Антигон II (Хасмоней)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Антигон II
івр. מתתיהו אנטיגונוס השני
Антигон II
Цар Юдеї
40 — 37 до н. е.
Попередник: Йоханан Гіркан II
Спадкоємець: Ірод I Великий
 
Народження: 1 століття до н. е.
Смерть: 37 до н. е.(-037)
Антіохія, Сирія, Римська республіка, Італія
° обезголовлювання
Династія: Хасмонеї
Батько: Арістобул II

Антигон II (Хасмоней) (лат. Mattathias, Antigonos Mattathias — Маттатія, івр. מתתיהו אנטיגונוס השני‎) — останній цар династії Хасмонеїв. Царював у 40-37 р. до н. е.

Під римським правлінням[ред.ред. код]

Антигон II був другим сином Арістобула II. Його відвезли в Рим разом з іншими членами царської родини після взяття Єрусалима Помпеєм у 63 р. до н. е. Римляни підтримували Гіркана ІІ, брата Арістобула II. Пізніше Юлій Цезар призначив правителем Юдеї Антипатра II, батька Ірода, який вже фактично володів країною. Антигон противився пануванню римлян у країні та продовжував політику свого батька Арістобула збереження незалежності Юдеї. За наказом Помпея у 49 році до н. е. Арістобул II був отруєний у Римі. Брат Антигона — Олександр страчений у цьому ж році, також за наказом Помпея у Антіохії.

Завоювання влади[ред.ред. код]

Після вбивства Цезаря (44 до н. е.) Антигон кілька разів намагався відібрати Єрусалим і нарешті вступив в союз з парфянами та намагався таким чином використати стан громадянської війни у Римі. Таким чином він стає заклятим ворогом Риму. За допомогою парфян Антигон фактично усуває від влади у Єрусалимі свого дядька Гіркана та названих тетрархів Ірода та Фазеля. Парфяни офіційно проголосили Антігона II царем і первосвящеником у 40 р. до н. е., а римляни оголосили в свою чергу царем Ірода. Антигон вперше у історії карбування юдейських монет, карбує монети із релігійними символами. Своєму дядьку Гіркану II, Антигон відрізає вуха, щоб він не зміг стати первосвящеником. Фазель покінчує життя самогубством, а Ірод утікає у фортецю Масада.

Кінець династії[ред.ред. код]

Розбивши парфян, римляни надали активну допомогу Іроду, і після довгої облоги Єрусалиму, Антигон зазнав остаточної поразки. Він просить помилування у римлян. Проводить перед ними палкі промови. Через те римський воєначальник Соцій називає його лише Антигон — метафорично за символом самопожертви і відданості — Антігони, героїні грецьких трагедій. Однак провадить його у у Антіохію. У 37 році до н. е. він був страчений там же в Антіохії, за наказом Марка Антонія і не виключено на прохання його фаворита — Ірода І Великого.

Посилання[ред.ред. код]

Антигон II, останній з Хасмонеїв
Попередник:
Йоханан Гіркан II
Цар Юдеї
40 р. до н. е.- 37 р. до н. е.
Наступник:
Ірод I Великий
Первосвященик
40 р. до н. е. — 37 р. до н. е.
Наступник:
Ананель