Галинський Борис Веніамінович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галинський Борис Веніамінович
Народився 1909
Одеса, Херсонська губернія, Російська імперія
Помер 19 липня 1975(1975-07-19)
Одеса, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union (dark version).svg СРСР
Діяльність футболіст, журналіст
Нагороди
орден Вітчизняної війни II ступеня орден Червоної Зірки

Борис Веніамінович Галинський (1909, Одеса, Російська імперія — 19 липня 1975, Одеса, СРСР) — радянський спортивний журналіст, письменник, історик спорту і громадський діяч.

Біографія[ред. | ред. код]

Борис Веніамінович Галинський народився в 1909 році в Одесі.

У 1930 році пов'язав свою долю з Комуністичною партією СРСР, яка посилала його на різні посади: він завідував відділом народної освіти в глибинному (Чаплинському) районі, очолював Одеський міський комітет з фізкультури і спорту, керував відділом пропаганди і агітації в Одеському міськкомі партії, заміщав редактора Одеської обласної газети «Більшовицький прапор».

Напередодні німецько-радянської війни за партійним набором пішов на службу у Військово-Морський Флот, якому віддав майже двадцять років життя. Вийшов у відставку в 1956 році в званні капітана другого рангу.

Політробітника Бориса Веніаміновича Галинського добре знали на Балтиці і Каспії, він нагороджений Орденом Вітчизняної війни другого ступеня, двома Орденами Червоної Зірки і дев'ятьма медалями.

Вийшовши у відставку, Галинський з головою поринув у громадську роботу. З 1958-го по 1960 рр. він, колишній капітан одеського футбольного клубу «Динамо», працював старшим тренером і начальником «Чорноморця».

Борис Веніамінович читав лекції, працював на керівних посадах в міській та обласній федерації футболу, але головною справою його життя була спортивна журналістика. Він публікувався у центральних та республіканських виданнях, охоче відгукувався на пропозиції місцевих газет, радіо і телебачення.

У 1969 році в одеському видавництві «Маяк» вийшла його книга «Чорноморці» про становлення і спортивний шлях команди «Чорноморець», яка отримала високу оцінку в центральній пресі.

З осені 1975 року традиційний турнір на приз закриття футбольного сезону в Одесі стали проводити в пам'ять про Бориса Галинського. Переможцями і першими володарями призу стали футболісти «Чорноморця».

Книги[ред. | ред. код]

Ссылки[ред. | ред. код]