Демосцена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Знімок демо для PC «Interceptor», група «Black Maiden»

Демосцена — це спільнота людей, які займаються створенням "демо" — комп'ютерних програм які є різновидом мистецтва, головною особливістю якого є програмна побудова відеоряду з музичним супроводом, що виводяться комп'ютером в реальному часі. Основна мета демо — показати рівень команди (автора) у програмуванні, "артистизмі" і музиці.


ДемоСцена (альт.) — унікальне комп’ютерне мистецтво, яке бере свій початок із 1960-х років. Колись crack intro створювали як прелюдії до зломаних програм, а тепер заради demo збирають цілі фестивалі.

Виникнення[ред.ред. код]

Демосцена виникла на початку 1980-х на базі перших графічних 8-бітних мікрокомп'ютерів ZX Spectrum і Commodore 64, але пізніше розповсюдилась на новіші, потужніші і більш масові компютери, в першу чергу, Amiga та IBM PC.

Жанри[ред.ред. код]

Основними жанрами демосцени є:

  • Demo (демо, демка) — (графічні, текстові) (тривалі) представления, які (можливо) супроводжуються музикою. Розмір від десятків байт до безкінечності в розумній її межі. (раніше існували так звані "мегадемо" - вони були обмежені ємністю гнучкого магнітного диску (біля 1Мегабайта); нині верхня межа орієнтовно десятки Мбайт).

У змаганнях існують номінації, розподілені як по "вагових категоріях" - 64 kB , 4 kB , 512 B , 256 B і навіть 128 B , так і по платформах - Atari, PC, ZX-Spectrum, etc.

Крім того на більшості «демопаті» діє 10ти хвилинне обмеження по часу.


  • Intro — композиція з обмеженням по об'єму виконуваного файлу. Існують номінації 64 kB Intro, 4 kB Intro, 512 B Intro, 256 B Intro і навіть 128 B Intro! Попри відносно малий розмір, авторам вдається помістити в них вельми цікаві відеоефекти, які вражають як глядача,так і людей, які розуміються на програмуванні :).

Але з часом вимоги змінюються. Так, на деякий час обмеження по об'єму пішло на другий план, поступившись місцем насиченості відеоряду і незвичності використовуваних візуальних ефектів, а в наш час гонитва за «крутизною» ефектів пропустила вперед ідею, дизайн та візуальну складову.

Учасникі демосцени[ред.ред. код]

Найвідоміші демопаті світу[ред.ред. код]


Відомі демогрупи[ред.ред. код]

Відомі композитори демосцени[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]