Франсіско де Міранда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Франсіско де Міранда

Франсіско де Міранда (28 березня 1750 — 14 липня 1816) — національний герой Венесуели, борець за незалежність Венесуели і США, військовий і політичний діяч, письменник.

Після 1783 року деякий час жив у Росії, де його прихильно зустріла цариця Катерина II. У травні 1787 року перебуваючи на Лівобережжі Дніпра, Міранда занотував свої враження: «Країна надзвичайно красива. Часто зустрічаються ліси і всюди вистачає дерев і води, а обриси підвищень та рельєф місцевості дуже приємні; чимало тут і населення. Ще помітні укріплення в містах і селах та в полі для захисту від наскоків татар, які безперечно, були жахливими сусідами — і я не розумію, чому люди мали бажання селитися в цьому краї».

Він продовжує: «Ми проїхали руслом річки між гаями, що було найгіршим, оскільки вона розлилася… Нарешті через чотири чи п'ять верст цього неприємного шляху ми виїхали на підвищення і продовжили подорож без хвилювання до Броварів, 19 верст. Тут (на поштово-кінній станції) нам запрягли шестеро коней і ми продовжили подорож доволі непоганою дорогою. Другого травня у Семиполках (29 верст) нам запрягли четверо добрих коней і по непоганій дорозі ми доїхали до Козельця».

Посилання[ред.ред. код]

Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.