Блок Юлії Тимошенко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Блок Юлії Тимошенко»
Logo-БЮТ.gif
Голова партії Тимошенко Юлія Володимирівна
Заснована/зареєстрована 2001
Штаб-квартира м. Київ, вул. Межигірська, 23/22
Політична ідеологія солідаризм, соціал-демократія, проєвропеїзм
Членство у міжнародних організаціях Європейська народна партія
Союзники, блоки Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», партія «Реформи і порядок»
Кольори біло-червоні
Кількість членів
Кількість депутатів у ВР
156 / 450
[1]
Веб-сторінка www.byut.com.ua

«Блок Ю́лії Тимоше́нко» (БЮТ) — український політичний альянс, створений у листопаді 2001-го року на базі Форуму національного порятунку (ФНП) — громадського об'єднання, що було створено 9 лютого 2001 року за ініціативою Юлії Тимошенко. Першочергова мета, яку ставило перед собою об'єднання, — «усунути від влади злочинний режим Кучми». До складу ФНП входили Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», Українська республіканська партія, Українська консервативна республіканська партія, Українська республіканська партія «Собор», Українська соціал-демократична партія, Українська християнсько-демократична партія, Патріотична партія та партія Реформи і порядок.

Вибори до Верховної Ради[ред.ред. код]

2002-2005[ред.ред. код]

На парламентських виборах 2002 року БЮТ отримує 7,26 % голосів виборців. В Верховній Раді 4-го скликання фракція БЮТ була представлена 21-им депутутатом.

У 2004 році Блок Юлії Тимошенко та блок Віктора Ющенка «Наша Україна» оголошують про створення коаліції «Сила народу» для підтримки кандидатури Ющенка на виборах Президента у жовтні 2004 року.

27 листопада 2005 відбувся передвиборний з'їзд БЮТ напередодні парламентських виборів (березень 2006). Голова передвиборного штабу Олександр Турчинов оголосив, що назва блоку залишається колишнім, але ввійти в нього готові тільки «Батьківщина» та Українська соціал-демократична партія.

7 грудня 2005 року на міжпартійному з'їзді Блоку Юлії Тимошенко в Києві Ю. Тимошенко презентує нову ідеологію Блоку — солідаризм.

Вибори 2006[ред.ред. код]

На парламентських виборах 2006 року БЮТ отримує 22,29 % голосів (другий результат), отримавши в Верховній Раді 5-го скликання 129 мандатів.

Брав участь в переговорах по створенню «помаранчевої» коаліції з Блоком «Наша Україна» та СПУ, проте після рішення останніх про блокування з Партією регіонів та КПУ БЮТ переходить в опозицію.

Результати БЮТ по округах

:

Ukr elect06 but.jpg


Максимальну підтримку БЮТ одержав у Київській області (44,54 %), Значну підтримку блок мав також на Волині, Центральній та Північній Україні, а також у місті Києві. Мінімальна підтримка у Донецькій області - 2,47 %.

Вибори 2007[ред.ред. код]

На дострокових виборах до ВРУ у 2007 року Блок Юлії Тимошенко зайняв друге місце (після Партії Регіонів), здобувши 30,71% голосів.

Перша п'ятірка мала такий вигляд:

  1. Тимошенко Юлія Володимирівна
  2. Турчинов Олександр Валентинович15.08.2007
  3. Томенко Микола Володимирович
  4. Вінський Йосип Вікентійович
  5. Шевченко Андрій Віталійович

Разом з «Народним Союзом - Нашою Україною» БЮТ зайняв більше половини парламентських місць, що дозволило обом блокам сформувати коаліцію, до якої пізніше приєднався і Блок Литвина.

Динаміка зростання рейтингу БЮТ

Byut res.jpg

Місцеві вибори[ред.ред. код]

Позачергові вибори до Київської міської ради 2008[ред.ред. код]

На позачергових виборах Київської міськради до блоку Юлії Тимошенко увійшли об’єднання «Батьківщина», Українська Соціал-демократична партія та партія «Реформи і порядок». Блок здобув 22,79% голосів і зайняв 32 із 120 місць у раді, створивши другу за чисельністю фракцію.

Вибори 2010[ред.ред. код]

Напередодні виборів до місцевих органів влади, у БЮТі відбулися розколи у київській та львівській обласних організаціях. На вибори політичне крило БЮТ йде як партія «Батьківщина», стрижнем котрого вона є, оскільки участь політичних блоків була скасована політичними змінами до Конституції України.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Політика Це незавершена стаття з політики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.