Тріада (організація)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Символ тріад

Тріада (кит. 三合會) — форма таємних злочинних організацій в Китаї і китайській діаспорі.

Всім тріадам були властиві спільні переконання і обряди , як , наприклад , віра в містичне значення цифри 3 , звідки і пішла їх назва . У мирний час більшість подібних товариств діяли як братства взаємодопомоги , але багато з них були пов'язані зі злочинною діяльністю .

Історія[ред.ред. код]

За схемою тріад були організовані спочатку таємні партизанські загони проти маньчжурського імператора з Династії Цін . Вважається , що тріади зародилися на острові Тайвань , куди втекли з материкового Китаю розбиті маньчжурами залишки прихильників колишньої китайської династії Мін .

Тріади посилилися в період Тайпінського повстання 18501864 рр.

Боксерське повстання стало спробою таємного товариства позбавити Китай від західного і християнського впливу . У наступні роки інші таємні товариства надавали підтримку китайському державному діячеві Сунь Ятсену в його прагненні покінчити зі старим імперським правлінням і заснувати республіку.

Прийшовши в 1949 р. до влади , комуністи незабаром поставили завданням ліквідацію таємних товариств , членство в яких в материковому Китаї досі карається стратою . Що стосується інших країн , то тріади стали неодмінними супутниками китайської імміграції. Діяльність тріад носить глобальний характер , хоча найбільш активні вони в Азії. Переважна більшість учасників цих злочинних угруповань - етнічні китайці .

В даний час тріади відомі в основному як злочинні організації мафіозного спрямування , поширені на Тайвані , в США та інших центрах китайської імміграції , що спеціалізуються на торгівлі наркотиками та іншої злочинної діяльності.

Див також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]