Австралійський долар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралійський долар
Australian dollar
100 доларів (dollars)

100 доларів (dollars)

50 центів (cent)

50 центів (cent)

Держава(и): Австралія, Кірібаті, Кокосові острови (Кілінґ), Науру, Острів Норфолк, Острів Різдва, Острів Херд і острови Макдональд, Тувалу
Банкноти: $5, $10, $20, $50, $100
Монети: 5c, 10c, 20c, 50c , $1, $2
Символ: $ • A$
Літерний код: AUD
Цифровий код: 036
Валютний курс
(28.08.2006)
100 гривень = 25,9719 AUD
Інша інформація
Центральний банк: Резервний банк Австралії
Веб-сайт: www.rba.gov.au

Австралійській долар — офіційна валюта Австралії. Австралійський долар (AUD) — валюта Австралійського Союзу, включаючи Острів Різдва, Кокосові острови та Острів Норфолк, а також незалежні тихоокеанські держави Кірибаті, Науру і Тувалу. Ділиться на 100 центів. Звичайно скорочується знаком долара ($), але існують і інші скорочення (A$, $A, AU$ і $AU).

До самого початку XX століття Австралія була колонією Великої Британії; в обігу перебували монети місцевих приватних випусків (токени), також було випущено золоті торгові монети для міжнародних розрахунків. У 1901 було розширено автономні права Австралії, створюється британський домініон Австралійський Союз; у 1910 році вводиться в обіг перша національна валюта Австралії — фунт (за зразком фунта стерлінгів поділявся на 20 шилінгів).

Australian $1 Coin.png Монета 1 австралійський долар (англ.) [Монети австралійського долара]

5 австралійських долларів 10 австралійських долларів

20 австралійських долларів 50 австралійських долларів

Протягом тривалого часу в країні велася розробка макетів нового грошового знаку; було зроблено більше тисячі пропозицій з приводу назви валюти (прем’єр-міністр Австралії запропонував назву «the royal», однак ідея не отримала підтримку серед населення, валюта була названа доларом).

Австралійський долар є шостою найбільш торгівельною валютою світу (після долара США, євро, ієни, фунту стерлінгів та швейцарського франку), займаючи 5% світових валютних операцій. Популярність серед торговців валютою викликана високою процентною ставкою в Австралії, відносною свободою валютного ринку від урядового втручання, загальною стабільністю австралійської економіки та політичної системи.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Монета номіналом 1 млн доларів

У жовтні 2011 року на Пертському монетному дворі було створено найбільшу, найважчу і найкоштовнішу золоту монету у світі[1]. Монета має діаметр 80 см та ширину 12 см, її вага становить 1012 кг і виготовлена вона з чистого золота — 9999 проби[2]. На аверсі монети зображено червоного кенгуру, а на реверсі портрет королеви Великобританії Єлизавети II. Номінал монети — 1 млн австралійських доларів, а її реальна вартість оцінюється приблизно в 53,5 мільйони[3].

Дійсний AUD обмінний курс

На Google Finance UAH CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
На Yahoo! Finance UAH CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
На XE.com UAH CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
На OANDA.com UAH CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
На Investing.com UAH CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD
На fxtop.com UAH CAD CHF EUR GBP HKD JPY USD

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Gold Currency Symbols.svg Це незавершена стаття про гроші.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.