Перейти до вмісту

Благодійний фонд Руслана Шостака

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Благодійна організація «Благодійний фонд «Руслана Шостака»
АбревіатураБО «БФ «Руслана Шостака»
ТипБлагодійна організація
ЗасновникШостак Руслан Станіславович Редагувати інформацію у Вікіданих
Засновано15 червня 2022
Правовий статусблагодійний фонд[d] Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Україна Редагувати інформацію у Вікіданих
Штаб-квартираДніпро Редагувати інформацію у Вікіданих
ДиректорЄвгенія Бут
Код ЄДРПОУ44821459
Вебсайт: rush.org.ua Редагувати інформацію у Вікіданих

Благодійний фонд «Руслана Шостака» — українська благодійна організація, яка спеціалізується на допомозі дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, розвитку безбар’єрного середовища та забезпечення мобільності Сил оборони України.

Благодійний фонд працює над створенням дитиноцентричного суспільства, в якому кожна дитина має право на родину, безпеку та гідне майбутнє. Особливу увагу приділяє трансформації системи інституційного догляду, розвиткові сімейних форм виховання, підтримці прийомних і великих прийомних родин у межах проєкту “Родина. Від сирітства до сім'ї”.

Благодійний фонд працює над розвитком безбар’єрного доступу до транспорту для ветеранів із пораненнями, людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Діяльність спрямована на створення інклюзивних, зручних і безпечних рішень для пересування, зокрема надання спеціалізованого транспорту для громад у межах проєкту “ГеройMove”. Постачає Силам оборони України  автоколісний транспорт у межах проєкту ГеройCar.

Історія

[ред. | ред. код]

Зареєстрований 15 червня 2022 року. Засновником є Руслан Шостак — український підприємець, засновник і співвласник національних торговельних мереж EVA і VARUS, президент TERWIN. Директорка Благодійного фонду — Євгенія Бут.

Свою роботу Благодійний фонд розпочав з двох напрямків – евакуації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до Туреччини на початку повномасштабного вторгнення[1] та забезпечення Збройних сил України колісним автотранспортом.

Відомим Благодійний фонд став після залучення 10,2 млн євро на евакуацію, переїзд і проживання в Туреччині 3500 тисяч українських дітей-сиріт. Діти-сироти провели у Туреччині 1000 днів. Їм було організовано навчання, додаткові заняття, оздоровлення та дозвілля. Евакуація, яка відбулась у рамках проєкту, стала наймасштабніша евакуація дітей-сиріт із часів Другої світової війни. Це зафіксовано у Світовій книзі рекордів[2]. Проєкт залучив до співпраці понад 300 волонтерів і амбасадорів. Зокрема, співачку Олю Полякову,[3] співака Віктора Павліка. Дітей у проєкті підтримували Джамала, Alyosha, гурт HARDKISS.

У 2023 році про проєкт “Дитинство без війни” був знятий короткометражний документальний фільм Save Generation Ua[4]. Фільм отримав 7 міжнародних нагород у 5 країнах світу[5].

В грудні 2024 року проєкт було завершено. Дітей-сиріт повернули у безпечні громади України задля того, щоб знайти їм прийомні родини.  

Благодійний фонд увійшов у ТОП-50 найбільших Фондів та ТОП-5 приватних фондів за версією Forbes у 2024 році[6].

Мета, фокус, цілі

[ред. | ред. код]

У фокусі роботи Благодійного фонду – сприяння розвитку сталого суспільства, підтримуючи дітей, які потребують усиновлення та опіки, а також людей з інвалідністю та ветеранів, надаючи їм можливості для самореалізації та поліпшення якості життя через соціальні ініціативи.

Цілі благодійного фонду:

  • Допомога дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування — розвиток родинних форм виховання, щоб кожна дитина зростала в любові, турботі та родинному середовищі, а не в інституціях.
  • Забезпечення соціального транспорту та безбар’єрного середовища — створення доступних рішень для пересування ветеранів, людей з інвалідністю та всіх з обмеженими можливостями, зокрема через інклюзивний транспорт та інфраструктурні ініціативи.
  • Підтримка мобільності для захисту життів — надання допомоги в кризових ситуаціях, що дозволяє оперативно реагувати на виклики, підтримувати та забезпечувати допомогу там, де вона найбільше потрібна.
  • Системні зміни для сталого суспільства та справедливого майбутнього — впровадження довгострокових програм, що допомагають державі змінювати систему опіки, освіти та соціального захисту, повертаючи людям гідність, силу та можливість самостійного життя.

