Вулиця Патона (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вулиця Патона
Львів
Lviv Patona Street.jpg
Місцевість Сигнівка
Район Залізничний
Назва на честь Євгена Патона
Історичні відомості: колишні назви
Червонокозача, Парку Льотничого (Головна)
польського періоду (польською) Parku Lotniczego (Główna)
радянського періоду (українською) Червонокозача, Патона
радянського періоду (російською) Красноказачья, Патона
Загальні відомості
Поштові індекси 79040[1]
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Пам'ятники пам'ятна таблиця українському вченому, академіку Євгенові Патону
Забудова в основному багатоповерхова
Підприємства ЛОРТА
зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim

Вулиця Патона розташована у Залізничному районі Львова, місцевості Сигнівка, де, фактично, є головною вулицею. З'єднує вулиці Виговського та Городоцьку, також утворює перехрестя з вулицями Кричевського та Ряшівською, з яких Ряшівська є магістральною вулицею Сигнівки.

Історія[ред.ред. код]

У міжвоєнні роки мала назву Parku Lotniczego (Główna) (укр. Парку Льотничого (Головна)), за радянських часів була перейменована спочатку на Червонокозачу, згодом була названа на честь академіка Євгена Патона. У радянські часи на території Сигнівки було збудовано новий житловий масив — Сріблястий (між вулицями Патона, Любінською та Виговського).

Транспорт[ред.ред. код]

Вулиця має добре транспортне сполучення, передусім тролейбусне – маршрут № 3, який курсує вулицею у напрямку автовокзалу, що на вул. Стрийській та маршрут № 10 - у напрямку центру міста, до вул. Університетської.

Також вулиця Патона має чимало автобусних маршрутів, відповідно до нової транспортної схеми, яка була запроваджена у Львові у 2012 році тут проходять міський автобус № 2А, маршрутні таксі № 14, 21, 27, а також приміські маршрути № 138, 184, 199, 287, які з'єднують села Скнилів, Зимна Вода, Суховоля, Лапаївка та смт. Рудне зі Львовом [2].

Забудова[ред.ред. код]

На вулиці переважає багатоповерхова забудова радянських часів, представлена переважно 9-поверховими будинками, втім на початку вулиці, а також за перехрестям з вулицею Ряшівською збереглися вкраплення старої малоповерхової забудови.

Стадіон «Сокіл» (вул. Патона, 1)

№ 1. за цією адресою знаходяться:

  • Львівський державний завод «ЛОРТА» (колись - Виробниче Об'єднання ім. В.І. Леніна) - підприємство, яке спеціалізується на виробництві радіотехнічної продукції. У радянські часи це було одне з найбільших підприємств Львова.
  • стадіон «Сокіл» - єдина професійна спортивна арена Залізничного району м. Львова, яка була збудована у 1970-тих роках — силами Виробничого Об'єднання імені В.І. Леніна. За часів незалежності України стадіон перейшов у комунальну власність. У 2008 році частину стадіону, а з часом, і весь стадіон передано в оренду ФК «Львів». Стадіон «Сокіл» потрапив у державну цільову програму підготовки до Євро-2012 — він мав стати одним з тренувальних полів команд-учасниць. ФК «Львів» брав на себе зобов'язання вкласти в його реконструкцію майже 80 млн. гривен, але через бюрократичну тяганину та фінансові проблеми клубу реконструкція так і не розпочалася.

№ 2. тут знаходиться магазин ПП «Реліквія»[3], який займається реалізацією продуктів харчування, побутової хімії та промислових товарів. Попередником був супермаркет торговельної мережі «Інтермаркет», а за радянських часів величезний магазин «Продукти».

№ 2/4а. За радянських часів й до початку 2000-их років це приміщення і приміщення сусіднього відділення «Приватбанку» займав магазин «Овочі-Фрукти». 7 квітня 2012 року за цією адресою відкрився магазин мережі магазинів самообслуговування «Рукавичка»[4]. Трохи згодом у вільній частині колишнього овочевого магазину відкрилося відділення «Приватбанку» [5]. У будівлі також знаходиться офіс будівельної компанії «Проектінвестбуд–КСД», основним видом економічної діяльності котрої є будівництво житлових та нежитлових будівель[6].

№ 2/6. тут знаходиться церква Всіх Святих, яка знаходиться під юрисдикцією Української Автономної Православної Церкви.

№ 4/1. тут знаходяться:

  • Відділення поштового зв'язку №40 ЦПЗ №1 м. Львова Львівська дирекція ПАТ «Укрпошта»[7] - приймання і доставка посилок та листів, приймання та виплата грошових переказів, приймання комунальних та інших платежів.
  • Відділення «Ощадбанку» № 6319/089 - надання різноманітних банківських послуг населенню, зокрема, прийом платежів за комунальні послуги, переказ коштів з картки на картку і т.д.. У 2016 році проведено масштабну реконструкцію приміщення банківської установи.

№ 4/2. тут знаходиться філія № 42 центральної бібліотечної системи для дітей м. Львова. У 2015 році розпочався ремонт приміщення бібіліотеки[8], який було закінчено наприкінці лютого 2016 року. 1 березня 2016 року у бібліотеці відбулося відкриття нового комфортного простору «3G: Публічний Простір Підлітка». Публічний Простір Підлітка складається з чотирьох основних частин - це спорт-арени, коворкінг-студії, IT-плацу та відпочинкового куточка [9].

№ 7. тут знаходиться Львівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 з поглибленим вивченням англійської та французької мов[10].

№ 7а. тут знаходяться:

  • телекомунікаційна компанія «Аркада-Х»[11] - підприємство зв'язку, яке успiшно працює на ринку Львівщини та надає повний комплекс сучасних телекомунiкацiйних послуг.
  • приватна школа іноземних мов «Мовний експрес»[12]. Якісне навчання іноземним мовам - англійській, німецькій, французькій, італійській, іспанській, польській, данській та івриту, підготовка до іспитів TOEFL, Key English Test (KET), IELTS та до ЗНО. Школа «Мовний експрес» - єдина у Львові має право проводити тест PTE.
  • центр сучасної освіти «Шлях до мети»[13]для учнів 7-10 класів – це цілісна, наскрізна, комплексна програма розвитку школяра відповідно до сучасних потреб соціуму.
  • нотаріальна контора[14], яка спеціалізується на наданні нотаріальних послуг населенню.
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕО-ТЕХ»[15], що спеціалізується на наданні послуг технічного консультування у сферах інжинірингу, геології та геодезії.

№  9. на фасаді житлового будинку було встановлено меморіальну таблицю академіку, Заслуженому діячеві науки УРСР, засновнику та першому керівникові Інституту електрозварювання АН України Євгенові Оскаровичу Патону, саме на честь нього й названо вулицю. Наприкінці 1990-их років таблиця безслідно зникла.

№  22а. тут знаходиться медичний коледж «Монада»[16], який займається підготовкою фахівців медичної галузі, як за державним освітнім стандартом, так і за 20-ма авторськими програмами.

№  24. тут знаходиться дошкільний навчальний заклад «Казка»[17].

№  37. тут знаходиться ТРЦ «Сріблястий» мережі торгових центрів «Арсен»[18], який у 2007 році було здано в експлуатацію. Загальна площа торгового центру складає 13000 м², з них торговельна - 10000 м².

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]