Йосафат (цар Юдеї)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йосафат
івр. יְהוֹשָׁפָט‏
Йосафат
Йосафат
Скульптури Йосафата та Єзекії у монастирі Ескоріала
4-й Цар Юдеї
873 — 849 до н. е.
Попередник: Аса
Наступник: Йорам
 
Народження: 905 до н. е.[1]
Смерть: 849 до н. е.
Юдейське царство
Поховання: Місто Давида
Національність: ізраїльтяни
Країна: Юдейське царство
Релігія: Юдаїзм
Батько: Аса[2]
Мати: Azubahd[3]
Діти: Йорам[4], Azariahd[5], Jehield[5], Zechariahd[5], Azariahud[5], Michaeld[5] і Shephatiahd[5]

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Йосафат (Єгошапа́т) — четвертий цар Юдейського царства, син та наступник царя Аси. В. Олбрайт датує період його правління 873—849 р. до н. е., а Е. Тілє відносить час його царювання до 870—848 р. до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Джерелами про час його правління є Друга книга хроніки та Перша книга царів і Друга книга царів Старого завіту. Згідно з біблійною розповіддю перші роки свого правління проводить Йосафат у побудові укріплень на кордоні з Ізраїлем та руйнуванні святилищ Ваала та Астарти. На третьму році правління він посилає священиків і левитів навчати народ заповідей Божих. У Другій книзі царів описується правління Йосафата в загальному як миле Богові 2 Цар. 17:5-6 та періодом процвітання.

Йосафат заключає також союз з Ізраїлем. Спочатку з Ахавом, з домом якого стає ріднею чераз одруження. Проте цей союз з Ахавом зустрічає критику у Юдеї і поразка Ахава та Йосафата у битві з сирійцями стала виглядати справедливою карою. Після цього та критики пророка Єгу, Йосафат повертається знову до свого народу. За цим слідує наступний союз з Ізраїлем. Цей раз з Ахазією для торгівлі з Офіром. Перші торгові кораблі розбилися до берега, другі були успішними, проте не змогли встановити тривалих торговельних стосунків. Третій союз заключений з ізраїльським царем Йорамом проти моавитян був успішний. Проте моавитяни оговтались та об'єдналися з своїми сусідами та поновили протистояння. Юдеї закликали Бога на допомогу і чудесним чином побили ворогів. Йосафат помер скоро після перемоги та 25-ти річного правління у віці 60 років. Його наступником став син Йорам.

Посилання[ред. | ред. код]

Царі Юдеї
Попередник:
Аса
Йосафат
Правління: бл. 873 до н. е. — 849 до н. е.
Наступник:
Йорам
  1. http://timeline.biblehistory.com/event/jehoshaphat
  2. 41 // ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ Γ / за ред.
  3. 42 // ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ Γ / за ред.
  4. 11 // ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΩΝ Α
  5. а б в г д е 2 // ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΩΝ Β