Проєкти

[ред. | ред. код]

Враховуючи цінності Благодійного фонду та виклики, спричинені повномасштабним вторгненням, діяльність організації зосереджена на підтримці дітей, які потребують сімейного влаштування (усиновлення, опіки, прийомного виховання), людей з інвалідністю, ветеранів та маломобільних груп населення, а також на збереженні життя українських військовослужбовців.

Ці цілі реалізуються через три ключові благодійні програми: «Родина. Від сирітства до сім’ї», «ГеройMove» та «ГеройCar».

Родина. Від сирітства до сім'ї

Проєкт “Родина. Від сирітства до сім’ї” спрямований на подолання сирітства в Україні шляхом розвитку та підтримки сімейних форм виховання. Його мета — створити умови, за яких українські родини мали б можливість і підтримку для того, щоб брати під опіку, у прийомні сім’ї або всиновлювати дітей, які втратили батьківське піклування.


ГеройMove

Мета проєкту – забезпечити можливість пересування людей з обмеженою мобільністю за допомогою спеціально облаштованих автомобілів та сприяння інтеграції поранених ветеранів в суспільство.


ГеройCar

Докладніше: ГеройCar

Проєкт ГеройCar зосереджений на забезпеченні Сил оборони України колісним транспортом з метою підвищення їхньої мобільності. Станом на 17 червня 2025 року проєкт передав ЗСУ 724 одиниці колісного транспорту. Проєкт працює безпосередньо з Командуванням Сухопутних військ Збройних Сил України.   

Завершені проєкти

[ред. | ред. код]

Дитинство без війни

Докладніше: Дитинство без війни

У 2022 році Благодійний фонд “Руслана Шостака” разом з партнерами організував першу в Україні приватну евакуацію дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, а також дітей, родини яких опинилися у складних життєвих обставинах.

У межах проєкту, 3500 дітей-сиріт, їхніх супроводжуючих, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, чиї родини опинились у складних життєвих умовах, отримали прихисток у Турецькій Республіці. У Туреччині діти провели понад 1000 днів, під час перебування в евакуації їм було організовано навчання у школах, додаткові заняття, оздоровлення та дозвілля.  

Реалізація проєкту стала можливою завдяки домовленості Першої Леді України Олени Зеленської та Першої Леді Турецької Республіки Еміне Ердоган[7].

Загальна вартість проєкту склала 10,2 млн євро. Благодійний фонд  залучив до співпраці понад 300 волонтерів і амбасадорів. Проєкт “Дитинство без війни” увійшов до Світової книги рекордів, як найбільша евакуація дітей з часів Другої світової війни. Фільм “Save Generation Ua”, присвячений проєкту, отримав 7 міжнародних нагород у 5 країнах світу.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Анастасія, Пелешок (12 грудня 2024). До України повернули дітей-сиріт після 1000 днів евакуації в Туреччині. podrobnosti. Процитовано 17 червня 2025.
  2. Ruslan Shostak Charitable Foundation's. worldbookofrecords.uk (англ.). Процитовано 17 червня 2025.
  3. Оля Полякова відвідала українських дітей-сиріт, яких у перші місяці війни евакуювали до Туреччини – фото, відео. ТСН.ua (укр.). 11 травня 2023. Процитовано 17 червня 2025.
  4. Save Generation UA (ua) . Процитовано 17 червня 2025 — через megogo.net.
  5. На Megogo вийшов фільм про найбільшу евакуацію дітей-сиріт з часів Другої світової війни. detector.media (укр.). 22 квітня 2025. Процитовано 17 червня 2025.
  6. Благодійний Фонд Руслана Шостака увійшов до ТОП-50 найбільших фондів України та ТОП-5 приватних фондів за версією журналу Forbes. terwin.com.ua (укр.). Процитовано 17 червня 2025.
  7. У межах проєкиу «Дитинство без війни» в Анталії знайшли прихисток 3,5 тисячі дітей та опікунів. www.ukrinform.ua (укр.). 24 травня 2024. Процитовано 17 червня 2025.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • https://rush.org.ua Офіційний сайт Фонду Руслана Шостака
  • https://uakids.com.ua Евакуація дітей-сиріт з України до Туреччини — Дитинство без війни
  • https://carforhero.com ГеройCar — Допомога українській армії зібрати кошти на авто для ЗСУ