GSC Game World

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GSC Game World
Заснування 1995
Закриття (ліквідація) 9 грудня 2011, відновила діяльність у грудні 2014 року
Штаб-квартира Україна Київ, Україна
Ключові особи Григорович Сергій Костянтинович
Галузь відеоігри
Продукція Cossacks: European Wars

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Сайт gsc-game.com

GSC Game World — українська компанія, понад усе відома як розробник відеоігор. Місце розташування — Київ. У 2004 році компанія стала також і видавництвом — GSC World Publishing. 25 квітня 2012 року компанія заморозила свою діяльність. У грудні 2014 року студія відновила свою діяльність. 18 грудня представник компанії Валентин Єлтишев заявив, що GSC Game World вже працює над неанонсованим проектом.[1]

Початок роботи[ред.ред. код]

Заснована в 1995 році групою молодих ентузіастів на чолі з незмінним керівником та власником компанії Сергієм Григоровичем. Першими в Україні почали перекладати ігри для ПК російською мовою. Ця діяльність носила нелегальний характер.

Зворотна сторона такої «партизанської» діяльності Григоровича з товаришами виявилася в тому, що декілька перших спроб компанії увійти на рівних в легальні партнерські стосунки з топ-розробниками натрапили на їх холодне нерозуміння особливостей пострадянського ринку і обурення зухвалістю «цих росіян». (Наприклад, у перекладі Duke Nukem 3D, герой гри у фіналі гордо виголошує: «Я — Сергій Григорович, студент першого курсу МНТУ!».)

Перший хіт[ред.ред. код]

Проте, така реакція «безсмертних» лише підштовхнула GSC до створення самостійного продукту. В 1997 році GSC розпочала роботу над першою грою - квестом, але через відсутність досвіду і складність задачі проект довелося закрити. Одночасно проводилась робота над першою некомерційною стратегією власної розробки - WarCraft 2000. Створений за мотивами культової гри проект в першу чергу вирізнявся значним підвищенням верхньої межі оригінальної гри на кількість юнітів, що одночасно знаходяться на карті. Результати перших проектів лягли в основу повністю самостійно створеної гри, яка стала початком серії ігор «Козаки». З цими напрацюваннями Григорович поїхав до Мілану на Milia'99, де намагався знайти партнерів з числа західних компаній, що закінчилось невдачею через молодий вік директора компанії (на той момент Сергію було 19 років) та відсутність досвіду роботи в Україні у європейських та американських ігрових компаній. Зрештою партнерів Григорович знайшов на Сході - видавцем для GSC стає російська компанія Руссобіт-М, співробітництво з якою триватиме до 2005 року.

Доведена в 2001 році до фінального релізу стратегія "Козаки" стала першою українською грою, котра почала успішно продаватись. Перший фінансовий успіх дав можливість розширити штат компанії та встигнути до кінця року випустити доповнення Козаки: Останній довід королів та першу успішну гру в жанрі 3D-shooter Venom. Codename: Outbreak - її "двигунець" Vital Engine згодом ляже в основу перших версій S.T.A.L.K.E.R. В цій грі були реалізовані досить унікальні навіть для світового ринку цього жанру ідеї - як-то режим суперзахисту та необхідність звертати увагу в першу чергу не на картинку на екрані, а на події довколишнього віртуального "світу", головним чином звуки. В тому ж році програмісти компанії починають роботу над першими версіями "двигунця" X-Ray, який згодом принесе компанії всесвітню славу. Одним з потенційних проектів стає розробка ідеї шутера на основі ідей фільму "Зоряна брама", тільки не з єгипетською міфологією, а міфами ацтеків. Проект отримує робочу назву «Oblivion Lost»

Подальші успіхи[ред.ред. код]

