GSC Game World

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GSC Game World
Заснування 1995
Закриття (ліквідація) 9 грудня 2011, відновила діяльність у грудні 2014 року
Штаб-квартира Україна Київ, Україна
Ключові особи Григорович Сергій Костянтинович
Галузь відеоігри
Продукція Cossacks: European Wars

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Сайт www.gsc-game.com

GSC Game World — українська компанія, понад усе відома як розробник відеоігор. Місце розташування — Київ. У 2004 році компанія стала також і видавництвом — GSC World Publishing. 25 квітня 2012 року компанія заморозила свою діяльність. У грудні 2014 року студія відновила свою діяльність. 18 грудня представник компанії Валентин Єлтишев заявив, що GSC Game World вже працює над неанонсованим проектом.[1]

Початок роботи[ред.ред. код]

Заснована в 1995 році групою молодих ентузіастів на чолі з Сергієм Григоровичем, який очолював її до самого закриття. Першими в Україні почали перекладати ігри для ПК російською мовою. Ця діяльність носила нелегальний характер.

Зворотна сторона такої «партизанської» діяльності Григоровича з товаришами виявилася в тому, що декілька перших спроб компанії увійти на рівних в легальні партнерські стосунки з топ-розробниками натрапили на їх холодне нерозуміння особливостей пострадянського ринку і обурення зухвалістю «цих росіян». (Наприклад, у перекладі Duke Nukem 3D, герой гри у фіналі гордо виголошує: «Я — Сергій Григорович, студент першого курсу МНТУ!».)

Перший хіт[ред.ред. код]

Проте, така реакція «безсмертних» лише підштовхнула GSC до створення самостійного продукту. Упевненість в правильності своєї дороги підсилила енергію, а серія ігор «Козаки» принесла GSC справжню популярність і, без перебільшення, — всенародне визнання.

Закриття[ред.ред. код]

25 квітня 2012 року компанія офіційно оголосила про закриття. Колишні співробітники організували нову компанію — Vostok Games [1].

Однак сайт компанії GSC Game World продовжив функціонувати. На його форумах продовжували спілкуватись прихильники серії ігор "S.T.A.L.K.E.R.". Але після анексії АР Крим Російською Федерацією, модератори сайту російського походження захопили ресурс, і використовують його для антиукраїнської пропаганди. Українським користувачам сайту доступ заборонено. Звернення до власника компанії С.Григоровича про свавілля, результатів не дало. Vostok Games, співробітники якої до закриття GSC Game World обслуговували вказаний ресурс, на даний момент юридичного права на втручання у роботу ресурсу не мають, оскільки де-факто представляють іншу компанію, і не є співробітниками GSC Game World.

Структура GSC Game World[ред.ред. код]

Компанія структурно складалася із декількох творчих груп, кожна з яких працювала над своєю грою. «Обслуговуючі» підрозділи (зв'язок з громадськістю, тестування, продаж тощо) були спільними для всіх цих груп.

Ігри[ред.ред. код]

Назва гри Дата Платформи
WarCraft 2000: Nuclear Epidemic 1998 Microsoft Windows
Козаки: Європейські війни 2001 Microsoft Windows
Venom. Codename: Outbreak 2001 Microsoft Windows
Козаки: Останній довід королів 2001 Microsoft Windows
Козаки: Знову війна 2002 Microsoft Windows
Завоювання Америки 2002 Microsoft Windows
Завоювання Америки: У пошуках Ельдорадо 2003 Microsoft Windows
Hover Ace 2003 Microsoft Windows
FireStarter 2003 Microsoft Windows
Олександр 2004 Microsoft Windows
Козаки II: Наполеонівські Війни 2005 Microsoft Windows
Козаки II: Битва за Європу 2006 Microsoft Windows
Герої знищених імперій 2006 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля 2007 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо 2008 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті 2009 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R. 2 скасована Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]