Герб Черкас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Черкас
COA Cherkasy, Cherkaska, Ukraine.svg
COA Cherkasy, Cherkaska, Ukraine UHT.svg
Герб формату УГТ
Деталі
Носій місто Черкаси
Затверджений 11 січня 1995 року
Щит Французький щит

Герб Черкас — офіційний символ міста Черкаси. Сучасний герб міста затверджений Черкаською міською радою 11 січня 1995 року.

Історія герба[ред.ред. код]

Перший відомий герб Черкас відноситься до часів Речі Посполитої, саме тоді, коли місто отримало магдебурзьке право. Герб зображував в срібному полі озброєного списом вершника. Облаштунки вершника біло-червоні, штани сині, чоботи жовті, кінь — вороний.

Проект герба 1851 року

В 1851 році був розроблений проект нового герба. Він зображував в срібному полі озброєного списом вершника. Облаштунки вершника біло-червоні, штани сині, чоботи жовті, кінь — вороний. В лазуровій голові — Київський герб. З невідомих причин затверджено було зовсім інший герб. Це сталось 26 грудня 1852 року. У верхній частині перетятого щита Київський герб. У нижній — в червоному полі срібний кінь, який скаче в лівий бік. Щит увінчаний срібною міською короною з п'ятьма вежами.

В 1864 році Б. В. Кене розробив проект нового герба міста. У червоному полі срібна кінська голова з чорними очима та язиком, та дві золоті підкови. У вільній частині герб Київської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежами і обрамований двома золотими колосками, з'єднаний Олександрівською стрічкою. Цей проект так і не був затверджений, хоча вважається одним з найкращих за всю історію міста.

Проект герба 1864 року

За радянської влади перший герб був затверджений 18 вересня 1985 року рішенням 3 Сесії XIX скликання Черкаської міської ради. Щит перетятий лазуровим та червоним. У щиті — срібний вершник на срібному коні, що тримає в піднятих руках золотий сніп колосся. Під вершником — три золотих хвилі. У голові золотого картуша — чорна назва міста українською мовою, у його базі — серп та молот. Кінь — елемент історичного герба, символ степових просторів і козацтва. Вершник-юнак виражає собою образ Черкас, наймолодшого обласного центру України. Автори герба — М. Теліженко, А.Петренко та О.Костогриз.

Сучасний герб був затверджений 11 січня 1995 року рішенням 19 сесії Черкаської міської ради. У верхній частині перетятого щита в лазуровому полі стоїть козак у червоному одязі, тримаючи рушницю на плечі, з шаблею та порохівницею на поясі. У нижній частині — в червоному полі срібний кінь, який скаче в лівий бік. Козак вказує на безпосереднє відношення міста до формування козацтва в Україні. Геральдичний кінь — узагальнювальний образ, що поєднує хоробрість лева, зір орла, силу вовка, швидкість оленя, спритність лисиці, відтворюючи таким чином і якості людей, що жили в цих краях, і старовинний міський герб 1852 року. Автори герба — О.Толкушин та А.Пендюра.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]