Протягом 2002-2003 року компанія веде плідну роботу відразу над кількома проектами. Зокрема в 2002 році члени команди «Oblivion Lost» ідуть на екскурсію до ЧАЕС, після чого приймається рішення 2003 компанія виграє право на розробку стратегії "Олександр", яка випускалась в рамках просування однойменного фільму Олівера Стоуна. В 2004 через постійні проблеми з видавцями Григорович вирішує сам видавати розробки власної компанії і створює окремий структурний підрозділ «GSC World Publishing». Видання "Олександра" в співробітництві зі всесвітньо відомим видавцем Ubisoft стає першим успіхом новоствореного підрозділу. В 2005 та 2006 виходить оновлена стратегія "Козаки 2" і доповнення до неї, та нова стратегія/RPG Герої знищених імперій. На початку року з компанії йде команда розробників, яка засновує свою власну фірму «4A Games», що відсуває випуск головного проекта GSC - шутера S.T.A.L.K.E.R. - ще на рік.

S.T.A.L.K.E.R.[ред.ред. код]

20 березня 2007 року світ побачила найвідоміша гра компанії «S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl». На четвертий день після виходу проект «S.T.A.L.K.E.R.» опинився на восьмій позиції в чарті продажів ігор для різних платформ та перше — серед ігор для РС в рейтингу ELSPA. За перший рік було продано більш ніж 1.5 мільйона копій, що зробило гру найуспішнішим проектом з випущених в країнах СНД. Шалений успіх гри наштовхує Григоровича на ідею глобального розвитку бренду «S.T.A.L.K.E.R.», виходячи за межі території комп'ютерних ігор. Створюється однойменна серія книжок, аксесуарів та лінії одягу, проводяться навіть переговори щодо створення телесеріалу. Протягом трьох наступних років виходить два доповнення до гри - S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо та S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті. Одночасно компанія починає розробку оновлення гри S.T.A.L.K.E.R. 2 на "двигунці", розробленому заново з урахуванням останніх новинок в області комп'ютерних технологій.

Перерва в розробці ігор[ред.ред. код]

9 грудня 2011 року компанія офіційно оголосила про зупинення роботи над поточними проектами. Колишні співробітники організували нову компанію — Vostok Games [1], в компанії GSC фактично лишився тільки один співробітник — сам Сергій Григорович. Більше трьох років компанія займалась виключно підтримкою серверів для мережевих ігор, продажем вже випущених дисків, книжок та сувенірів і розповсюдженням ліцензій.

Відновлення роботи[ред.ред. код]

12 грудня 2014 року сайт компанії отримав новий дизайн, а на сторінках з'явились натяки щодо можливого повернення до розробки ігор.

22 грудня 2014 року в інтерв'ю Дену Пірсону з онлайн-видання Games Іndustry прес-секретар Валентин Єлтишев офіційно повідомив, що компанія повертається до розробки ігор і вже навіть набрала команду спеціалістів[2].

Структура GSC Game World[ред.ред. код]

Компанія структурно складалася із декількох творчих груп, кожна з яких працювала над своєю грою. «Обслуговуючі» підрозділи (зв'язок з громадськістю, тестування, продаж тощо) були спільними для всіх цих груп. З 2004 року GSC має дочірню компанію, яка займається виданням ігор - GSC World Publishing.

Ігри[ред.ред. код]

Назва гри Дата Платформи
WarCraft 2000: Nuclear Epidemic 1998 Microsoft Windows
Козаки: Європейські війни 2001 Microsoft Windows
Venom. Codename: Outbreak 2001 Microsoft Windows
Козаки: Останній довід королів 2001 Microsoft Windows
Козаки: Знову війна 2002 Microsoft Windows
Завоювання Америки 2002 Microsoft Windows
Завоювання Америки: У пошуках Ельдорадо 2003 Microsoft Windows
Hover Ace 2003 Microsoft Windows
FireStarter 2003 Microsoft Windows
Олександр 2004 Microsoft Windows
Козаки II: Наполеонівські Війни 2005 Microsoft Windows
Козаки II: Битва за Європу 2006 Microsoft Windows
Герої знищених імперій 2006 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля 2007 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо 2008 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип'яті 2009 Microsoft Windows
S.T.A.L.K.E.R. 2 скасована Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]