Відкрите знання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Відкрите знання — знання, яке кожен може вільно використовувати, перевикористовувати і поширювати без будь-яких правових, суспільних а також технологічних обмежень[1]. Відкрите знання — це набір принципів і методик, які мають стосунок до виробництва і поширення знань у відкритий спосіб. Знання тут потрібно розуміти в широкому сенсі слова, яке включає в себе: дані, контент і загальну інформацію.

Ідея відкритого знання має безпосередній стосунок до відкритого джерела, а Визначення відкритого знання безпосередньо отримане з Визначення відкритого джерела. Відкрите знання можна інтерпретувати як розширений набір, що складається з відкритих даних, відкритого контенту і відкритого доступу з метою підкреслити спільне між цими трьома різними групами.

Історія[ред. | ред. код]

Попри те, що термін, подібно до інших схожих понять, таких як відкриті дані та відкритий контент є відносно новим, але сама ця ідея перебуває у вжитку віддавна. Приміром, одним із найперших друкованих текстів, які збереглись дотепер, є копія буддійської Діамантової сутри, що створена в Китаї близько 868 року, на якій написано: «для всезагального вільного поширення»[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Open Definition | opendefinition.org. Архів оригіналу за 15 жовтня 2015. Процитовано 22 жовтня 2015. 
  2. The Value of the Public Domain. Архів оригіналу за 10 квітня 2012. Процитовано 22 жовтня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]