Донецький обласний художній музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Донецький обласний художній музей Pictogram infobox palace.png
Donetsk Art Museum.JPG
48.8312, 37.2955
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна: Донецька область
Адреса с. Прелесне,Слов'янський район Донецька обл.
Засновано 23 вересня 1939
Директор Іванченко Наталія Володимирівна
Сайт donetskartmuseum.ru
Донецький обласний художній музей. Карта розташування: Україна
Донецький обласний художній музей
Донецький обласний художній музей (Україна)

CMNS: Донецький обласний художній музей на Вікісховищі

Доне́цький обласни́й худо́жній музе́й — один із найбільших музеїв художнього профілю в Україні, культурний центр Донецька та області.

Історія[ред. | ред. код]

Заснування[ред. | ред. код]

Музей засновано 23 вересня 1939 року як Музей образотворчого мистецтва, у 1941 року з початком Німецько-радянської війни припинив своє існування, з 1958 року — відділ образотворчого мистецтва Сталінського краєзнавчого музею, з 1960 року — Сталінська картинна галерея, з 1965 року — Донецький художній музей. З 1992 року у Донецького обласного художнього музею є філія у селі Прелесному Слов'янського району Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості. Після окупації Донецька у 2014 році, музей в вересні 2015 року був перереєстрований у селі Прелесному Слов'янського районуна базі філії Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості.

Фонди[ред. | ред. код]

Музей у Донецьку мав у своїй колекції понад 15 тисяч творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва, небагато ікон, переважна частина яких залишилася на території непідконтрольній українській владі в м. Донецьку. З 2015 року музей зберігає пам'ятки народної архітектури та побуту Слобідської України та зразки дитячої творчості.

Українська музейна спадщитна, яка залишилася на території непіконтрольній українській владі у м.Донеьку.


Якопо Амігоні. «Шляхетний пан в червоному», до 1750 р.
Борис Кустодієв. «Пейзаж. Сіножать»

Лише в повоєнні роки вдалося створити систематичну колекцію живопису, що, однак, не сягає в давнину, а обмежується творами переважно XVIII століття.

Відділ західноєвропейський майстрів невеликий і обмежується поодинокими зразками через пізнє відновлення музею. Значних мистецьких колекцій місто ніколи не мало. Серед творів 18 століття звертають увагу:

Митців Російської імперії представляють:

У постійно діючій експозиції музею представлені роботи: Івана Айвазовского, Бенуа, Давида Бурлюка, В. Васнецова, В. Голубкіної, І. Грабаря, Дж. Доу, О. Кипрінського, П. Кончаловского, В. Полєнова, А. Саврасова, В. Сєрова, В. Сурикова, Роберта Фалька, Івана Шишкіна, Тетяни Яблонскої. Серед художників доби СРСР Павло Корін.

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційний сайт музею [1]