Герб Сімферополя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Сімферополя
COA Simferopol.svg
Деталі
Носій Сімферополь
Затверджений 14 грудня 2006 р.
Щит Французький щит

Сучасний герб Сімферополя затверджений рішенням Сімферопольської міської ради № 138 від 14 грудня 2006 року. Автори герба: Ефетов Г. Б., Степанова О., Маскевич О. І.

Опис[ред. | ред. код]

Французький щит, розділений на два поля вузькою, срібною, хвилястою смугою, що символізує головну водну артерію Криму — річку Салгир. У верхньому блакитному полі щита, що означає красу міста, розташована золота бджола в польоті, як символ користі. У нижньому червленому полі знаходиться золота антична чаша з легенди про виникнення скіфів, яка є символом історії міста, що бере свій початок від Неаполя Скіфського. Червлений колір у цьому випадку говорить про мужність і доблесть скіфів, що захищали свою столицю. Щит увінчаний золотою баштовою п'ятизубчатою короною з бурелетом кольорів прапора АРК і оточений напіввінком з дубових гілок натурального кольору, обвитих стрічкою ордена Трудового Червоного Прапора, на девізній стрічці напис: «СИМФЕРОПОЛЬ».

Авторами був складений девіз «ГОРОД ПОЛЬЗЫ», що є перекладом назви міста з грецької мови, проте депутати схвалили запропонований проект, але девіз «ГОРОД ПОЛЬЗЫ» було ними замінений на назву міста «СИМФЕРОПОЛЬ»[1].

Історичні герби[ред. | ред. код]

Герб російського періоду був затверджений 17 листопада 1844 року. У горішній частині перетятого щита в лазуровому полі золотий хрест; у долішній — в золотому полі зелений Чатирдаг, найвища з Кримських гір.

Також існував проект Бориса Кене розроблений у 1859 році: у золотому щиті чорний двоголовий орел, на грудях якого лазуровий щиток із золотим восьмикінцевим хрестом. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими виноградними лозами, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

За радянських часів існував герб затверджений 21 серпня 1971 року рішенням II сесії XIII скликання міської ради: у лазуровому щиті з червоною главою — п'ять золотих бджіл навколо червоного кола з золотою датою «1784». Глава обтяжена золотими серпом і молотом. Бджоли на щиті означають історію міста і його назву. Коло в центрі емблеми характеризує Сімферополь як обласний адміністративний центр. Бджоли і коло в центрі утворюють квітку — символ столиці квітучого краю. Автори — Л. Лабенок, Н. Лядовський, Л. Фруслов.

Також в 90-х роках 20 століття існував новий проект герба.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]