Дзьосей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дзьосей (яп. 女性 "жінка"), також відомо як редісу (яп. レディース) чи редікомі (яп. レディコミ) - жанр манги і аніме створений в основному для перегляду молодими жінками. Віковим еквівалентом дзьосею для чоловіків є сейнен. У японській мові слово дзьосей означає «жінка», причому це слово не має сексуального забарвлення.

Сюжет твору в цьому жанрі зазвичай описує повсякденне життя жінки, що живе в Японії. Невелика частина подій припадає на шкільні роки героїні (як правило там відбувається зав'язка сюжету, і знайомство з основними дійовими особами), але основний час відводиться під показ життя дорослої жінки. Стиль малювання використовуваний в дзьосеї реалістичніший ніж в сьодзьо, проте зберігає в собі деякі його характерні особливості. На відміну від сьодзьо, любовні стосунки показані в дзьосей значно менше ідеалізується і краще пророблені. Наприклад твори націлені на дорослу жіночу аудиторію і які розповідають про чоловічі гомосексуальні стосунки рідко відносяться до яою, оскільки в дзьосеї такий сюжет як правило реалістичніший і менш схильний до шаблону.

Дзьосей часто насичений еротикою і сексуальними сценами, термін іноді використовується в аніме або манзі, як правило чоловічими персонажами, щоб позначити свій сексуальний потяг до дорослих жінок (зазвичай старше за себе за віком), по контрасту з лоліконом.

Приклади робіт[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]