Інститут перспективних досліджень

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Institute for Advanced Study
Головна будівля Інституту перспективних досліджень (Buld Hall)
Основні дані
Засновано 1930
Розташування Принстон,
штат Нью-Джерсі,
США США
Веб-сторінка Офіційний сайт
Мапа

CMNS: Інститут перспективних досліджень у Вікісховищі

Інститут перспективних досліджень (англ. Institute for Advanced Study; скорочено IAS) — науково-дослідний інститут в Прінстоні, штат Нью-Джерсі, США. Саме там працювали після еміграції в США такі знамениті вчені, як Альберт Ейнштейн, Джон фон Нейман і Курт Гедель. Трапляються також інші варіанти перекладу назви: Інститут фундаментальних досліджень, Інститут вищих досліджень, Інститут передових досліджень.

Історія[ред. | ред. код]

Інститут був заснований в 1930 році Луїсом Бамбергером і його сестрою Кароліною Бамбергер Фульда, які пожертвували 5 мільйонів доларів. Новий інститут взяв на роботу багатьох учених, які втекли з Європи від загрози нацизму.

Незважаючи на близькість розташування, Інститут з моменту утворення не мав і не має формальних зв'язків ні з Принстонським університетом, ні з будь-яким іншим навчальним закладом. Однак Інститут і Принстонський університет тісно співпрацюють у багатьох спільних проектах.

Вся наукова діяльність в Інституті фінансується за рахунок грантів і пожертвувань. Дослідження ніколи не робляться на замовлення і не спрямовуються ззовні — кожен дослідник працює над тим, що йому цікаво.

Щороку набирають 29 постійних членів та 190 запрошених з більш ніж 100 університетів і науково-дослідних інститутів. Відбір в кожну Школу відбувається з близько 1,500 кандидатів, серед яких бувають як молоді дослідники, так і досвідчені науковці. Потрапити до Інституту можна на період від одного семестру до декількох років, але більшість залишається на рік.

Структура[ред. | ред. код]

Інститут ділиться на чотири дослідні «Школи»:

  • Історична
  • Математична
  • Природничі науки
  • Соціальні науки

Знамениті співробітники Інституту[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]