Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць Закерзоння

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Другий тиждень Польщі Місяць Закерзоння Місячник конкурсу «Пишемо про НАТО»
Lwowskie.png

Назва Тижня: Місяць Закерзоння

Обґрунтування Тижня: Написання нових і поліпшення існуючих статей, що стосується Закерзоннякат — культури, історії, географії, економіки, відомих людей тощо. Детальніше див. нижче у розділі «Тематика».

Місячник присвячується до 70-ї річниці від початку депортації українців із Закерзоння, яка розпочалася 9 вересня 1944.

Організаційну і матеріальну підтримку місячнику готовий надати Народний депутат України Олег Панькевич.

Період: 1 — 31 серпня.

Поради учасникам[ред. код]

Якщо Ви новачок у Вікіпедії, ознайомтеся з цим: Довідка:Створення нової статті. У Вікіпедії нічого не можна зіпсувати безповоротно. Тому — будьте сміливими!

Запитання залишайте на сторінці Обговорення Вікіпедії:Проект:Тематичний тиждень/Місяць Закерзоння.

Таблиця учасників і статей тижня[ред. код]

Учасник, підпис[1] Статті до написання[2] статті до поліпшення Статті за можливості[3]
1 --Perohanych (обговорення) 06:38, 30 червня 2014 (UTC) Всеукраїнське товариство «Лемківщина», Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння», Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння», Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Холмщина», Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Любачівщина», Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариства «Холмщина», Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння», Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Бойківщина», Рівненське суспільно-культурне товариство «Забужжя», Демчук Степан Антонович, Українська державна чоловіча гімназія у Перемишлі, Онофрійчук Микола Антонович, Керниця Григорій Володимирович, Коровники, Кумецький Михайло Андрійович Омелян Німець, Депортації західноукраїнського населення з земель, що відійшли до Польщі, Радянсько-польський обмін ділянками територій 1951 року, Цеглинський Григорій Іванович
2 --Микола Василечко (обговорення) 10:13, 14 липня 2014 (UTC) Тернопільське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння», Свинко Йосип Михайлович, Пам'ятник жертвам депортації 1944-1946 років
3 --Jbuket (обговорення) 10:59, 14 липня 2014 (UTC) Архів Закерзоння, Смільник, Вавричин Марія Григорівна Літопис УПА, Мері Бек
4 --Нестеренко Оля (обговорення) 14 липня 2014 (UTC) Пісні незабутого краю (фестиваль), Кличе Зелена Неділя (фестиваль) Дзвони Лемківщини (фестиваль)
5 --Taras r (обговорення) 15:30, 14 липня 2014 (UTC) Різня в Скопові, Різня в Малковичах, Різня в Коритниках, Різня в Тройжичах, Трагедія села Пискоровичі, Трагедія села Верховина, Різня в Ляхаві, Різня в Старому та Новому Люблинцю, Трагедія села Терка, Різня в Руді Рожанецькій, Різня в Войткóві, Різня в Пересоловичах, Різня в Моложеві, Різня в Стірльцях, По можливості, статті по селах Закерзоння, та різних географічних об'єктах.
6 --Тарас Радь (обговорення) 21:14, 15 липня 2014 (UTC) Репедь, Щавне, Ославиця, Мшана (Підкарпатське воєводство), Радоцина, Поляни (Підкарпатське воєводство), Туринське, Дошно, Вілька, Балутянка, Святкова Велика, Святкова Мала (Святківка), Свіржова Руська, Котань, Крампна, Тилява, Стежниця, Босько, Бортне, Радошиці, Тилич, Дошниця, Великий Вислік, Сянічок, Одрехова, Флоринка, Межилабирці, Тилява, Бескид (часопис), Апостольська Адміністрація, Лемківські періодичні видання, Каменярство на Лемківщині, Стилі деревяної архітектури, Фастнахт Адам, Бердаль Григорій, Старчак-Вавричин М.Г., Товариство тверезості, Венгринович Тирс Стефанович, Оленич Іван, Сяноцька гімназія, Горлицька гімназія, Ярославська гімназія, Холмська гімназія, Кирил де Якс Ладижинський, Земялковський Флоріан, Гвозда Іван, Вчителі Ярославської гімназії (42), Грицак Євген, Яськів Михайло, Городиський Орест, Дизидерій Милий, Фундація Дослідження Лемківщина (США), Організація Оборони Лемківщини в США, Світова Федерація Українських Лемківських Об'єднань (СФУЛО), Об'єднання лемків Канади, Юхо Йосиф Олександрович, Гальчак Богдан, Місило Євген, Зиндранова, Явірник Руський, Новиця, Розстайне, Гриневецький Іван Миколайович, Форостина Євген, Терлецький Маркіян, Населені пункти, постаті, історичні події
7 --Миша историк (обговорення) 14:57, 19 липня 2014 (UTC)
8 --Kameristyiy (обговорення) 18:01, 21 липня 2014 (UTC) Друкарня Уділова, Різьбарство на Лемківщині
9 Kopach Різна тематика
10 А1 Майкович Степан Григорович
10 --Користувач:M.maryniak (обговорення) Андрейчин Андрій , Орисик Михайло, Мадзелян Василь, Хревть, Полянський Ярослав, Одрехівський Василь Павлович, Бортне, Милий Дезидерій, Чорна (Бещадський повіт), Летовища (Шевченко), Гоч Теодор, Мушка Юлій, Гапак Степан, Бистре (Леський повіт), Ліскувате, Береги Долішні, Маркович Павло, Бандрів, Бердаль Григорій, Балутянка Красовський Іван

