Джеймс Джозеф Сильвестр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
James Joseph Sylvester
James Joseph Sylvester.jpg
Народився 3 вересня 1814(1814-09-03)
Лондон, Англія
Помер 15 березня 1897(1897-03-15) (82 роки)
Оксфорд, Оксфордшир, Англія
Місце проживання Великобританія
Громадянство Велика Британія
Заклад університет Джона Гопкінса
Лондонський університетський коледж
Вірджинський університет
Королівська військова академія, Вуліч
Alma mater Кембриджський університет (коледж св. Джона)
Відомий завдяки: увів в обіг терміни граф, дискримінант
стала Чебишева-Сильвестра
послідовність Сильвестра
Нагороди медаль Коплі

Джеймс Джозеф Сильвестр (англ. James Joseph Sylvester) (*3 вересня 1814, Лондон — †15 березня, 1897, Оксфорд) — англійський математик.

Відомий своїми роботами з теорії матриць, теорії чисел, комбінаторики. Засновник Американського математичного журналу.

Біографія[ред.ред. код]

Почав вивчати математику в Сент-Джон-коледжі Кембриджського університету в 1831 році. Його навчання переривалось через тривалі хвороби, але попри це він зайняв друге місце на випускному іспиті з математики в 1837 році. Він не отримав ступінь бакалавра, бо для цього потрібно було підтвердити свою згоду з догматами анлгіканського віросповідання.

В 1841 році він отримав ступінь бакалавра і магістра в Трініті-колледжі в Дубліні. В цьому ж році він переїхав в США щоб стати професором в університеті Вірджинії, але невдовзі повернувся в Англію.

В 1877 році Сильвестр знову переїхав в Америку щоби стати першим професором математики в новому університеті Джона Гопкінса в Балтиморі. Його платня становила 5000 долларів, і він забажав, щоб її виплачували золотом.

В 1878 році він заснував «Американський математичний журнал» (American Journal of Mathematics) — другий на той час в США.

В 1883 році повернувся в Англію, щоб очолити кафедру геометрії в Оксфордському університеті. Керував нею до самої смерті, хоча в 1892 році університет назначив йому заступника.

Іменем Сильвестра названа бронзова медаль «Медаль Сильвестра», що вручається з 1901 року Королівським товариством за видатні заслуги в математиці.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]