Бернардіна Еварісто

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бернардіна Еварісто
Народження 1959[1]
Національність Йоруба
Громадянство
(підданство)
Flag of Nigeria.svg Нігерія
Alma mater Голдсмітс[d]
Рід діяльності романіст[d], письменник
Член Королівське літературне товариство
Нагороди та премії

Бернардіна Еварісто або ж Бернардін Іверісто (англ. Bernardine Evaristo) — англійська письменниця. Народилася у Лондоні, від матері англійки і батька нігерійця. Отримала більш десяти літературних премій та нагород. У 2004 її було прийнято до Королівського літературного товариства (англ. Royal Society of Literature)[2]

Альтернативна історія[ред.ред. код]

У романі Blonde Roots авторка змальовує світ, де африканці експлуатують рабів-європейців. Європу вони називають «Сірим континентом», а європейські країни — «Пшеничний беріг», «Виноградний беріг», «Капустяний беріг» (за аналогією з "Берегом слонової кістки та ін.). Цивілізованих африканських мандрівників дивують «дикі» тубільські традиції (ховати людей у труні, розбивати рік на 12 місяців, користуватися виделками), забобони (розбите дзеркало — «ознака нещастя») та варварська жорстокість (прилюдно вішати злочинців, палити «відьм» живцем). Купуючи білих рабів, вони ніби «рятують» їх від цього «варварського» життя.

Рабів вивозять на плантації «Західною Японії» (Карибські острови): сім'ї розлучають, жінок ґвалтують, багато хто гине у дорозі чи від непосильної праці. Європейці втрачають рідні мови, християнство і навіть власні імена. Вони говорять примітивною ламаною африканською, вимушені сповідувати африканські релігії, називатися африканськими іменами.

Навіть африканці-аболіціоністи відправляють до Європи місіонерів, щоб навчити «нещасних дикунів» «істинній вірі» у Вуду.

Роман — карикатура на європейське ставлення до Африки та африканців.

Бібліографія[ред.ред. код]

«Hello Mum» (Penguin UK, 2010)
«Lara» — нова розширена версія (Bloodaxe Books, 2009)
Blonde Roots (Hamish Hamilton/Penguin, 2008 & Riverhead/Penguin, USA in 2009)
Soul Tourists (Hamish Hamilton/Penguin, 2005)
The Emperor's Babe (Hamish Hamilton/Penguin, 2001)
Lara (Angela Royal Publishing, 1997)

Примітки[ред.ред. код]

  1. SNAC
  2. Royal Society of Literature All Fellows

Посилання[ред.ред. код]