Броні (фендом)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Броні
БроніКон, літо 2012
Інформація
Вперше згадані США 4chan
Рік першої згадки 2010

Бро́ні (англ. Brony, від англ. Bro (сленг.) — брат і англ. Pony — поні) — субкультура, фендом шанувальників телесеріалу My Little Pony: Friendship Is Magic (Дружба Це Диво).

Дружба — це диво (англ. My Little Pony: Friendship is Magic — «Мій маленький поні: Дружба — це магія») — анімаційний телевізійний серіал, створений студіями Hasbro Studios (Сполучені Штати) та DHX Media Vancouver (Канада), ідея якого базується на лінії іграшок My Little Pony від Hasbro, Inc.[1] Серіал відноситься до четвертого покоління франшизи My Little Pony і є послідовником ранніх ліній іграшок та телевізійних серій 80-90-х років.

Прем'єра мультсеріалу відбулася 10 жовтня 2010 року на американському платному телеканалі The Hub, що частково належить Hasbro. Станом на кінець жовтня 2019 року, закінчено показ дев'ятого сезону із загальною кількістю 222 серій + спецвипуск. Мультсеріал транслюється в десятках країн світу більше ніж на двадцяти мовах. В Україні показ першого сезону розпочався 28 січня 2013 року на телеканалі ПлюсПлюс.[2][3]

Визначною особливістю мультсеріалу «Дружба — це диво» є те, що окрім цільової аудиторії — дівчат дошкільного та молодшого шкільного віку — він здобув величезну популярність у старших глядачів, здебільшого юнаків і хлопців віком 15-35 років. Завдяки якісному виконанню, підміченому багатьма критиками, серіал став медіавірусом, що сприяло його поширенню та зацікавленню серед користувачів Інтернету та породило цілу інтернет-культуру шанувальників, які називають себе «бро́ні». Як наслідок такого неочікуваного інтересу широкої аудиторії, серіал досяг значного комерційного успіху та став найбільш рейтинговим продуктом телеканалу The Hub (зараз Hub Network) за всю історію його існування.

Критика[ред. | ред. код]

Один із пародійних серіалів, намальований аніматором Максом Жилярді (англ. Max Gilardi) у стилі Джона Крісфалузі, зображує героїв в однозначно дорослих ситуаціях і був описаний сайтом io9 як «відразливий… і точно NSFW»[4][5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.dhxmedia.com [Архівовано 15 вересня 2019 у Wayback Machine.] Сайт компанії DHX Media
  2. http://www.plus-plus.tv/programm/3295 [Архівовано 17 березня 2014 у Wayback Machine.] Дивіться на телеканалі ПлюсПлюс — Дружба — це диво
  3. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=401315966623742 Сторінка телеканалу ПлюсПлюс на Facebook — анонс мультсеріалу «Дружба — це диво»
  4. Stohs-Krause, Hilary (13 травня 2013). 'Brony' Fandom Carves Out Space For Young Men To Enjoy Friendship ... And Cartoon Ponies. Nebraska Educational Telecommunications. Архів оригіналу за 21 квітня 2014. Процитовано 13 травня 2013. 
  5. Woerner, Meredith (26 червня 2012). Incredibly messed-up short gives My Little Ponys's Pinkie Pie a sex tape. io9. Архів оригіналу за 3 березня 2014. Процитовано 26 червня 2012. «disgusting ... and most certainly NSFW»