Тематика[ред. код]

Загальна тематика[ред. код]

Теми для «Місячника статей про Закерзоння у Вікіпедії»:

  1. Княжий період в історії Закерзоння (Перемишль, Ярослав, Холм, Дорогочин, Сянок)
  2. Перемишль в історії українського національного відродження початку ХІХ ст.
  3. Листопадовий чин 1918 р. У Надсянні та Східній Лемківщині
  4. Українське музичне та театральне життя у Перемишлі ХІХ-ХХ ст.
  5. Українське спортивне життя у Надсянні (від Акції «Вісла» і до сьогодні)
  6. ОУН і УПА на Закерзонні
  7. Українське культурне життя на Холмищні та Підляшші 1940-44 рр.
  8. Трагедія українців Холмщини упершій половині ХХ ст.
  9. Політичні цілі Акції «Вісла»
  10. Українські військові некрополі на території сучасної Польщі
  11. Громадсько-політичне і релігійне життя на Лемківщині у міжвоєнний період
  12. Українське суспільно-культурне життя на Закерзонні після Акції «Вісла» до сьогодення.

Статті до створення[ред. код]

Населені пункти[ред. код]

  1. Балутянка
  2. Бандрів,
  3. Береги Долішні,
  4. Бистре (Бещадський повіт), Бистре (Леський повіт)
  5. Бортнеpl ru,
  6. Вислік Великийpl,
  7. Вислік Горішній (тепер частина села Вислік Великий),
  8. Вілька,
  9. Гошівpl,
  10. Гошовецьpl,
  11. Дашівкаpl,
  12. Дошно,
  13. Коросно (Бещадський повіт)pl,
  14. Котань,
  15. Крампна,
  16. Лип'яpl,
  17. Ліскувате,
  18. Лобізваpl pl,
  19. Лодинаpl,
  20. Межилабирці - Меджилабірці?,
  21. Михновецьpl,
  22. Мочариpl,
  23. Мшана (Підкарпатське воєводство),
  24. Одреховаpl,
  25. Ославиця,
  26. Панищівpl,
  27. Полянаpl,
  28. Поляни (Підкарпатське воєводство),
  29. Радоцина,
  30. Радошиціpl,
  31. Репедь,
  32. Росохатеpl,
  33. Рябеpl,
  34. Рівняpl,
  35. Свіржова Руська,
  36. Святкова Велика,
  37. Святкова Мала (Святківка),
  38. Середнє Малеpl,
  39. Скороднийpl,
  40. Смільник,
  41. Соколєpl,
  42. Соколова Воляpl,
  43. Солинаpl ,
  44. Стежниця,
  45. Стерв'яжик (Стряжики) (Strwiążyk, нині частина Устриків Долішніх?),
  46. Сянічокpl,
  47. Телешниця Ошвароваpl,
  48. Телешниця Сяннаpl,
  49. Тилич,
  50. Туринське,
  51. Устяноваpl ru pl ru
  52. Флоринкаpl,
  53. Хмільpl,
  54. Хревтpl,
  55. Чорна,
  56. Чистогорб,
  57. Літовищі,
  58. Щавне,
  59. Ясень (нині частина Устриків Долішніх),

