Йосафат (цар Юдеї)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скульптури Йосафата та Єзекії у монастирі Ескоріала.

Йосафат — четвертий цар юдейського царства, син та наступник царя Аси. В. Олбрайт датує період його правління 873–849 р. до н. е., а Е. Тілє відносить час його царювання до 870–848 р. до н. е.

Джерелами про час його правліня є Друга книга хроніки та Перша книга царів і Друга книга царів Старого завіту. Згідно з біблійною розповіддю перші роки свого правління проводить Йосафат у побудові укріплень на кордоні з Ізраїлем та руйнуванні святилищ Ваала та Астарти. На третьму році правління він посилає священників і левитів навчати народ заповідей Божих. У Другій книзі царів описується правління Йосафата в загальному як миле Богові 2 Цар. 17:5-6 та періодом процвітання.

Йосафат заключає також союз з Ізраїлем. Спочатку з Ахавом, з домом якого стає ріднею чараз одруження. Проте цей союз з Ахавом зустрічає критику у Юдеї і поразка Ахава та Йосафата у битві з сирійцями стала виглядати справедливою карою. Після цього та критики пророка Єгу, Йосафат повертається знову до свого народу. За цим слідеє наступний союз з Ізраїлем. Цей раз з Ахазією для торгівлі з Офіром. Перші торгові кораблі розбилися до берега, другі були успішними, проте не змогли встановити тривалих торгівельних стосунків. Третій союз заключений з ізраїльським царем Йорамом проти моавитян був успішний. Проте моавитяни оговтались та об'єдналися з своїми сусідами та поновили протистояння. Юдеї закликали Бога на допомогу і чудесним чином побили ворогів. Йосафат помер скоро після перемоги та 25-ти річного правління у віці 60 років. Його наступником став син Йорам.

Царі Юдеї
Попередник:
Аса
Йосафат
Правління: бл. 873 до н. е. — 849 до н. е.
Наступник:
Йорам

Посилання[ред.ред. код]