Ірод Халкіський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ірод Халкіський
Ірод Халкіський

Монета з зображенням Ірода Халкіського та його брата Ірода Агріппи I, які коронують Клавдія
Цар Халкіди
41 — 48
Попередник: Ірод Агріппа I
Спадкоємець: Ірод Агріппа II
 
Народження: 15 до н. е.(-015)
Смерть: 48(0048)
Віросповідання: Юдаїзм
Династія: Іродіади

CMNS: Медіафайли на Вікісховищі

Ірод Халкіський (Ірод V, * бл. 12 до н. е. — † 48 р.) — цар Халкісу (грец. Χαλκίς, лат. Chalcis, Халкіди (Сирія)) з 44 по 48 рік, онук Ірода I Великого та брат Ірода Агріппи I.

Походження[ред.ред. код]

Батьком Ірода Халкіського був юдейський принц Арістобул IV, син Ірода І Великого та його другої дружини макавейської принцеси Маріамни. Як принц Арістобул IV († 7 до н. е) так і його мати Маріамна († 29 до н. е.) були страчені за наказом Ірода Великого за звинуваченням у невірності. Дружиною Арістобула IV і матір'ю Ірода Халкіського була Береніке, дочка сестри Ірода І Великого — Саломи. У подружжя Арістобула IV та Береніке окрім Ірода Халкіського були також діти Аґріппа, Маріамне та Геродіа. Брат Ірода Халкіського — Ірод Агріппа I став царем Юдеї у 37 — 44 роках.

Правління[ред.ред. код]

На прохання свого брата Ірода Агріппи I, з яким Ірод Халкіський був у добрих стосунках у 44 році від імператора Клавдія владу над регіоном у ліванських горах — князівством Халкіс. Першою його справою на троні, за повідомленням Йосипа Флавія, було зміщення та страта Сіли — командувача військами. На відміну від свого брата відзначався Ірод Халкіський своєю суворістю. По смерті брата він отримує права над Єрусалимським храмом і тим самим правом призначати первосвященика та управління скарбом храму.

По смерті Ірода Халкіського приєднано його князівство до володінь його племінника Ірода Агріппи II, сина Ірода Агріппи I. Син Ірода Халкіського — Арістобул одружився на Саломеї, особі відповідальній за смерть Івана Хрестителя, та був призначений імператором Нероном царем Малої Вірменії (Armenia minor), ще одного васального царства Римської імперії.

Посилання[ред.ред. код]

Ірод Халкіський у Jewish Encyclopedia (англ.)