Трансгендерність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Трансгендерність — збірний термін для позначення явищ незбігання соціальної (гендер) і біологічної статі. Трансгендерність не залежить від сексуальної орієнтації; трансгендерні люди можуть ідентифікувати себе як гетеросексуали, гомосексуали, бісексуали та ін. (деякі трансгендерні люди вважають, що усталені категорії сексуальної орієнтації незастосовні до них).

Класифікація[ред.ред. код]

Під визначення трансгендерності потрапляють[1]:

  • транссексуали — люди, які стійко ідентифікують себе зі статтю, протилежною біологічній, і прагнуть привести свою біологічну і паспортну стать у відповідність зі своєю статевою ідентичністю (самовідчуттям);
  • трансвестити — грають роль протилежної статі (через носіння одягу, яку суспільні норми і умовності його оточення приписують протилежній статі);
  • гендерквіри — люди, які відмовляються від бінарного розуміння гендерної ідентичності, збірний термін;
  • андроґіни — люди з однаково вираженими як чоловічими, так і жіночими якостями та ознаками;
  • інтерсексуали (раніше застосовувався термін «гермафродити») — люди, що володіють статевими ознаками обох статей;
  • бігендери — люди, гендерна самоідентифікація яких регулярно змінюється під впливом зовнішніх факторів[2];
  • аґендери — люди, які заперечують свою приналежність до будь-якого гендеру.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Социальная работа с людьми, практикующими однополые сексуальные отношения: Теория. Методики. Лучшие практики/ Сост. Л. Гейдар; под ред. М. Андрущенко — К.: Международный Альянс по ВИЧ/СПИД в Украине, 2009. — 196 с.
  2. До бігендерів також можна віднести людей не визначилась із гендерною ідентичністю. Це може бути як тимчасовим станом в молодому віці, коли людина ще не визначила для себе свою гендерну модель, так і стійкою особливістю.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]