Касьянов Георгій Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Георгій Касьянов)
Перейти до: навігація, пошук
Касьянов Георгій Володимирович
Kasyanov-georgiy.jpg
Народився 20 квітня 1961(1961-04-20) (57 років)
Челябінськ, Російська РФСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Alma mater Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова
Галузь Історія України
Заклад Інститут історії України НАН України
Національна академія наук України
Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор історичних наук
Науковий керівник Кульчицький Станіслав Владиславович

Георгій Володимирович Касьянов (нар. 20 квітня 1961, Челябінськ, РРФСР) — український історик, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України Національної Академії наук України, професор кафедри історії Києво-Могилянської академії (2002–2011). Директор БФ «Інститут розвитку освіти». Президент Міжнародної асоціації гуманітаріїв.

Біографія[ред.ред. код]

Батько - офіцер Радянської армії, мати - інженер. Закінчив Київський державний педагогічний інститут ім. О. Горького (1983), аспірантуру Інституту історії України (1983–1986) Працював вчителем в школі (1982–1983), потім в Інституті історії АН УРСР, зараз Інстутут історії України НАНУ (1986 — до сьогодні)

Кандидат історичних наук (1986). Кандидатська дисертація: «Інженерно-технічні секції профспілок України в соціалістичному будівництві, 1926-1937 роки» [1].

Доктор історичних наук (1993). Докторська дисертація: «Інтелігенція Радянської України 1920-х – 1930-х років: Соціально-історичний аналіз»,[2]

Стажувався в Гарварді та Кембриджі, Лондонському та Гельсінському університетах, Університеті Монаша (Мельбурн, Австралія), Університет Хоккайдо (Саппоро, Японія), Центрально-Європейському Університеті (Будапешт, Угорщина), Амстердамському університеті, Колегіумі Імре Кертеса універсиету Йєни,

Викладав у Гельсінкському університеті, Гарварді, Європейському гуманітарному університеті (Вільнюс), Берлінському Вільному університеті, Базельскому університеті.

Випускник програм ім. Фулбрайта і Кеннана.

Основні праці[ред.ред. код]

Співавтор низки колективних праць з історії України.

Цитати[ред.ред. код]

« Якщо говорити про історію як про науку, як про наукову дисципліну… Можна погодитися, що вона наближається до літератури. Хоча б тому що історія — це те, що написано. Історія — це не те, що було, а те, що написано про те, що було.[4] »
« Мене не турбує «засилля лже- і псевдоісторії в Україні», тому що професійна історіографія розвивається за своїми канонами, а всі ці псевдоісторії — при всьому при тому, що вони популярні і впливають на умонастрої людей — не небезпечні. Вони виконують свою компенсаторну функцію. З приводу всяких «параісторій» я б особливо не турбувався. Що тут зробиш? Вони є вони, будуть.[4] »

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

  1. Касьянов, Георгий Владимирович. Инженерно-технические секции профсоюзов Украины в социалистическом строительстве, 1926-1937 годы : диссертация ... кандидата исторических наук : 07.00.02. - Киев, 1986. - 239 с.
  2. Інтелігенція Радянської України 1920-х – 1930-х років: Соціально-історичний аналіз
  3. Касьянов Г.В. Про діяльність науково-технічних секцій профспілок України (1935–1937 pp.) // Український історичний журнал. - 1985. - № 10. - С. 75–80.
  4. а б - Г.Касьянов. «Не я вибрав історію України, а вона вибрала мене». - Полит.ру, 18.02.2014,