Віктор Меєр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Віктор Меєр
нім. Victor Meyer
Meyer Viktor.jpg
Народився 8 вересня 1848(1848-09-08)
Берлін, Німеччина
Помер 8 серпня 1897(1897-08-08) (48 років)
Гайдельберг, Німеччина
Місце проживання Німеччина, Швейцарія
Громадянство Німецька імперія Німецька імперія
Галузь наукових інтересів хімія
Заклад Штутгартський університет, Федеральна вища технічна школа Цюріха, Гейдельберзький університет, Геттінгенський університет
Alma mater Гейдельберзький університет
Науковий керівник Роберт Бунзен, Еміль Ерленмейєр
Нагороди медаль Деві 1891

Віктор Меєр (нім. Victor Meyer; *8 вересня 1848, Берлін, Німеччина — 8 серпня 1897, Гайдельберг, Німеччина) — німецький хімік. Зробив значний внесок в органічну та неорганічну хімії. Він став відомим за винахід приладу для визначення густини пари (апарат Віктора Меєра).

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Меєр вперше отримав (1872) і досліджував аліфатичні нітросполуки; встановив, що при дії азотистої кислоти первинні нітросполуки утворюють нітролові кислоти, а вторинні — псевдонітроли; провів відновлення нітросполук в алкілгідроксіламіни і аміни. У 1882 відкрив у бензольній фракції кам'яновугільної смоли тіофен; вивчив властивості тіофену і багатьох його похідних. Відкрив реакцію альдегідів і кетонів з гідроксиламіном і вперше отримав оксими. Вперше (1892) отримав іодозо-, йодо-і іодонієві сполуки. Ввів уявлення про «просторових ускладненнях» при хімічних реакціях; запропонував метод визначення молекулярної ваги речовин за густиною їх пари (1878–1880).


Горбачевський Іван Якович Це незавершена стаття про хіміка.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.