Гай Корнелій Галлікан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Корнелій Галлікан
Народився невідомо
Помер після 102
Громадянство Римська імперія
Діяльність політик
Титул консул-суфект
Посада консул Римської імперії[d], Senator of the Roman Empire[d], легат і проконсул
Термін 84 рік
Попередник Гай Оппій Сабін
Наступник Галл
Рід Корнелії
Діти 1 син

Гай Корнелій Галлікан (*Gaius Cornelius Gallicanus, д/н — після 102) — державний діяч Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про його походження відсутні відомості. Належав до стану вершників. У 69 році під час війни за владу підтримав Веспасіана. За це останній після своєї перемоги та здобуття імператорського трону надав сенатський статус.

У 79—80 роках керував провінцією Бетікою як проконсул. У 80—83 роках керував провінцією Лугдунська Галлія як імператорський легат. У 84 році стає консулом-суфектом (разом з Гаєм Плотієм Фірмом).

У 98—99 року керував як проконсул провінцією Африка. Водночас у 98-102 роках призначається куратором аліментаційного фонду, що опікувався сиротами. Про подальшу долю Галлікана нічого невідомо.

Родина[ред. | ред. код]

Про його дружину відсутні відомості. Втім, відповідно до нарисів Флегонта Тралльського, у 65 році дружина Гая Корнелія народила сина з головою Анубіса, тобто якогось мутанта або з якоюсь дивною вадою.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Werner Eck, Senatoren von Vespasian bis Hadrian (München: Beck'sche, 1970), p. 105
  • Bengt E. Thomasson: Fasti Africani. Senatorische und ritterliche Amtsträger in den römischen Provinzen Nordafrikas von Augustus bis Diokletian. Paul Åström, Stockholm 1996, ISBN 91-7042-153-6, S. 49.
  • Der Neue Pauly, Stuttgart 1999, T. 3, c. 192
  • Флегонт из Тралл. Удивительные истории//пер. с древнегреческого М. Е. Грабарь-Пассек, М. Л. Гаспарова, В. Н. Илюшечкина. — Вестник древней истории. — 2001. — № 3. (рос.)