Public Library of Science

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Public Library of Science
Скорочена назва PLOS
Країна видання  США[1]
Тематика Наука
Мова англійська
Адреса редакції Сан-Франциско, Каліфорнія
Засновник Патрік О. Браун, Майкл Айзен
Засновано 2000
Доступ Open Access

plos.org

Public Library of Science (PLOS, раніше відома як PLoS, укр. «Публічна наукова бібліотека») — некомерційний науково-видавничий проєкт, спрямований на створення бібліотеки журналів та іншої наукової літератури під вільною ліцензією і в відкритому доступі. Перший журнал, PLOS Biology, був опублікований 13 жовтня 2003 року.[2] Станом на лютий 2018 року публікується вісім журналів[3].

Фінансування[ред. | ред. код]

Для фінансування журналів PLOS стягує плату за публікацію з автора або спонсора, однак в деяких випадках може прийматися рішення про безкоштовну публікацію статті. Під час запуску PLOS отримав гранти від Gordon and Betty Moore Foundation і Sandler Foundation на загальну суму близько 13 млн. доларів США[4]. У червні 2011 року PLOS опублікував інформацію про те, що він більше не залежить від грантів і покриває свої витрати самостійно.[5]

Штаб-квартира[ред. | ред. код]

Головний офіс PLOS знаходиться в номері 225 в будівлі «East Koshland» в Levi's Plaza в Сан-Франциско.[6] Компанія раніше була розташована за адресою: 185 Berry Street.[7] У червні 2010 року PLOS оголосила, що вона переїжджає на нове місце, завдяки швидкому зростанню проєкту. Перехід до будівлі «East Koshland» набув чину 21 червня 2010 року.[8]

Майбутнє[ред. | ред. код]

Ініціатива PLOS в США надихнула на подібні ініціативи і в Європі. Насамперед, Берлінська декларація яка була ініційована владою Товариства Макса Планка. Інша відома ініціатива такого роду є ініціативи Budapest Open Access. Майбутнє таких ініціатив не зовсім зрозуміло. Найбільша проблема в майбутньому може бути на ринку наукових публікацій, коли до журнал такого роду починаює надходити така ж кількість публікацій як і до відомих журналів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Directory of Open Access Journals — 2003.
  2. Why PLoS Became a Publisher (англ.). Архів оригіналу за 21 березня 2022. 
  3. PLOS publishes a suite of influential Open Access journals across all areas of science and medicine. (англ.). Архів оригіналу за 25 січня 2018. 
  4. Open-access journal hits rocky times. Архів оригіналу за 14 березня 2019. 
  5. 2010 PLoS Progress Update (англ.). Архів оригіналу за 15 вересня 2012. 
  6. Publications Contacts (англ.). Архів оригіналу за 20 лютого 2018. 
  7. Contact PLoS (англ.). Архів оригіналу за 10 березня 2008. 
  8. PLoS San Francisco office is moving (англ.). Архів оригіналу за 5 березня 2012. 

Посилання[ред. | ред. код]