Йотам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йотам
івр. ‏יוֹתָם‏‎‎
Йотам
Йотам
11-й Цар Юдеї
742 — 735 до н. е.
Попередник: Уззія
Наступник: Ахаз
 
Народження: 783 до н. е.
Смерть: 732 до н. е.
Юдейське царство
Країна: Юдейське царство
Батько: Уззія[1]
Діти: Ахаз[2]

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Йотам (Йоатам) — син Уззії, цар Юдейського царства (2 Цар. 15:32-38). В. Олбрайт датує період його правління 742—735 р. до н. е., а Е. Тілє відносить час його царювання до 740—732 р. до н. е[3], хоча згідно з 2 Хр. 27:8 царював він 16 років, де очевидно враховане його співправління за часів його батька.

Життєпис[ред. | ред. код]

На царювання Йотама припадає початок діяльності пророка Ісаї, який в цілому добре ставився до нього, вважаючи його благочестивим царем. Йотам підтримував Єрусалимський Храм з його установами і дбав про піднесення релігійно-морального стану народу. Хоча і робив він все добре в очах Бога, проте народ і далі приносив жертви божкам як і за часів його батька Уззії. При ньому виступали також пророки Осія і Михей, які сприяли благополуччю царства.

Йотам провів вдалу військову кампанію проти Аммону. Багато зусиль він витратив на зміцнення обороноздатності країни. Зовнішньополітична ситуація була тривожною, ассирійська загроза стала реальною як ніколи. Ізраїль і Дамаське царство утворили антіассирійську коаліцію і неодмінно хотіли бачити серед своїх союзників і Юдею. Йотам категорично відмовився брати участь в коаліції, що викликало сильне роздратування ізраїльського царя Менахема і арамейського царя Реціна (740—732 р. до н . е.,2 Цар. 15:37). За його правління підкорені Амореї платили Юдеї данину 100 талантами срібла та 10000 корців пшениці та ячменю (2 Хр. 27). Наступником Йотама став його син Ахаз. Ім'я царя Йотама згадується також у Євангелії від Матвія, Книзі родоводу Ісуса Христа (Мт. 1:9).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 21 // ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΩΝ Β
  2. 38 // ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ Δ
  3. Edwin R. Thiele, The Mysterious Numbers of the Hebrew Kings (3rd ed.; Grand Rapids, MI: Zondervan/Kregel, 1983) 217.

Посилання[ред. | ред. код]

Царі Юдеї
Попередник:
Уззія
Йотам
Правління: бл. 742 до н. е. — 735 до н. е.
Наступник:
Ахаз