Видатні уродженці та діячі на теренах Закерзоння[ред. код]

Громадські організації[ред. код]

  1. Всеукраїнське товариство «Лемківщина»,
  2. Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння»,
  3. Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння»,
  4. Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Холмщина»,
  5. Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Любачівщина»,
  6. Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариства «Холмщина»,
  7. Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння»,
  8. Тернопільське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння»,
  9. Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Бойківщина»,
  10. Рівненське суспільно-культурне товариство «Забужжя»
  11. Організація Оборони Лемківщини в США,
  12. Фундація Дослідження Лемківщина (США),
  13. Світова Федерація Українських Лемківських Об'єднань (СФУЛО),
  14. Об'єднання лемків Канади

Статті до поліпшення[ред. код]

  1. Депортації західноукраїнського населення з земель, що відійшли до Польщі,
  2. Радянсько-польський обмін ділянками територій 1951 року,
  3. Стебник,
  4. Депортація українців у часи СРСР
  5. Операція «Вісла»
  6. Операція «Захід»
  7. Лінія Керзона
  8. Закерзоння
  9. Марта Гай

Джерела для створення і поліпшення статей[ред. код]

Сайти[ред. код]

  1. http://www.vox-populi.com
  2. http://nadsyannya.org.ua
  3. http://nadsiannia.at.ua
  4. http://apokryfruski.org
  5. http://lemko.org/history/krasovskiy/diyache/2.html — багато біографій відомих лемківських митців.

Сторінки в соцмережах[ред. код]

Книги[ред. код]

  1. Перемишль і перемиська земля протягом віків. Збірник наукових праць і матеріалів. 3 томи під редакцією Степана Заброварного
  2. Закерзоння. 6 томів. Спогади під редакцією Богдана Гука [4].
  3. Перемиська шашкевичівка. Історичний нарис 2011. Степан Заброварний, Ірина Спольска-Онишко
  4. Українська державна головна гімназія у Перемишлі 1895-1995 рр.
  5. Ярославська гімназія 1940-1944 рр. (2 випуски)
  6. Український Інститут для дівчат у Перемишлі. 1895-1995: Ювілейна Книга Пам’яті до 100-річчя заснування / Львів. рег. суспільно-куль- турне т-во «Надсяння», Мале спільне науково-виробниче підприєм- ство «Некрополь»
  7. Українська державна чоловіча гімназія у Перемишлі. 1895-1995 / упо- ряд. І. Гнаткевич. / Львів. рег. суспільно-культурне т-во «Надсяння», Мале спільне науково-виробниче підприємство «Некрополіс». – Дро- гобич : Відродження, 1995. – 304 с.
  8. Депортації, 3 томи, м. Львів (Документи, матеріали, спогади) Відповідальний редактор Юрій Сливка
  9. Від демократії до депортації, том. 1, Чернівці, Юрій Макар, Михайло Горний, Віталій Макар, Анатолій Салюк
  10. Явожно: Спогади в’язнів польського концентраційного табору / підгот. Б. Гук, М. Іваник ; Об'єднання Українців "Закерзоння". - Л. ; Перемишль ; Торонто : Вид-во Львівської політехніки, 2007. - 356 с. : іл. - (Бібліотека Закерзоння. Серія "Спогади" ; т. 1).
  11. Akcja "Wisła" 1947. Dokumenty i materiały, wstęp, wybór i opracowanie dokumentów Eugeniusz Misiło, Warszawa 2012. Українською:Акція „Вісла”/ Впорядкування і редакція Євгена Місила. — Львів-Нью-Йорк: Наукове товариство ім. Шевченка у Львові, 1997. — 564 с.[5]
  12. Ярославщина. Випуск 1. Історично-мемуарний збірник, 2002
  13. Пом’яни, Господи, душі слуг твоїх. Михайло Козак, 2002
  14. Партизанськими дорогами з командиром «Залізняком». Головний редактор Роман Зінкевич
  15. Українці Закерзоння. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 2007. Упорядник-редактор В.Бадяк
  16. Перемишль Західний Бастіон України 1961 р. Нью-Йорк, Філадельфія.
  17. Ярославщина: Засяння 1031 – 1947. Історично-мемуарний збірник 1986
  18. Цельняк Ірина. «Переселенці»: тисячолітня дорога Холмщини, Підляшшя, Надсяння і Лемківщини: Історична розповідь. – Львів: Край, 2009.
  19. Німець О. Л. Короткий довідник Закерзоння. — Косів : Писаний Камінь, 2011, — 156 с.
  20. А Вігор і Сян течуть… / Мирослав Романів — Київ : Фенікс, 2014. — 312 с. ISBN 978-966-136-151-4

