Бронхопневмонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бронхопневмонія – запалення легенів, що розвивається у зв’язку з бронхітом або бронхіолітом. Вона має осередковий характер. Хвороба має різноманітну етіологію: мікробні агенти (пневмокок, стафілокок, стрептокок, ентеробактерія, грибок, мієлоплазма), хімічні та фізичні фактори.

Патологічна анатомія[ред.ред. код]

За будь-якої етіології в основі бронхопневмонії лежить гострий бронхіт, або бронхіоліт, що зазвичай представлено різноманітними формами катару. При цьому слизова оболонка стає повнокровною та набухлою; покрівний епітелій слизової лущиться, що веде до пошкодження мукоцитарного механізму очищення бронхіального дерева.

При бронхопневмонії стінки бронхів та бронхіолів потовщуються за рахунок набряку та інфільтрації, що порушують дренажну функцію бронхів.

Стафілококкова бронхопневмонія[ред.ред. код]

Стафілококкова бронхопневмонія зазвичай викликається золотистим стафілококком, часто її виявляють після вірусної інфекції. Вона відрізняється важким перебігом. Частіше у легенях знаходять осередки нагноєння та некрозу.

Стрептококкова бронхопневмонія[ред.ред. код]

Стрептококкова бронхопневмонія найчастіше викликається гемолітичним стрептококком, нерідко у сполученні з вірусом. Протікає гостро. Легені збільшено, з поверхні зтікає кров’яниста рідина. У бронхах можливі некрози стінок, утворення абсцессів та бронхоестазів.

Пневмококкова бронхопневмонія[ред.ред. код]

Пневмококкова бронхопневмонія характеризується утворенням осередків, тісно пов’язаних з бронхіолами. На периферії осередків - зона набряку, де багато мікробів.

Грибкова бронхопневмонія[ред.ред. код]

Під час грибкової бронхопневмонії осередки мають різні розміри, у центрі осередків - розпад.

Посилання[ред.ред. код]