Квінт Петіллій Церіал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Квінт Петіллій Церіал». А.Темпеста. 1612 рік

Квінт Петіллій Церіал Цезій Руф (30 — після 83 року до н.е.) — політичний та військовий діяч ранньої Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду вершників Цезіїв з Умбрії. Замолоду був всиновлений Квінтом Петіллієм. Свою військову кар'єру розпочав під проводом Светонія Пауліна у Британії. Тут він у 59—61 роках був легатом IX Іспанського легіона. Під час повстання Боудіки рушив на допомогу Камулодуну (сучасний Колчестер). Втім не встиг, а згодом неподалік Камулодуна зазнав повної поразки. Тільки з частиною кінноти Церіал зумів прорватися до Светонія.

По поверненню до Риму сприяв перемозі Веспасіана. Тому був узятий імператором Вітеллієм заручником в якості прихильника Флавіїв. Проте Церіалу вдалося втекти. Після цього він очолив кінноту й сприяв захопленню Риму, взявши під контроль важливі дороги — віа Сабіана та віа Саларія.

У 70 році імператор Веспасіан призначив Церіал командувачем військ у Верхній Германій та очільником XIII Гемінова легіона. На цій посаді швидко придушив повстання батавів на чолі із Цивілісом. Цього ж року стає консулом-суфектом (разом з Марком Ульпієм Траяном). У 71 році Квінта Петіллія було призначено намісником Британії. На цій посаді придушив повстання племені бригантів у північній Британії, захопивши її ватажка Венуція.

У 74 році вдруге стає консулом-суфектом (разом з Тітом Клодієм Епрієм Марцеллом). У 83 році втретє стає консулом (разом з Доміціаном). Подальша доля не відома.

Джерела[ред.ред. код]

  • A. R. Birley: Petillius Cerialis, Quintus (fl. c.AD 60–c.74). In: H. C. G. Matthew, Brian Harrison (Hrsg.): Oxford Dictionary of National Biography, from the earliest times to the year 2000 (ODNB), Oxford University Press, Oxford 2004, ISBN 0-19-861411-X, online, Stand: 2004