Амасія (цар Юдеї)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Амасія
дав-євр. 𐤀𐤌𐤑𐤉𐤄𐤅
9-й Цар Юдеї
800 — 783 до н. е.
Попередник: Йоас
Наступник: Уззія
 
Народження: 822 до н. е.
Єрусалим, Юдейське царство
Смерть: 767 до н. е.
Лахіш, Південний округ, Ізраїль
Країна: Юдейське царство
Рід: Дім Давида
Батько: Йоас[1]
Мати: Joaddand
Шлюб: Jecoliahd
Діти: Уззія[2]

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Амасія (Амація) — син, та наступник Йоаса, цар Юдейського царства. В. Олбрайт датує період його правління 800783 р. до н. е., а Е. Тілє відносить час його царювання до 796767 р. до н. е[3].

Життєпис[ред. | ред. код]

Амасія провів успішну військову кампанію проти Ідумеї (Едом). Юдеї оволоділи столицею Едому, містом Силою. Амасії все ж не вдалося здобути вихід до Червоного моря; він зміг захопити території на південь від Мертвого моря і північну частину Синая. Після перемоги над Едомом в Юдеї набули поширення культи ідумеян, підтримувані самим царем, що було негативно сприйнято народом.

Потім почалася війна між Ізраїлем і Юдою. Юдеї зазнали поразки, їх армія розбіглася, а сам Амасія потрапив біля Бейт-Шемеша у полон до Йоаса (2 Цар. 14:13). Ізраїльські війська переможно увійшли до Єрусалиму, зруйнували частину фортечної стіни і захопили скарбниці царського палацу і Храму. Поки Амасія перебував у полоні, влада в країні перейшла в руки його сина Азарії (Уззії).

Після смерті Йоаса Амасію відпустили на свободу. Повернувшись у Єрусалим, він був змушений ділити владу зі своїм сином. Через деякий час проти царя була змова. Амасії вдалося втекти і він сховався в місті Лахіш. Потім війська, вірні Азарії, захопили Лахіш і вбили Амасію.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 21 // ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ Δ
  2. 1 // ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΩΝ Β
  3. Edwin R. Thiele, The Mysterious Numbers of the Hebrew Kings (3rd ed.; Grand Rapids, MI: Zondervan/Kregel, 1983) 217.

Посилання[ред. | ред. код]

Царі Юдеї
Попередник:
Йоас
Амасія
Правління: бл. 800 до н. е. — 783 до н. е.
Наступник:
Уззія