback]]
[[sh:Brokeback Mountain]]
[[simple:Brokeback Mountain]]
[[simple:Brokeback Mountain]]
[[sk:Skrotená hora]]
[[sk:Skrotená hora]]

Версія за 05:19, 15 серпня 2010

Горбата гора
Brokeback Mountain
Жанрмелодрама, драма, вестерн
РежисерЕнг Лі
ПродюсерJames Schamusd[1] і Diana Ossanad[1]
СценаристLarry McMurtryd[1] і Diana Ossanad[1]
На основіBrokeback Mountaind
У головних
ролях
Хіт Леджер
Енн Гетевей
Джейк Джилленголл
Лінда Карделіні
Анна Фаріс
Ренді Куейд
та інші
ОператорРодріґо Прієтоd[1]
КомпозиторГуставо Сантаолалья
ХудожникJudy Beckerd[1]
КінокомпаніяFocus Features, River Road Entertainment
Дистриб'юторFocus Features, Paramount Pictures і Good Machined
Тривалість134 хв.
Моваанглійська
Країна США[2][3]
Рік2005
Кошторис14 млн. $
Касові збори178 000 000 $[4]
IMDbID 0388795
brokebackmountain.com
CMNS: Горбата гора у Вікісховищі

«Горбата гора» (англ. Brokeback Mountain) — кінофільм режисера Енга Лі, нагороджений трьома преміями «Оскар» за кращу режисерську роботу, кращий адаптований сценарій та кращий саундтрек (номінувався у восьми категоріях, в тому числі як кращий фільм), володар чотирьох премій «Золотій глобус» (номінувався в семи категоріях), а також нагороди Венеційського кінофестивалю «Золотий лев».

Сценарій

Сценарій фільма написано за мотивами однойменного оповідання американської письменниці, володарки Пулітцеровської премії, Енні Пру.

Сюжет

Дія відбувається в 60 роки, в штаті Вайомінг, США. Молоді хлопці Еніс Дел Мар та Джек Твіст, що виросли на бідних ранчо у різних кінцях штату, знайомляться при прийомі на сезонну роботу: їх наймають пасти вівці на високогірних літніх пасовищах біля Горбатої гори, вдалині від обжитих місць. Одного разу вночі після чимало випитого віскі, вони вступають в сексуальний зв'язок. Так починається їх роман.

По закінченню роботи вони розлучаються. Восени Еніс одружується з Альмою, з котрою був заручений, у подружжя народжуються дві дочки. Твіст переїздить до Техасу, аби втілити свою мрію про родео, де знайомиться з Лурін Ньюсам, одружується з нею, у них народжується син. Після чотирьох років розлуки, Еніс отримує листівку від Джека, котрий пропонує зустрітися знову. Після майже миттєвої відповіді Еніса, Джек негайно приїздить. Вони зустрічаються і виявляють, що їх взаємне кохання не ослабло. Джек Твіст пропонує жити разом. Еніс Дел Мар, пояснюючи неможливість спільного життя, згадує своє дитинство, коли за активної участи батька Еніса, вкрай жорстоко вбили чоловіка, їх сусіда, котрого підозрювали в гомосексуалізмі. Дел Мар говорить, що подібне рішення може скінчитись трагедією. Також він цінить свою родину. І навіть після того, як Альма розриває шлюб, Еніс відмовляється покинути своє місто, де живуть його діти. Позбавлені можливості жити разом, або оголосити про свої відносини, Еніс та Джек змушені задовільнятися нечастими вилазками в гори, аби насолодитися свободою почуттів. Ці зустрічі багато в чому засновані на їх спогадах про їх перше перебування на Горбатій горі.

Через кілька місяців після їх останньої, дуже зворушливої, та водночас дуже напруженої зустрічі, Еніс дізнається про смерть Джека: листівка, яку він відправив Твісту з пропозицією нової зустрічі, повертається з приміткою «Отримувач помер».

В напруженій розмові телефоном дружина Джека, Лурін, розповідає офіційну версію загибелі Твіста. Однак Еніс бачить свою версію подій — Джека було вбито гомофобними «борцями за моральність»… Він також дізнається від Лурін, що Джек побажав, щоб його попіл розвіяли на Горбатій горі. Еніс відвідує батьків Джека. Батько останнього відмовляє Енісу в виконанні останньої волі сина. Натомість він наполягає на похованні рештків на родинному цвинтарі.

У стінній шафі в кімнаті Джека (його мати зберігає кімнату в тому стані, в якому вона була, коли Джек жив там) Еніс знаходить дві старі сорочки на дротовій вішалці, одна поверх іншої, рукави нижньої вправлені в рукави верхньої. Ті самі сорочки, в які були одягнені Джек та Еніс в їх останній день на Горбатій горі, зі слідами крові на рукавах після бійки між друзями, в серпні 1963 року.

В останніх кадрах фільма Еніс, після того, як він дізнався про наближення весілля своєї улюбленої дочки Альми-молодшої, в себе вдома. Крізь сльози він дивиться на дві сорочки, що висять поряд и приколоту поруч листівку з краєвидом Горбатої гори…

В ролях

Фільм як причина судових позовів та заборон

  • Герой мультсеріалу «Південний Парк» (South Park) Ерік Картмен в епізоді «Солоні шоколадні яйця Шефа» сказав: «Незалежне кіно — це коли ковбої-педики їдять пудінг та пізнають свою сексуальність". перед прем'єрою «Горбатої гори» творці серіалу заявили, що подадуть до суду на Енга Лі, якщо ковбої у фільмі їдять пудінг. Судовий процес не відбувся — герої фільму в основному їдять концервовані боби.
  • Фільм було заборонено до прокату у континентальному Китаї, але у Гонконзі та Тайвані його було показано в широкому прокаті.
  • В США розпочато справу по груповому показі картини у школі. 12-річна дівчинка Д. Тернер повідомила, що «пережила сильний стрес». Її бабуся та дідусь вимагають 400 000 доларів компенсації від Чиказької ради з освіти та інших причетних осіб.

Цікаві факти

Посилання

  1. а б в г д е europeanfilmawards.eu
  2. Lexicon of international filmsZweitausendeins.
  3. Каталог кінофільмів AFI
  4. http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=brokebackmountain.htm