Періодика[ред. код]

  1. «Дзвони Лемківщини» (випуски (1994-2009), pdf)

Результат[ред. код]

Створені статті[ред. код]

До початку Місяця Закерзоння:

  1. Венгринович Олександр Іванович
  2. Всеукраїнське товариство «Лемківщина»
  3. Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння»
  4. Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння»
  5. Демчук Степан Антонович
  6. Марканич Юрій Павлович
  7. Репедь
  8. Щавне
  9. Фастнахт Адам
  10. Ославиця
  11. Дошно
  12. Вілька
  13. Мшана (Підкарпатське воєводство)
  14. Поляни (Підкарпатське воєводство)

З початку Місяця Закероння:

1 серпня
  1. Різня в Скопові
    4 серпня
  2. Тернопільське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння»
  3. Українська державна чоловіча гімназія у Перемишлі
    5 серпня
  4. Свинко Йосип Михайлович
  5. Туринське
    6 серпня
  6. Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Холмщина»
  7. Святкова Велика
  8. Святкова Мала (Святківка)
    7 серпня
  9. Свіржова Руська
    8 серпня
  10. Архів Закерзоння
  11. Котань
  12. Крампна
    10 серпня
  13. Радоцина
  14. Венгринович Тирс Стефанович
    11 серпня
  15. Смільник
  16. Сяноцька гімназія
  17. Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Любачівщина»
    12 серпня
  18. Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариства «Холмщина»
  19. Онофрійчук Микола Антонович
  20. Ярославська гімназія
  21. Майкович Степан Григорович
    13 серпня
  22. Стежниця
    14 серпня
  23. Тилич
    16 серпня
  24. Корчак-Городиський Орест Іванович
    17 серпня
  25. Митра перемиських єпископів
    18 серпня
  26. Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння»
  27. Керниця Григорій Володимирович
  28. Вавричин Марія Григорівна
  29. Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Бойківщина»
    21 серпня
  30. Коровники
    23 серпня
  31. Балутянка
    24 серпня
  32. Маркович Павло
  33. Бердаль Григорій
    25 серпня
  34. Бандрів
  35. Береги Долішні
    26 серпня
  36. Пам'ятник жертвам депортації 1944-1946 років
  37. Бистре (Леський повіт)
  38. Гоч Теодор
  39. Мушка Юлій
  40. Гапак Степан
  41. Ліскувате
    27 серпня
  42. Чорна (Бещадський повіт)
  43. Летовища (Шевченко)
    28 серпня
  44. Бортне
    29 серпня
  45. Кумецький Михайло Андрійович
  46. Хревть
    30 серпня
  47. Хміль (Польща)

