Вулиця Симона Петлюри (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
вулиця Симона Петлюри
Львів
Місцевість Кульпарків, Скнилівок
Район Залізничний район
Назва на честь Симона Петлюри
Колишні назви
Любінська бічна, Маршала Рибалка
радянського періоду (українською) Маршала Рибалка
радянського періоду (російською) Маршала Рыбалко
Загальні відомості
Поштові індекси 79021[1], 79054[2]
Транспорт
Маршрутні таксі № 33, 51[3]
Зупинки громадського транспорту «Автостанція № 3», «вул. Садова», «вул. Симона Петлюри»[3]
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Храми Храм Всіх Святих Українського народу
Навчальні заклади Львівська загальноосвітня школа I ступеня «Світанок»
Медичні заклади комунальна 3-я стоматологічна поліклініка м. Львова
Заклади культури клуб спортивного танцю «Аеліта»
Поштові відділення ВПЗ № 21 (вул. Петлюри, 36),[1] ВПЗ № 54 (вул. Петлюри, 2)[2]
Аптеки «Аптека низьких цін», «1 Соціальна Аптека», «Сімейна аптека»
Забудова п'ятиповерхова та дев'ятиповерхова 1960-1990-х років
Комерція відділення Ощадбанку, Кредобанку, Таскомбанку, ринок «Новий»
Зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Вулиця Симона Петлюри — вулиця в Залізничному районі Львова, сполучає важливі магістральні вулиці Любінську та Кульпарківську. Прилучаються вулиці Садова, Кульчицької, Хоробрих, Лікувальна.

Назва[ред. | ред. код]

  • Любінська бічна — до 1974 року.
  • Маршала Рибалка — від 1974 року, названа на честь радянського маршала танкових військ та двічі Героя Радянського Союзу Павла Рибалка.
  • Симона Петлюри — від 1992 року, названа на честь видатного українського державного і військового діяча Симона Петлюри.

Забудова[ред. | ред. код]

Вулиця забудована п'ятиповерховими будинками 1960-х та 1990-х років, дев'ятитиповерхівки 1980-1990-х років.

№ 11. Ринок «Новий» та автостанція № 3.

№ 17. Триповерхова будівля комунальної 3-ої стоматологічної поліклініки м. Львова. Поліклініка створена на базі дитячої консультації 2-ї клінічної лікарні у 1978 році.[4] Тут також міститься аптечна крамниця мережі «1 Соціальна Аптека».

№ 32. Храм і каплиця Всіх Святих Українського Народу. Сучасний греко-католицький храм Всіх Святих Українського народу збудований за проектом архітектора Лариси Скорик. Поряд розташована прицерковна каплиця.[5]

№ 34. Житловий чотирнадцятиповерховий будинок. В одноповерховій прибудові до будинку ybys працює продуктова крамниця «24/7» та перукарня.

№ 36. Двоповерхова будівля, на першому поверсі якої від радянських часів тут міститься відділення поштового зв'язку № 21[6] та аптека. У той час тут був переговорний пункт та телеграф. На початку 1990-х років ще й телемайстерня. На початку 2000-х років закрився телеграф, а згодом й переговорний пункт, проведено реконструкцію приміщення поштового відділення. В середині 2000-х років закрилася телемайстерня. У середині 2010-х років у частини приміщення (відділ сортування кореспонденції) з'явилися нові власники, де згодом відкрилася клініка сучасної стоматології. В другій частині будинку перший поверх займав ЖЕК (нині — ЛКП «Скнилівок»),[7] а другий — клуб спортивного танцю «Аеліта».

№ 37. Магазин мережі супермаркетів АТБ.

№ 37-А. Бізнес-центр «Партнер», на першому поверсі якого міститься відділення «Таскомбанк»у та низка магазинів. Цю ж адресу має будівля бойлерної ЛКП «Залізничнетеплоенерго», що розташована поряд.

№ 39. Житловий п'ятиповерховий будинок, в одному з під'їздів якого за радянських часів функціював дитячий клуб «Пілот», вхід до якого від 1985 року увінчував пам'ятний знак, у вигляді пасажирського літака, що взлітає, але на початку 2000-х років його демонтували. До того цей пам'ятний знак знаходився при дорозі на львівський аеропорт, але ще до початку реконструкції вулиці Любінської у 1985 році він був перенесений з того місця на тодішню вул. Маршала Рибалка (нині — Симона Петлюри), 39.

№ 43-А. Двоповерхова будівля львівської загальноосвітньої школи I ступеня «Світанок» з поглибленим вивченням англійської мови. Школа «Світанок» створена у червні 1997 року на базі дошкільних установ № 161 (вул. С. Петлюри, 43-А) та № 58 (вул. Садова, 15).[8]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]