Public Library of Science

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Public Library of Science
PLOS logo 2012.svg
логотип PLOS
Тематика Наука
Скорочена назва PLOS
Мова англійська
Адреса редакції San Francisco, California
Засновник Патрік О. Браун, Майкл Айзен
Країна видання США
Рік заснування 2000
Доступ Open Access

Веб-сторінка: plos.org

Public Library of Science (PLOS, раніше відома як PLoS, укр. «Публічна наукова бібліотека»)) — некомерційний науково-видавничий проект, спрямований на створення бібліотеки журналів та іншої наукової літератури під вільною ліцензією і в відкритому доступі. Перший журнал, PLOS Biology, був опублікований 13 жовтня 2003 року. На березень 2012 року публікується сім журналів, всі журнали є рецензовані.

фінансування[ред.ред. код]

Для фінансування журналів PLOS стягує плату за публікацію з автора або спонсора, однак в деяких випадках може прийматися рішення про безкоштовну публікацію статті. Під час запуску PLOS отримав гранти від Gordon and Betty Moore Foundation і Sandler Foundation на загальну суму близько 13 млн. Доларів США . У червні 2011 року PLOS опублікував інформацію про те, що він більше не залежить від грантів і покриває свої витрати самостійно.

Майбутнє[ред.ред. код]

Ініціатива PLOS в США надихнула на подібні ініціативи і в Європі. Насамперед, Берлінська декларація яка була ініційована владою Товариства Макса Планка. Інша відома ініціатива такого роду є ініціативи Budapest Open Access. Майбутнє таких ініціатив не зовсім зрозуміло. Найбільша проблема в майбутньому може бути на ринку наукових публікацій, коли до журнал такого роду починаює надходити така ж кількість публікацій як і до відомих журналів.

Джерела[ред.ред. код]