Див. також: Спеціальна:Посилання сюди/Шаблон:Закерзоння-week-new

Поліпшені статті[ред. код]

До початку Місяця Закерзоння

  1. Блажейовський Дмитро
  2. Верхрата

Під час Місяця Закерзоння

  1. Цеглинський Григорій Іванович
  2. Шах Степан
  3. Літопис УПА
  4. Гриневецький Іван Миколайович
  5. Мері Бек

Див. також: Спеціальна:Посилання сюди/Шаблон:Закерзоння-week-improve

За абеткою[ред. код]

До приведених нижче списків входять статті, що стосуються Закерзоння, створені учасниками місячника після оголошення про місячник всередині липня, та протягом серпня і половини вересня 2013.

Створені статті[ред. код]

  1. Адам Фастнахт
  2. Андрейчин Андрій,
  3. Архів Закерзоння,
  4. Балутянка,
  5. Бандрів,
  6. Бердаль Григорій,
  7. Береги Долішні,
  8. Бистре (Бещадський повіт),
  9. Бистре (Леський повіт),
  10. Бортне,
  11. Вавричин Марія Григорівна,
  12. Венгринович Олександр Іванович
  13. Венгринович Тирс Стефанович,
  14. Вілька,
  15. Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариства «Холмщина»,
  16. Всеукраїнське товариство «Лемківщина»,
  17. Гапак Степан,
  18. Городиський Орест,
  19. Гоч Теодор,
  20. Гошів (Бещадський повіт),
  21. Гошовець ,
  22. Дашівка,
  23. Демчук Степан Антонович,
  24. Дошно,
  25. Друкарня Уділова,
  26. Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Бойківщина»,
  27. Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння»,
  28. Керниця Григорій Володимирович,
  29. Кличе Зелена Неділя (фестиваль),
  30. Коровники,
  31. Коросно (Бещадський повіт),
  32. Корчак-Городиський Орест Іванович,
  33. Котань,
  34. Крампна,
  35. Кумецький Михайло Андрійович,
  36. Лип'я ,
  37. Ліскувате,
  38. Літовищі,
  39. Лобізва,
  40. Лодина,
  41. Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Любачівщина»,
  42. Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Холмщина»,
  43. Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння»,
  44. Мадзелян Василь,
  45. Майкович Степан Григорович,
  46. Марканич Юрій Павлович
  47. Маркович Павло,
  48. Милий Дезидерій,
  49. Митра перемиських єпископів,
  50. Михновець,
  51. Мочари,
  52. Мушка Юлій,
  53. Мшана (Підкарпатське воєводство),
  54. Об'єднання лемків Канади,
  55. Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння»,
  56. Одрехівський Василь Павлович,
  57. Онофрійчук Микола Антонович,
  58. Організація Оборони Лемківщини в США,
  59. Орисик Михайло,
  60. Ославиця,
  61. Пам'ятник жертвам депортації 1944-1946 років,
  62. Панищів,
  63. Пісні незабутого краю (фестиваль),
  64. Поляна (Бещадський повіт),
  65. Поляни (Підкарпатське воєводство),
  66. Полянський Ярослав,
  67. Радоцина,
  68. Репедь,
  69. Рівненське суспільно-культурне товариство «Забужжя»,
  70. Рівня (Бещадський повіт)
  71. Різня в Скопові,
  72. Різьбярство на Лемківщині,
  73. Росохате,
  74. Рябе,
  75. Свинко Йосип Михайлович,
  76. Свіржова Руська,
  77. Світова Федерація Українських Лемківських Об'єднань (СФУЛО),
  78. Святкова Велика,
  79. Святкова Мала (Святківка),
  80. Середнє Мале,
  81. Скородний (Бещадський повіт),
  82. Смільник,
  83. Соколє,
  84. Соколова Воля,
  85. Стежниця,
  86. Сяноцька гімназія,
  87. Телешниця Ошварова,
  88. Телешниця Сянна,
  89. Тернопільське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння»,
  90. Тилич,
  91. Туринське,
  92. Українська державна чоловіча гімназія у Перемишлі,
  93. Устянова,
  94. Фундація Дослідження Лемківщина (США),
  95. Хміль (Польща),
  96. Хревт,
  97. Чорна (Бещадський повіт),
  98. Щавне,
  99. Ярославська гімназія,
  100. Ясінь (Польща),

