Бостонський музей образотворчих мистецтв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бостонський музей образотворчого мистецтва
Mfa boston af.jpg
Засновано 1870, відкритий у 1876 р.
Розташування США США Бостон, Хантінгтон авеню
Відвідувачі більше 1.000.000 на рік
Директор Малколм Роджерс, 2010 р.

Бостонський музей образотворчих мистецтв ( англ. Museum of Fine Arts, Boston) - популярний у США художній музей штату Массачузетс, розташований у місті Бостон.

Заснування і будівлі[ред.ред. код]

Первісна неоготична будівля музею.

Попередником музею була Художня галерея Бостона - Атенеум. Музей образотворчих мистецтв засновано у 1870 р., а перша частина експонатів отримана з Бостонського Атенеуму. Але він розпочинався як бібліотека. що періодично відкривала виставки закордонних художників. Серед інших, тут виставляли і твори француза Франсуа Мілле. Твори можна було придбати і таким чинов у Бостоні з часом накопичилася значна кількість картин Мілле, одна з найкращих за межами Франції.

Перша будівля створена за проеком, що розробив архітектор Джон Хаббард Стерджіс в стилі неоготика. Музейна колекція перебувала тут з 1876 по 1909 рр . Куратором відділу мистецтв країн Далекого Сходу деякий час тут працював науковець і філософ - Ернест Феноллоза.

Худ. Жерар Дюфе, Взяття Христа під варту, 1620 рік.

Новий етап розпочався у 1907 р., коли було прийняте рішення розширити музей, але поволі і у декілька етапів в залежності від отриманих коштів. Першою була будівля за проектом архітектора Гая Лоуелла в неокласичному стилі. Саме тут і розмістили картинну галерею у 1909 р.Було проведене розгалуження мистецьких закладів. Атенеум став суто бібліотекою. Музей образотворчих мисецтв перебрався у неокласичну споруду, розташовану га відстані білизько 2 кілометрів від первісної. Неоготичну споруду з часом зруйнували і зараз на її місці вибудовано готель «Коплі Плаза».

Художник Джон Сінгер Сарджент у період 1916-1925 рр. працював над декором колонади музею. Протягом наступних десятиліть музей добудовували. У 1968 р. музей отримав нове крило для експозиції декоративно-ужиткового мистецтва. Серед запрошених до праці в музеї - архітектор Бей Юймін( нар. 1917 р.), що створив новий вхід в музей Лувр. Прибудова, що спроектував Бей Юймін, контрастує за форами архітектури з неокласичною спорудою, але поєднана з нею матеріалом. Вона облицьована гранітом, що узяли з того ж родовища.

У 1997 р. прибудували садовий дворик з галереями і терасою, де розмістили кафе, ресторан, музейний магазин, виставкові зали.

З середини 2000 р. музей після отримання коштів розпочав нову прибудову - крило, де розмістять твори мистецтва Південної, Північної і Центральної Америки. Так зване Американське крило музею відкрито 20 листопада 2010 року, з безкоштовним входом для відвідин. Кількість творів мистецтва в музеї переважає 1.000.000.


Головні відділи[ред.ред. код]

Ель Греко, портрет поета Гортенсіо Паравісіно
 • Відділ Стародавнього Єгипту
 • Відділ мистецтва Нубії
 • Відділ Стародавнього Риму
 • Картинна Галерея
 • Відділ мистецтва Китаю
 • Відділ мистецтва Японії
 • Відділ декоративно-ужиткового мистецтва
 • Американське крило
 • Відділ фото
 • Відділ костюмів
 • Бібліотека музею
 • Фондосховища
 • Виставкові зали, музейна крамниця, кафе.

Експонати[ред.ред. код]

Картинна галерея музею не відрізняється повнотою чи значною кількістю шедеврів, поступається збіркам музею Художнього інституту Чикаго чи Метрополітен-музею в Нью-Йорку. Тим не менше тут можна познайомитися з окремими творами другорядних митців Італії доби відродження і бароко, живописом Голландії чи Іспанії 16-17 ст, представниками стилю рококо, живописом імпресіонізму, постімпресіонізму і модерних течій 20 ст. В американському крилі музею - також твори митців США, живопис і скульптура ( Гілберт Стюарт, Джон Коплі, Мері Кассат, Джон Сарджент, Цирус Едвід Доллін та інші. )

Надзвичайна мистецька вартість притаманна музейним картинам Ель Греко, Франсуа Мілле, ван Гога, Едгара Дега. Серед представлених митців -

Рембрандт, «Майстерня художника», до 1628 р.

Стародавній Єгипет[ред.ред. код]

Твори мистецтва Стародавньої Греції[ред.ред. код]

Картини Едуара Мане[ред.ред. код]

Картини ван Гога[ред.ред. код]

Італійські майстри[ред.ред. код]

Художники Іспанії[ред.ред. код]

Твори художників Франції 19 ст.[ред.ред. код]

Твори Джона Сінгера Сарджента[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

 • Theodore Stebbins Jr. und Peter C. Sutton: Masterpiece Paintings: From the Museum of Fine Arts, Boston Harry N. Abrams 1987 ISBN 0-8109-1424-7
 • Maureen Melton: The Museum of Fine Arts, Boston: A History of Elegant Design Scala 2001 ISBN 0-87846-621-5
 • Malcolm Rogers: Director's Choice: A Tour of Masterpieces in the Museum of Fine Arts, Boston MFA Publications 2004 ISBN 0-87846-656-8

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Координати: 42°20′21″ пн. ш. 71°05′39″ зх. д. / 42.33917° пн. ш. 71.09417° зх. д. / 42.33917; -71.09417