Імперське міністерство авіації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будівля Імперського міністерства авіації. Грудень 1938 року.

Імпе́рське міністе́рство авіа́ції (нім. Reichsluftfahrtministerium) — німецьке міністерство часів Третього рейху. Створене 27 квітня 1933 року за ініціативою Германа Герінга на базі Імперського комісаріату в справах авіації. Мета створення — приховати від світової громадськості односторонню денонсацію одного з пунктів Версальського мирного договору 1919 року, згідно з яким Німеччині заборонялось мати військово-повітряні сили. Під контролем і керівництвом Імперського міністерства авіації у цілковитій таємниці здійснювалась організація Люфтваффе, розробка нових типів бойових літаків, навчання льотного складу, створення аеродромів, навчальних центрів, пунктів управління, радіоцентрів, запасів паливно-мастильних матеріалів. Кадровий склад Імперського міністерства авіації був представлений, головно, якщо не цілковито, офіцерським складом.

Керівництво міністерства[ред.ред. код]

 • Імперський міністр авіації — Герман Герінг (з 27 квітня 1933 року по 23 квітня 1945 року).
 • Статс-секретар міністерства — Ерхард Мільх (з 27 квітня 1933 року по 21 червня 1944 року).

Структура міністерства[ред.ред. код]

 • Центральний відділ (ZA)
 • Управління дослідженнями (нім. FoFü, Forschungsführung) — директорат у складі чотирьох вчених-практиків (Вальтер Георгії, Адольф Беумкер, Зеєвальд, Людвіг Прандт)
 • Командне управління (нім. LA, Fliegende Verbände), з 01 серпня 1936 року перетворене у Генеральний штаб Люфтваффе — управління шістьма повітряними флотами Німеччини.
 • Війська зв'язку (нім. LB, Luftnachrichten Truppe)
 • Технічне управління (нім. LС, Techniches Amt) у складі 9 відділів. Через технічне управління Імперське міністерство авіації здійснювало керівництво науково-дослівницькими і дослідно-конструкторськими роботами, серійним виробництвом, контрактами з компаніями-виробниками, випробуваннями авіаційної техніки, тобто контролювало повний цикл від проектування до постачання готової техніки у війська[1].
 • Адміністративне управління (LD) — бойова підготовка, навчання і управління кадрами
 • Управління забезпечення (LE) — створене 1 серпня 1936 року
 • Інспекція військ ППО (LF, Flak)
 • Інспекція шкіл Люфтваффе

Будівля міністерства[ред.ред. код]

У 1935–1936 роках у Берліні, в центрі міста, на Вільгельмштрасе, за проектом Ернста Загебіля була споруджена нова будівля Імперського міністерства авіації. На корисній площі у 56000 м² розмістилось 2000 офісних приміщень. Це була найбільша у той час адміністративна споруда Берліна.

Під час штурму Берліна радянськими військами споруда зазнала незначних ушкоджень й, у цілому, зберегла свій первісний вигляд. У 1949 році в будівлі колишнього Імперського міністерства авіації було проголошено створення Німецької Демократичної Республіки (НДР).

З 1999 року в повністю реконструйованій і модернізованій будівлі, що отримала назву «будинок Детлефа Рогведера», міститься Федеральне міністерство фінансів Німеччини.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Anthony Kay, German Jet Engine and Gas Turbine Development 1930–1945. Shrewsbury, England: 2002, p. 11.

Посилання[ред.ред. код]