Поліпшені статті[ред. код]

  1. Алиськевич Андрій
  2. Блажейовський Дмитро
  3. Венгринович Олександр Іванович
  4. Верхрата
  5. Гриневецький Іван Миколайович,
  6. Грицак Євген Михайлович,
  7. Дарія Петречко (Кріль)
  8. Депортації західноукраїнського населення з земель,
  9. Депортація українців у часи СРСР,
  10. Дзвони Лемківщини (фестиваль),
  11. Закерзоння,
  12. Зиндранова,
  13. Красовський Іван
  14. Лебедович Іван Теодорович (включення)
  15. Лещук Осип (включення)
  16. Лінія Керзона,
  17. Літопис УПА,
  18. Марта Гай,
  19. Мері Бек,
  20. Новиця,
  21. Об'єднання українців у Польщі
  22. Омелян Німець,
  23. Операція «Вісла»,
  24. Операція «Захід»,
  25. Подільчак Михайло Дмитрович
  26. Радянсько-польський обмін ділянками територій 1951 року,
  27. Розстайне,
  28. Стебник,
  29. Терлецький Маркіян,
  30. Трагедія села Павлокоми
  31. Форостина Євген,
  32. Цеглинський Григорій Іванович,
  33. Чистогорб,
  34. Шах Степан
  35. Явірник Руський,

Аналіз[ред. код]

З початку оголошення місячника створено 100 нових статей і поліпшено 33 існуючих. Слід відзначити :

  • Тарас Радь — 26 статей загальним обсягом 344 Кб, середній розмір однієї статті 13 Кб

Оцінки мої особисті, суб'єктивні, міг щось пропустити. --Perohanych (обговорення) 07:08, 16 вересня 2014 (UTC)

Організаційні заходи[ред. код]

Прес-конференція у Львівській обласній раді з метою привернення уваги масмедій та долучення до редагування Вікіпедії нових користувачів Інтернету.

Прес-конференція за підсумками і оголошення та відзначення переможців: 9 вересня 2014.

16 вересня 2014 доповів про результати на підкомітетських слуханнях у Верховній Раді до річниці депортації українців --Perohanych (обговорення) 20:35, 16 вересня 2014 (UTC)

Відгук у медіях[ред. код]

Ось дещо з відгуку у медіях:

  1. Юрій Пероганич, розмовляла Наталя Кляшторна (2014-08-31). Закерзоння в українській Вікіпедії. Наше слово, №35. 
  2. У Львові презентували сторінку про Закерзоння у Вікіпедії. vgolos.com.ua. 2014-07-15. 
  3. Українців закликають писати статті у Вікіпедію про Закерзоння. zik.com.ua. 2014-07-15. 
  4. Львів'янам пропонують написати статті про Закерзоння у «Вікіпедії». 032.ua. 2014-07-15. 
  5. У “Вікіпедії” оголосили місяць Закерзоння. lwr.com.ua. 2014-07-15. 

Примітки[ред. код]

  1. для ухвалення позитивного рішення про проведення необхідним є мінімум 3 учасники
  2. для ухвалення позитивного рішення про проведення необхідним є мінімум 15 статей
  3. Тут, на відміну від статей до створення і до поліпшення можна подати загальні побажання до створення або поліпшення статей
  4. Маю 3-й том. Користувач:Ejensyd
  5. Маю в бібліотеці, формат pdf Користувач: Ejensyd