Вероніка перська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вероніка перська
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Подорожникові (Plantaginaceae)
Рід: Вероніка (Veronica)
Вид:
Вероніка перська (V. persica)
Біноміальна назва
Veronica persica
Poir., 1808

Вероніка перська,[1] вероніка персидська[1] (Veronica persica)[2] — однорічна трав'яна рослина, вид роду вероніка (Veronica) родини подорожникові (Plantaginaceae).

Ботанічний опис

[ред. | ред. код]

Стебла висотою 10—70 см, поодинокі або декілька, слабкі, розпростерті, лежачі, прості або в нижній частині гіллясті, з довгими пагонами, циліндричні, тонкі, волосисті.

Листки супротивні, верхні майже сидячі, решта на черешках, довжиною 2—4 мм. Приквіткові листки чергові, довгасті, трохи зменшені. Стеблові — широко яйцеподібні до округлих, довжиною 8—16 мм, шириною 5—15 мм, злегка серцеподібні або усічені, по краю крупно зубчасті, з рідкими волосками на поверхні.

Квітки по одній у пазухах стеблових листків, на довгих ниткоподібних, слабо волосистих квітконіжках довжиною 1,5—4 см. Віночок діаметром 7—11 (до 15) мм, блакитний, синій або світло-фіолетовий, з зеленувато-жовтим зівом, з синіми жилками, нижня лопать іноді біла, всі лопаті тупі, три — округлониркоподібні, одна яйцеподібна, все майже рівні або трохи перевищують чашечку. Тичинки вигнуті, коротші від віночка, з округлояйцеподібними пиляками та розширеними у середині нитками.

Плід — коробочка, удвічі ширша за свою довжину, шириною 8—10 мм, довжиною 4—5 мм. Насіння по 3—12 у кожному гнізді, довжиною 1,5—2,5 мм, довгасте, неглибоко зморшкувате.

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид поширений у Європі, Азії, Північній та Південній Америці. В Україні зустрічається повсюдно, росте на полях та у садах, бур'ян, адвентивна рослина.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Veronica persica // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Veronica persica на сайті GRIN. Архів оригіналу за 23 жовтня 2012. Процитовано 5 червня 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]